DEXTRO-ENERGEN ÏMtAQil! per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. een aantal jeugdwedstrijden doorgegaan, ondanks dat in de voor afgaande dagen het hemelwater met grote hoeveelheden uit de lucht was komen vallen. Onze A-1 juniores ontvingen thuis D.W.S., welke ontmoeting door Ajax met 30 gewonnen werd. Het was een wedstrijd waarin uiteindelijk het goede voetbal zegevierend uit de strijd kwam. D.W.S. speelde zijn bekende spelletje. Vanuit de verdediging trachtten de stadionbewoners met lange ballen onze achterhoede te verschalken, maar spil Schopenhauer en zijn secondanten L. van Wijk en Chris Knipmeyer lieten geen steek vallen. Met de rust hadden wij reeds een 10 voorsprong door een doelpunt van Cor Brouwer, die in deze wedstrijd goed op schot was. Na de rust produceerden Driessen en Brouwer er nog twee goals bij. Toen was D.W.S. een geslagen ploeg. Eindstand 30. Een fraaie overwinning van onze A-1 juniores, die op deze ochtend lieten zien, hoe er wél gevoetbald moet worden. Frisse open aan vallen waarbij de bal onmiddellijk gespeeld werd en deze ook het werk deed. De jeugdcommissieleden, die bij deze wedstrijd aan wezig waren, hadden waarlijk geen reden tot klagen. Integendeel. Met zo'n juniorenploeg kan Ajax overal voor de dag komen. Onze A-2 juniores gingen op bezoek bij Z.S.G.O. 2. Uitslag 13. De heer Jurriaans vertelt van deze enerverende ontmoeting het volgende. „Een „tien met een griffel" voor onze jongens, die vooral in de tweede helft getoond hebben over de nodige zelf beheersing te beschikken. Er liepen bij Z.S.G.O. namelijk een paar spelers rond, die de be grippen fatsoen en sportiviteit met voeten traden. Dit waren in het kort de moeilijkheden waarmede ons elftal te kampen heeft ge had. Laten we dit „buiten-gebeuren" nu maar snel vergeten. De rust brak aan met een 01 voorsprong in ons voordeel. Deze voorsprong werd na de rust opgevoerd tot 03. Dat Z.S.G.O. nog een tegenpunt kon scoren, had zij alleen maar te danken aan een ongelukkige beslissing van de arbiter, die bij een veel te felle aanval op onze doelman Blitz, waarbij hij gebles seerd geraakte (doch gelukkig toch nog kon doorspelen) een z.g. scheidsrechtersbal gaf, waarbij hij de bal niet loodrecht liet vallen, doch deze naar een Z.S.G.O.-speler wierp, die toen rustig kon doelpunten. Lust u nog peultjes? Enfin, de punten waren binnen. Zand er over." Onze B-1 juniores trokken naar D.C.G. 1. Uitslag 01. Ook van de wedstrijd heeft de heer Jurriaans enige aantekeningen gemaakt. „Aangezien ik deze ontmoeting slechts van na de rust kan beoor delen, in verband met het feit, dat ik de taak van jeugdleider Fleysman moest overnemen, die met de geblesseerde Vreden- brecht naar het ziekenhuis moest, kan ik van deze wedstrijd geen totaalbeeld geven. Hopenlijk is de blessure van Vredenbrecht niet van al te ernstige aard. Wij wensen hem het allerbeste toe. De 0O-stand, waarmede de tweede helft begon, was wat onze jongens betreft, zeer matig. De-bal-het-werk-laten-doen, is nog steeds niet tot deze knapen doorgedrongen, zodat ze met een stug verdedigend D.C.G. toch nog de grootste moeite hadden. Dat zij op 01 kwamen was te danken aan een goed ingeschoten bal van Wels. Dit elftal kan echter veel beter. Uitslagen 25 oktober 1964: A-Juniores: Ajax 2Blauw-Wit 2 33 B-Juniores: Ajax 1Volewijckers 1 50 D.C.G. 2—Ajax 2 1—5 S.L.T.O. 3—Ajax 3 2—2 (De overige voor deze zondag vastgestelde jeugdwedstrijden gin gen wegens afkeuring van de terreinen niet door). Onze A-2 juniores kwamen echter wel in het veld tegen Blauw- Wit. Uitslag 33 (ruststand 23). Deze wedstrijd heeft de echte voetballiefhebber alles geboden wat voetballen bieden kan. Span ning, sensatie, jammerlijke blunders en mooie doelpunten. Had Blauw-Wit niet zo'n goede doelman onder de lat gehad (hij heeft in Ajax gespeeld) dan waren de stadionbewoners hoogst waarschijnlijk met een nederlaag naar huis gegaan. Na de rust vooral grabbelde hij niet zelden schier onhoudbare ballen uit zijn heiligdom, waarbij in een aantal situaties het geluk, dat iedere doelman nu eenmaal hebben moet, niet van zijn zijde week. Het was jammer, dat als gevolg van een jammerlijk misverstand tussen René v. Beek en Les Blitz het derde doelpunt ontstond. Een cadeautje voor Blauw-Wit. Het mooiste doelpunt was wel dat van Monnie Schellevis, die de bal uit een voorzet ineens op zijn slof nam. Een doelpunt voor een schoonheidsprijs. Het was jammer, dat bij de door Blauw-Wit gescoorde doelpunten onze achterhoede niet geheel vrijuit ging. Wat onze jongens er na de rust ook aan deden, het mocht niet lukken. Blauw Wit wankel de wel, maar bleef dank zij hun doelman overeind. De Ajax-doel- punten werden gescoord door Bijlsma (1) en Schellevis (2). Onze B-1 juniores kwamen op deze zondag in het veld tegen de Volewijckers. Het werd een 50 overwinning voor Ajax. Dit elftal heeft nog geen wedstrijd verloren en is, naar ik verneem, ook geenszins van plan te verliezen. Daar zorgen T.B.Go en Wels, de goalgetters van dit team wel voor. Dit elftal vertoont hoegenaamd geen zwakke plekken. Speelt goed voetbal en weet doelpunten te maken. Vooral onze aanwinst Wels heeft een verschrikkelijk hard schot in zijn benen. Naast hem op de middenvoorplaats staat T.B.Go, die vrijwel elke fout in de vijandelijke verdediging feilloos afstraft. Koning op de rechtsbuitenplaats is niet zelden de grond legger van een groot aantal doelpunten vanwege zijn prachtige voorzetten. Linksbuiten Speyer is een typische linksbuitenspeler, die zijn weg in de Ajax-gelederen wel vinden zal. Er lopen in dit team nog een aantal knapen rond, die een goede spelopvatting hebben. De kleine Fleysman, Wouter van der Heyden, Van Akke ren, een fysiek sterke halfspeler, de kleine Klaassen, die mooie dingen met de bal doet en last but not least doelman Happé en linksback Post. Met dit team, jongens, moeten jullie van het jaar kampioen worden. Daar rekent de Jeugdcommissie op. „Onze B-2 juniores bonden D.C.G. aan hun zegekar. Het werd een 15 overwinning op het terrein van D.C.G. Door een misver stand in onze achterhoede nam D.C.G. reeds na 5 minuten de lei- DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 14