JUWELIERS Bouwmeester Gerrand pv e redactie van ons clubnieuws is weer op volle sterkte; de heer H. A. Smit, bestuurslid, was bereid voorlopig zitting in onze commissie te nemen. Voorlopigomdat ingevolge de artikelen 3 en 54 van het Huis houdelijk Reglement in de vacature, ontstaan door het aftreden van de heer F. H. W. de Bruyn pas definitief kan worden voorzien in de jaarvergadering van de Ledenraad. Beste Henk, namens Knegt en mij hartelijk welkom „op de krant"Aan de wil tot goede samenwerking zal het zeker niet ontbreken. Om nog eens aan de tijd terug te denken dat wij zo'n fijne athletiekploeg in Ajax hadden o.l.v. Wil van Beverenik herinner me van jou altijd een goede start en je liep je afstand met grote energie tot het einde toe uitWelnu, die start voor het A.N. blijkt al uit je eerste bijdrage als mede-redacteuren van de rest ben ik evenzeer overtuigd Reeds eerder geuite wensen, het clubblad regelmatig rond de „eerste" van elke maand te laten verschijnen, zullen (en moeten) thans werkelijkheid worden. Een eerste vereiste daarbij is, dat u geachte medewerkers zich houdt aan de sluitingsdatum wat betreft het inleveren van de kopij (adres: Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp) n.l. de 16de van elke maand. Noteert u dat nog eens a.u.b. Liever niet rechtstreeks bij drukkerij Grafica bezorgen, omdat de redactie eerst nog over de ingekomen stukken moet vergaderen Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 en de heren Van Steenbergen uw bijdragen dus toch niet kunnen laten zetten. Gaarne uw medewerking in deze, waarvoor wij u bij voorbaat er kentelijk zijn. En nu de voetballerij!! De eerste wedstrijd, na het verschijnen van ons vorig clubblad, was een beker-ontmoeting tegen R.C.H. te Haarlem. Mochten wij gerechtvaardigde hoop hebben Het werd een teleurstelling. Weg beker!! Want R.C.H. speelde, zoals de pers vertelde als in zijn beste jaren Dat was in onze herinnering nog in de competitie-verdeling: Noord- Oost-Zuid-West 1 en West 2. De eerste-klasse amateurs destijds. R.C.H. in zijn goede tijdmet doelman Kos, met een Verkerk, een Hanseneen Peer Krom. Toevallig lazen wij over deze laatste in het clubnieuws van de Racing, dat hij „wederom in het ziekenhuis is opgenomen". Het zou dus niet 100% zijn met de ge zondheidstoestand van de „Old-Crack". Voor de jongeren: Peer Krom was lange tijd een der beste backs van het Nederlands elftal. Namens zijn oude voetbalvrienden van Ajax wensen wij hem gaar ne een spoedig herstel toe. Maar om op de wedstrijd terug te komen Voor onze voorhoede was er bij de Haarlemse verdediging niet door te komen, althans in de huidige omstandigheden niet, terwijl doelman Ronnie Boomgaard tweemaal de bal uit het net moest halen. En dat vlak voor het einde, zodat het te laat was om het toch nog eens te proberen Toen Heracles thuis. Wat zeiden we donderdagsavonds aan de bar in de bovenzaal „echt iets voor Ajax om Heracles a.s. zondagwat?let op mijn woorden U weet het... we konden het vergeten... 41 voor de Almeloërs Onze verdediging was er helemaal uit. 's Avonds op de T.V. kon den we dat nog eens duidelijk zien. Als vastgenageld stonden ze daar bij de aanvallen van de tegen partij Alsof men voor de eerste keer met elkaar speeldeslecht plaat sen... zelfs nadat de bal bijna „gebracht" was. Pechbal tegen de lat Kortom: droevig! Heracles, thans koploper, doch echt geen „Wunderteam" speelde veel sneller. De bal deed het werk en behalve dat wérd er ook wat aan gedaan door hun spelers. Een pittig elftal, wiens techniek mis schien niet overeenkomt met de eerste plaats op de competitie ladder, maar deze laatste zeker waar maakt door een gezonde spel opvatting, enthousiasme en beslist een „fairplay". Waar de oplossing bij ons In de uitwedstrijd te Sittard speelde ons team het 4-2-4-systeem. De verdediging met Hoogerman, Zuurbier, De Ruiter, Pronk en Schaaphok, deed het prima. Het zorgenkind was ook nu weer: de aanval. Nog steeds ontbreekt daarin o.i. de man voor Klaas Nuninga. Onze centervoor moet gelanceerd worden met lange passeshij krijgt ze niet. 't Is erg. De radioreporter merkte het juist op„tot welk een armoede het Ajaxspel is teruggevallen". Ja, ja. Daar zit je dan met al je goeie geld. En geen spelers, die hun uit vorm zijnde collega's kunnen vervangen. Met al ons bezitdus arm. Laten we dit even vaststellen. Maar er helpt geen lieve zusje of broertje aan. We moeten door gaan met het zoeken naar een verbetering. Samenwerkinghet terzijde stellen van persoonlijke belangen en/of eerzucht. Er is slechts één belang voor ons allemaal: de club. Ajax! Nog even over de wedstrijd: bij de rust 10 achter. Daarna maak te Klaas gelijk (11) uit een voorzet van Peet Petersen. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 2