Harry Sacksioni Tussen spelers en publiek Straffen K.N.V.B. Laatste nieuws Van onze Voorzitter Optimistische geluiden heb ik deze maand niet voor u. Dat wij op het ogenblik in de hoek zitten waar klappen vallen is duidelijk. Maar zitten we dat eigenlijk al niet sinds de tweede helft van het vorige seizoen? Nakaarten is natuurlijk altijd gemakkelijk, doch naar mijn bescheiden mening liggen de feiten toch zo. Wat dan de oorzaak van dat alles is? Och, ik geloof niet dat het zin heeft daarover hier te gaan filosoferenalthans nu niet. De Sectie Betaald Voetbal ziet zich voor een niet eenvoudige taak gesteld. Beslist niet! Men zegt, dat Ajax nog nooit zo'n slechte start heeft gehad Sinds de invoering van het Betaalde Voetbal inderdaad niet. Maar wij en met ons vele ouwe-trouwe Ajaxvrienden weten, dat we in vroegere jaren wel meer moeilijke tijden hebben moeten door maken. En dacht u dat dat toen minder erg gevonden werd dan nu? Verhoudingsgewijs zouden de consequenties toch gelijk liggenI Toen hebben we ons ook uit de diepte opgewerkt; laten we daar om nu ons optimisme niet verliezen. Krachten van toen zijn ook thans in onze Vereniging aanwezig. Dat Martin Bremer en de zijnen, in nauwe samenwerking met trai ner en spelers, daarbij gesteund door alle werkelijke Ajaxvrienden het „Systeem" zullen vinden dat ons weer „CRESENDO" zal doen gaan, daarvan ben ik overtuigd. J. VAN PRAAG Niet alleen op de zon- en zaterdagen, maar zelfs op de weekse avonden bij de training van onze Ajax-elftallen, pleeg ik mij te be wegen tussen spelers en toeschouwers. Als Ajacied word je gewoonweg naar het Ajaxstadion toegetrokken. Hoe 't komt, weet ik niet. Nieuwsgierigheid misschien of behoefte aan vriendschap? Hoe het zij, ik ben er en velen met mij. Zelfs op de trainingsavonden. Het zijn dan veelal dezelfde mensen. En wanneer je zo tussen al deze Ajaxaanhangers staat, valt het op, dat er zo enorm veel kritiek geleverd wordt. Daar zijn allereerst de verrichtingen van onze elftallen. Van het eerste elftal af tot de laagste pupillen passeren de revue. Zoals gewoonlijk staan hierbij de beste leiders en trainers aan de kant. Aannemende, dat trainingbezoekers volbloed Ajacieden zijn, be vreemdt het mij, dat er nog met zoveel modder gespoten wordt. Een Ajacied onwaardig. Heeft men kritiek, best, maar dan gezonde kritiek. Het gaat niet aan één of andere speler, official of zelfs trainer te blameren. De beweringen van dit of dat worden met een zodanige stelligheid opgediend, dat de toehoorder als het ware overtuigd wordt, dat de geblameerde speler e.d. dagelijks geschaduwd wordt. Al deze praatjes zijn van laag gehalte en dienen in de kiem ge smoord te worden. Dat de verrichtingen van ons eerste elftal in de laatste weken een schaduw werpen op ons Ajaxmoreel, kan ik volkomen begrijpen. Maar laten onze vaste bezoekers met de roodwitte das om hun hals en de Ajax-clubspeld op de revers bedenken, dat ook het voetbalpad niet alleen bezaaid is met rozen, maar dat deze rozen ook vele doornen kunnen bevatten. En deze doornen kunnen prikken. Behoedt u echter om nog erger te prikken door uw op- en aanmerkingen, welke veelal kant noch wal raken. Laten we sportieve verliezers zijn en juist door en met uw clubliefde trachten, onze „good old Ajax" waardig in ere te houden. Bezien in dit licht en bezield met die geest, vertoef ik graag tussen mijn Ajaxvrienden. PEWE SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adresAjaxpool In een circulaire gericht aan de besturen van de semi-profclubs heeft de K.N.V.B. gewezen op de te volgen procedure met betrek king tot strafzaken. In voorkomende gevallen beschikt uiteraard onze secretaris over de te volgen regels; wij menen derhalve hier te kunnen volstaan met dat gedeelte uit de circulaire hetwelk in eerste instantie voor de speler(s) belangrijk is: „Elke door de scheidsrechter van het veld gezonden of gewaar schuwde speler heeft, ingevolge het gestelde in artikel 80 van het H.R. van de K.N.V.B., het recht tot schriftelijk verweer tegen het hem ten laste gelegde. Dit verweer dient echter binnen twee dagen na de wedstrijd in het bezit te zijn van het bondsbureau. Is het verweerschrift binnen de gestelde termijn niet door het bonds bureau ontvangen, dan wordt aangenomen, dat betrokkene van zijn recht op verweer afziet en schuld erkent. Wenst de betrokken speler zich echter tegenover de Strafcommis- sie te verweren, dan dient hij dit duidelijk in zijn verweerschrift te laten uitkomen, waarbij het aanbeveling verdient, dat het bestuur van zijn vereniging het verzoek van de betrokken speler met een verklaring bekrachtigt. De speler en diens bestuur dienen er echter terdege rekening mede te houden, dat in een dergelijk geval de zitting van de Strafcommis- sie op de eerstvolgende vrijdag na de dag, waarop de speler zijn overtreding beging, zal kunnen plaatsvinden en dat de Strafcom- missie op deze zittingsavond eventueel een schorsing kan opleg gen. De aan een mondeling onderzoek verbonden kosten komen ten laste van de schuldige partij. De zittingen van de Strafcommissie zijn niet openbaar, doch de betrokken partijen kunnen een verzoek bij de voorzitter van de be treffende commissie indienen voor toelating van één zgn. „stille getuige". Deze getuige moet vóór de aanvang van de zitting een door zijn bestuur ondertekende machtiging aan de voorzitter van de commissie overhandigen. De commissie behoudt zich het recht voor, een stille getuige te weigeren, indien zij van oordeel is, dat diens aanwezigheid niet ge wenst is." Hoogachtend, KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE VOETBALBOND L. Brunt Secretaris-Penningmeester HENK SMIT Even voor het ter perse gaan van dit clubnieuws bereikte ons het bericht dat Henk Smit ter observatie in het Wilhelmina Gasthuis is opgenomen. Henk, van ons allen de beste wensen voor een spoedige terugkeer naar je gezin. T. M. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 5