Televisie HERTENKAMP RUILNUMMERS Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone Sport- en Schaats-artikelen Maartoen vond de scheidsrechter het nodig Schaaphok te straffen voor een geval, waarin vriend noch vijand een penalty zag; het publiek begreep er ook niets van en reageerde nauwelijks. Bertus stond machteloosen zo verloren we kort voor tijd toch nog met 21. Vrienden, werkelijke vrienden van Ajaxonze leiders hebben het moeilijk. Steun ze. Ze zullen uiteindelijk de weg vinden Ons tweede elftal behaalde te Breda tegen N.A.C. 2 een fraaie 50 overwinning. De stad van het turfschip heeft dit jaar bij Ajax wél een goede naam. Zoals de uitslag doet vermoeden, is er door onze reserves uitste kend gespeeld. Van „doorgaans betrouwbare zijde" vernamen wij dat naast de techniek er ook de geest was, de wil om te winnen er voor te werken. Het team trad als volgt aan: Hoogerman (gelukkig weer geheel „de oude"), Zuurbier, Co Meyer, De Ruiter, Gunther de Haan, Harry Meyer, v. d. Heuvel, Siem Tijm, A. van Dijk, Karei Vesters en Cohen. Alle doelpunten waren van prima kwaliteit; Karei Vesters opende de score, waarna Van Dijk no 2 voor zijn rekening nam. Dit doel punt ontstond zo: Bertus Hoogerman plaatste met een verre uittrap de bal bij onze centervoor, die dat bruine ding meteen meenam en de N.A.C.-goalie het nakijken gaf. Siem Tijm, alleen voor de keeper, plaatste de bal over de doelman heen in het doel. Nadat (als we goed genoteerd hebben) Cohen no 4 op zijn naam had gebracht, was het v. d. Heuvel die een verre bal van links ineens op zijn slof nam en zodoende het eindresultaat op 50 bracht. Dat zowel spelers, commissieleden alsook trainer Janny v. d. Veen zich na afloop „happy" voelden, spreekt vanzelf Dit laatste was beslist niet het geval na Ajax 2Heracles 2 een week later. Een sterk gewijzigd elftal (door de moeilijkheden met Ajax I) kon het niet bolwerken tegen het sterk spelende Almelo- team. Met 03 moesten we een bittere pil slikken, zéér bitter zelfs, né het goede resultaat tegen N.A.C. 2, hetgeen tevens bete kent, dat we er maar over zullen zwijgen! Dat de zon weer spoedig gaat schijnen! Over de overige seniores vertelt u zoals gebruikelijk Wim Schoevaart. J. H. H. is uw jeugd-verslaggever. Ergens verderop vindt u een bijdrage van de heer Peeters, waarin hij vertelt over zijn „Vijftig Jaar Ajax". Ongetwijfeld zijn er meerde ren, die al zolang Rood en Wit trouw zijn, doch nu eenmaal niet de gave-van-de-pen hebben. Indien wij de heer Peeters hier dankzeg gen voor zijn pennevruchten en hem feliciteren met zijn wij mo gen wel zeggen Gouden Jubileum, dan zouden wij in hem willen verpersoonlijken al die oude en trouwe steunpilaren, die onze club al zoveel lange jaren onder alle omstandigheden hun aanhan kelijkheid betuigen. Dat het hun nog vele jaren gegeven moge zijn Het bovenstaande is wel in schrille tegenstelling tot hetgeen onder de voor Ajax minder gunstige omstandigheden 's zondags op de tribune te horen is. Daar bevinden zich dan lieden, die alleen maar Nu de heer F. H. W. de Bruyn is afgetreden, verzoeken wij de Redacties van (ruil-) clubbladen deze voortaan te zenden aan het adres: Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp „vrienden" van onze club kunnen zijn als alles goed gaat. Dan is het „Hosanna"nu „Kruisigt hen". We hadden ons juist achter onze „Adler" gezet, om daarover het een en ander te zeggen, toen een brief van de heer P. S. Wesse- ling op de redactietafel neerstreek, die over hetzelfde onderwerp handelt. Leest „Tussen spelers en publiek"we hopen, dat u, net als wij, de mening van „Pewe" volkomen deelt. Heer Wesseling, hartelijk dank voor uw bijdrage; wij houden ons verder ten zeerste aanbevolen Op zaterdag 5 december a.s., zal de jeugdcommissie weer het tra ditionele St. Nicolaasfeest organiseren voor pupillen en B-juniores. D'Oude Heer uit Spanje heeft reeds toegezegd, die middag met Zwarte Piet aanwezig te zullen zijn. De clubavonden-commissie heeft haar poorten bij Suisse ook weer geopend. H.H. biljarters en kaarters kunnen elke vrijdagavond op nieuw hun krachten met elkaar metenen de poolcommissie houdt daar tevens zittingVergeet u dit laatste niet Louise van der Veen, dochter van onze trainer, heeft kortgeleden een zeer ernstige operatie aan de hals ondergaan. Dat waren zeer spannende uren voor Janny en zijn vrouw. Voor Prof. Boerema, wiens ingreep prachtig lukte, dachten wij, zeker niet minder. Hoe wel natuurlijk nog niet alles voorbij is, gaat de patiënte goed vooruit. Namens alle vrienden en bekenden onze hartelijke gelukwensen met de goede afloop en het allerbeste voor een spoedig algeheel herstel. Met onze grote eerbied voor de wetenschap en haar dienaren. Een van de meest dringende vernieuwingen aan ons Stadion is praktisch voltooid: de centrale verwarming. De oude installatie had werkelijk haar werk gedaanHet was „de hoogste tijd" Het is nu naast het ballenhok een complete machinekamer gewor den, met betekenisvolle lampjes, schakelaars die geheimzinnig klik kenenz. Een waardevol geheel. Hopelijk zal het nu in alle ruimten van onze Veste wat behaaglijker worden Vrienden, dat was het weer. Wij groeten utot november! T. M. (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. Sporthuis Op vertoon van Ajax-diploma 1 0 pet korting Eerste Oosterparkstraat 1 2 Amsterdam-O., Tel. 947929 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 3