DEXTRO-ENERGEN K.N.V.B.-Juniores bestuurskamer geeft- MUMMH uit de per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. bij apotheker en erkende drogist. 19 september j.l. ging ons jeugdelftal op bezoek bij Blauw-Wit. Het werd een 04 overwinning voor Ajax. Aangezien uw correspondent bij deze wedstrijd helaas niet aanwezig kon zijn, moet hij volstaan met het vermelden van de meest saillante bijzonderheden. Eind stand 04. Rust 01. De doelpunten werden gescoord door Johan Cruyff (2x) en Piet de Waal (2x). 26 september j.l. kwam G.V.A.V. in de Meer op bezoek. Onze jongens hebben aan dit Groningse team hun handen vol gehad. Hun tegenstanders speelden een fris en onbevangen partijtje voet bal. De rust brak met een 00 stand aan. Na de rust werd Piet de Waal binnen de beruchte witte lijnen ge vloerd, zodat de arbiter onverbiddelijk naar de witte stip wees. Piet zelf voltrok het vonnis feilloos (10). Even later was het Ton Fens, die een diagonaal schot losliet, dat de uit balans gespeelde G.V.A.V.-doelman verraste (20). Met deze stand kwam het einde van de wedstrijd. Bij deze ontmoeting was de T.V. aanwezig om een aantal opnamen te maken, die later op de avond in duizenden Nederlandse huis kamers gebracht werden. Commentator was Koen Verhoeff, die enige critische opmerkingen plaatste, waarmede niet iedereen het eens zal zijn geweest. Een vergelijking tussen ons eerste elftal en ons jeugdelftal gaat m.i. toch niet helemaal op. Aan de T.V. en Koen Verhoeff onze dank voor hun komst naar het Ajax-stadion. Zaterdag 3 oktober j.l. ging de Jeugd bij de wijdbroeken in Volen- dam op bezoek. Het werd een gelijk spel. (11) Voor de rust heb ben de Volendammers Ajax hun wil opgelegd, want ons elftal speelde toen ongeïnspireerd. Jannie van der Veen weet met een dergelijke mentale instelling doorgaans wel raad. In de rust volgde een hartig speechje met het resultaat, dat de bordjes verhangen werden en Volendam alle zeilen moest bijzetten om een nederlaag te voorkomen. Voor de rust noteerden we binnen een tijdsbestek van luttele seconden twee geweldige knallen op het heiligdom van Peter Jansen, die waarschijnlijk alleen maar het suizen van deze daverende schoten moet hebben gehoord. Vrouwe Fortuna was toen beslist op onze hand. Tien minuten voor tijd was het de altijd op zijn kans loerende Johan Cruyff, die in de hechte wijdbroeken- defensie een gaatje wist te vinden (11). Enkele minuten later was het weer Cruyff, die als een duveltje uit een doosje opdook, maar zijn schot werd jammerlijk genoeg door de paal gekeerd. Na de rust was het vooral Cootje Meyer die bergen werk verzette. Met tech niek alleen komen we er niet meer, mijne heren. Er zijn ook nog factoren als geestdrift en energie, die een woordje meespreken. Deze 11 uitslag was m.i. dan ook de juiste verhouding. Zaterdag 10 oktober j.l. vertrokken onze ,,semi-profjes" naar De venter om de strijd aan te binden tegen Go-Ahead. Uitslag 00. Aangezien uw correspondent tot zijn spijt verhinderd was de reis naar Deventer te maken, moet hij volstaan met een aantal opmer kingen. Het was jammer, dat Johan Cruyff niet van de partij was, waardoor de voorhoede van onze K.N.V.B.-juniores aan kracht in boette. Zoals uit de uitslag blijkt, hebben beide aanvalslinies in deze ontmoeting een gebrek aan schotvaardigheid gedemonstreerd. De middenvoor van onze K.N.V.B.-juniores, Ton Fens, deelde mij voorts nog mede, dat deze wedstrijd als geheel in een sportieve sfeer verliep. Ajax heeft nog geen wedstrijd verloren, doch is aan de andere kant toch enige punten kwijt door een paar ge lijke spelen. Kom, jongens, we zijn beter gewend. Enfin, de com petitie is nog jong, er kan nog van alles gebeuren. J. H. H. it Het bestuurslid H. A. Smit zal optreden als derde lid van de commissie van redactie, totdat door de jaarvergadering van de ledenraad in de vacature zal worden voorzien. De arbeidsovereenkomst met de administrateur J. M. W. v. d. Boom wordt per 1 november 1964 beëindigd. it De heer R. Keesman werd bereid gevonden tijdelijk de vacante functie waar te nemen. Maandag 2 november 1964 zal de heer P. C. Bosman als terrein knecht bij ons in dienst treden en het huisje betrekken, dat door Rowley werd bewoond. it De terreinknecht M. van Huizen zal m.i.v. dezelfde datum we gens te hoge leeftijd (72 jaar) onze dienst verlaten. it Het bestuur heeft in principe toegestemd dat het 1e elftal in de Engelse week, die wordt gehouden in april 1965, een wedstrijd speelt tegen een Engelse 1e divisie-club. it Zaterdag 17 oktober werd 30 deelnemers aan de wandeltocht ParijsAmsterdam, de gelegenheid gegeven om in ons stadion een douche te nemen, alvorens zij naar het stadhuis gingen om door het gemeentebestuur officieel te worden ontvangen. it Aan de heren D. Knegt en W. F. Volkers zal een bloemstukje worden gezonden, wegens het bereiken van de 75- resp. 65-jarige leeftijd. it Getracht zal worden om voor zondag 25 oktober, de dag waarop AlbaniëNederland wordt gespeeld, een vriendschappelijke wed strijd te organiseren. it Om aan alle foto-aanvragen te kunnen voldoen, zal van het 1e elftal een opname worden gemaakt. Deze zal in voldoende mate worden vermenigvuldigd. it Voor de journalisten wordt een betere toegangsweg gemaakt naar de bestuurskamer. it De Spartaan heeft bericht, dat men ons dit jaar niet zal uit nodigen voor het Westerkerktoernooi, wel voor een veteranen- wedstrijd. DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 19