KEIZER JEUGD RONDOM DE Vandaag werd in de krant gemeld: „Piet Keizer wordt weer opgesteld!" Gefeliciteerd Piet, met je herstel: De afloop was toch wönder-wel. Het ga je goed op 't verdere levenspad Je hebt je portie wèl gehad 't Gaat Ajax slecht met 6 uit 11 En als ik in d'archieven delf Dan vind ik nóg 'n beroerd seizoen En slaak een zucht: „Ja, net als toen 't Is zes-en-dertig jaar geleden Toen stond Rood-Wit óók zo beneden, Toen óók de mare: „Keizer komt!" En plots was het rumoer verstomd Onder diegenen in zak-en-asse Die al zagen: Ajax in lagere klasse Want Keizer, Gerrit was het toen Die zou het wel eens even doen. En ziet: opeens daar was het weer Al speelde Ajax nog niet als weleer Het „vege lijf" werd toch gered 't Bleef: 1e klasse, dus grote pret! En nu, nu komt er weer een Keizer Maar lieve mensen, wees nou wijzer Denk niet, ze worden nog kampioen Déér is nu niets meer aan te doen! Wij hopen slechts dat het met Piet Nét gaat, als déstijds is geschied. Dat wéér een Keizer komt te rechter tijd Die 't elftal van zijn zorgen bevrijdt. Komt jongens, wilt het ons tonen: Ajax ons Ajax hóórt in d'hoogste regionen!! 20 november 1964 W. W. VAN BREDERODE Een nakomeling van de Grote dichter Je zou werkelijk zeggen, dat hij een ader, hoe dan ook er van te pakken heeft* Toevallig kennen wij „W.W." met recht: langer-dan-van- daagDat dateert al van 1933, toen wij beiden in ,,de verzekeringen" zaten. Bij „De Nedlloyd". Daar heeft onze dichter heel wat schadegevallen voor Ajax, in samenwer king met wijlen Jan Elzenga afgewerkt. Hij is nog steeds „Lloyd-man"; Wij al lang niet meer. Maar van ónze kant bestaat er wel nog steeds een uiterst goed en prettig con tact met Herengracht 258266, terwijl „W.W." een vriend van Ajax geworden is, getuige ook zijn dichterlijke ont boezeming. Old Chap, hartelijk dank voor je bijdrage en ijs en weder dienende tot op de Kienavond! »-»es= Uitslagen 11 oktober 1964 A-Juniores: Ajax 1—R.K.A.V.I.C. 1 8—1 Ajax 2—D.W.V. 2 6—0 Ajax 4Wilskracht 2 70 B-Juniores: Ajax 1—V.V.A. 1 5—0 R.K.A.V.I.C. 2—Ajax 2 4—2 Ajax 5—A.F.C. 7 12—0 „Zondag 11 oktober j.l. ontvingen onze A-1 juniores R.K.A.V.I.C. Voor de rust was de wedstrijd van matig gehalte. Ondanks het feit dat Ajax in de meerderheid was, konden er maar geen doel punten gemaakt worden. Er werd zelfs nog een strafschop gemist. Enige minuten voor rust wist Cor Brouwer toch nog te doelpunten, zodat onze jongens thee gingen drinken met een schrale 10 voorsprong. Na een mentale donderspeech van de heer Martens werd aan de tweede helft begonnen. De speech had zijn vruchten wel afgeworpen, want de A-1 juniores fabriceerden nu goals aan- de-lopende-band, zodat de eindstand 81 in het voordeel van Ajax werd. De meeste jongens kunnen op een goede wedstrijd terugzien. Ik hoop alleen, dat zij ons voortaan in de eerste helft niet meer zo lang op doelpunten laten wachten." Aldus het relaas van jeugdleider van Genderen. „Onze A-4 juniores namen het deze zondag op tegen Wilskracht 2. Het werd een 70 Ajax-overwinning. Dikwijls wordt gesteld, dat een zwakke tegenstander niet inspireert. Ik blijf beweren, dat wij juist in dit soort wedstrijden in de gelegenheid zijn, ons mooie voetbalspel te spelen zoals het hoort. U zult zeggen: „Vind je 70 niet genoeg?" Waarop ik „neen" moet antwoorden. Indien de meeste spelers niet zo egoïstisch gespeeld hadden, het was een „brengen en breien" van hier-tot-gunter, zou ik tevreden zijn geweest. Het is vooral jammer voor een aantal spelers, die beslist in een hoger elftal kunnen meedraaien." Tot zover het overzicht van de heer Jurriaans, die dit elftal begeleidde. Onze B-1 juniores hebben met V.V.A. 1 korte metten gemaakt. Het werd 50. Het was dit jeugdteam dat voor Ajax het veld van V.V.G.A. in gebruik heeft genomen. V.V.G.A. heeft een keurig verzorgde accommodatie met twee goed onderhouden voetbal velden. In de B-1 bezit Ajax momenteel een goed jeugdteam, waarin een paar knapen rondlopen, die met de bal aantrekkelijke dingen doen. T.B.-Go toonde zich ook weer in deze wedstrijd productief door drie doelpunten voor zijn rekening te nemen. Zijn collega Wels scoorde er twee, waarvan één doelpunt van zeer goed gehalte. In de achterhoede ontpopte Van der Heyden zich als een back, die uit het goede hout gesneden is. Uitslagen 18 oktober 1964: A-Juniores: Ajax 1—D.W.S. 1 3—0 Z.S.G.O. 2—Ajax 2 1—3 V.V.A. 3—Ajax 4 1—6 B-Juniores: D.C.G. 1—Ajax 1 0—1 Tegen de verwachting in zijn er op deze wedstrijdzondag toch nog 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 13