-cXczst. seniores amateur-elftallen De amateurs Van onze Ajax 3. Zondag 27 september behaalde ons eerste amateur-elftal thuis tegen Elinkwijk, na een matige eerste helft, een verdiende zege op de Zuilenaren, 42. Linksbinnen Jean Bollen doelpuntte o.m. uit een door Loek Goud smit genomen indirecte vrije schop op fenomenale wijze, nadat hij kort tevoren een penalty tegen de paal geschoten had. Een week later kwamen onze jongens tegen het stevig spelende H.R.C. 2 uit Den Helder niet verder dan een draw 22. Enkele zeer vreemde beslissingen van de scheidsrechter, in ons nadeel, drukten hun stempel op dit gelijke spel. Van S.D.W. 2 aan de Multatuliweg werd door een doelpunt in de laatste minuten, met 21 verloren in een harde, doch fair gespeel de match. Hans de Vries debuteerde op de spilplaats en faalde niet. Zondag 18 oktober trokken de onzen, thuis spelend tegen De Spar taan 2 aan het langste eind. De uitslag werd 21, door doelpunten van de goed spelende linksbinnen Tonny de Vries en van links buiten Rob Heidstra. Ook het tegendoelpunt werd door een Ajacied gemaakt. Bij een poging om een harde lage voorzet van links te onderscheppen, kreeg linkshalf Henk Kreuger de bal ver keerd op zijn schoen en scoorde in eigen doel. Overigens speelde Henk Kreuger als tweede spil (opdracht leider Been en trainer v. d. Veen) een zeer nuttige wedstrijd, evenals rechtshalf Henk v. d. Meyden. Ook Henny Cruyff, Dick Fiene en Bram Wuurman verdie nen een pluim voor hun goede spel. Scheidsrechter Doornkamp leidde dit duel rustig en bekwaam. Ajax 4, de competitie begonnen met twee overwinningen, speelde tweemaal gelijk, n.l. in Hilversum tegen 't Gooi 3 (33), in Utrecht tegen Celeritudo 2 (11) en moest tegen N.F.C. 2 (35) evenals tegen Quick (A) 2 (31) het onderspit delven. Dit elftal met routiniers als Frits v. d. Valk, Arie v. Overeem, Frans Grootenboer en de new-comers Hans de Vos, Rob Theunisse, Henk v. d. Hilst en Piet Holleman draait de laatste weken niet goed. De elftal-commissie zal trachten op korte termijn de juiste formatie te vinden, opdat ook dit team een goede plaats op de ranglijst zal gaan innemen. Ajax 5 is nog ongeslagen en drukt goed voetbal ook uit in doelpun ten. De doelcijfers zijn momenteel 24 goals voor en 7 tegen. Ach tereenvolgens werden D.W.G. 2 (53), R.K.A.V.I.C. 4 (51) en T.D.W.Centrum 2 (70) aan de zegekar gebonden, terwijl alleen met Rivalen 2 de punten gedeeld werden (00). Tegen D.W.G. 2 was het Dick de Groot, die de handen van de toe schouwers op elkaar deed gaan, door het scoren van een pracht- goal; zijn geweldige schot, even buiten het penalty-gebied afge vuurd, sloeg als een granaat tegen het net. Dit elftal bezit een stijlvolle keeper in Daan Schalm Jr., een ge routineerde full-back, tevens captain, in Cor v. d. Wal, verder een gedegen mid-half in Cas Harms met zijn beide verdienstelijke kant- halfs Jan Visscher en Dick de Groot, om linksback Rob v. d. Berg niet te vergeten. De voorhoede, bestaande uit: Wim Heisterkamp, Paul Pijlman, André Kroese, Cas Bollen en Albert Post verstaat de kunst om doelpunten te scoren. Ajax 6 versloeg T.O.G. 3 op Voorland met 20, leed echter twee nederlagen, n.l. tegen Eland 2 (24) en De Vliegende Hollanders 2 in Amstelveen (41). Verder nog enige belangrijke punten: Het tweede veld (Middenweg) wordt voorlopig niet meer gebruikt voor competitie-wedstrijden, nu onze vereniging de beschikking heeft gekregen over een der velden van V.V.G.A. Op dit veld mogen 's-zondags twee wedstrijden gespeeld worden, t.w. een jeugdwedstrijd en een seniores-wedstrijd. Daar V.V.G.A. zaterdagmiddag-competitie speelt, zult u dit veld niet aantreffen op de keuringslijsten voor de zondag. U dient der halve te kijken achter Ajax (Middenweg 2). Het bovenstaande heeft alleen betrekking op de witte keurings lijsten van de K.N.V.B. afd. Amsterdam. (Ajax 5 en 6.) De spelers van Ajax 3 en 4 dienen de oranje lijsten te raadplegen en te letten op het betreffende elftal, niet op het veld. Te allen tijde kan boven dien de wedstrijd-secretaris geraadpleegd worden (tel. 239974). Tevens wordt de aandacht er op gevestigd, dat de kantine bij V.V.G.A. niet in voetbalkleding betreden mag worden. W. F. SCHOEVAART Wij hebben het de laatste jaren steeds weer kunnen constateren: Het samengaan van semi-profs en amateurs in één vereniging is een zeer moeilijke zaak!! De belangstelling concentreert zich heel begrijpelijk overigens volledig op de semi-prof afdeling en de amateurs voelen zich zo'n beetje in een hoek gedrukt, en denken, er maar bij te hangen. Het gevolg hiervan was, dat er veel ontevreden jongens rondliepen en uiteindelijk besloten hun voetbalgeluk ergens anders te gaan pro beren. Zover zij niet in de lagere divisies een semi-prof contract konden verwerven, zwermden onze Ajax-amateurs uit naar de verschillende Amsterdamse amateursclubs. Als u net als ik een rondgang maakt langs de diverse velden, dan is het een aparte, heus voor mij nare gewaarwording, als je steeds maar weer, oude en jonge bekenden in voor ons vreemde kleuren ziet spelen!! Op het gevaar af, dat men ons zal gaan vergelijken met de aloude „nieuwe bezems", wagen wij het er toch maar op om te gaan pro beren, onze Ajax-amateurs weer naar een hoger plan te brengen. Dit streven, waartoe verschillende plannetjes moeten worden uit gevoerd, en misschien hier en daar af en toe op lange tenen moet worden gestaan, kan alleen maar succes hebben als wij de steun hebben van u. En met u, bedoel ik een ieder, die onder zijn tricot nylon een echt Ajax-hart heeft!! Dit zijn niet alleen de actieve spelers, maar ook de niet actieve leden en donateurs en buitengewone leden. En, u allemaal, u kunt ons dus steunen, het amateurvoetbal weer op die plaats te bren gen, waar het zoveel jaren heeft vertoefd!! Laten wij afspreken, dat wij een begin maken en wel om van nu af aan, met z'n allen de verrichtingen van onze amateurs van heel nabij eens te gaan volgen. U en wij komen heel gewoon iedere Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 Telefoon 249859 - 249250 - 249250 - 249259 Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 15