G L GARAGE KOST afd. Glas verkoop Behartigenswaardige woorden Dankbetuiging Uit de ziekenkamer FELLE ACCELERATIE ROESTVRIJ STAAL BOVENLIGGENDE NOKKENAS in z'n klasse vèr vooruit! 6395.- machtsoverschrijding („détournement de pouvoir"), de hulp, in kort geding, zou kun nen inroepen van een daartoe aan te wij zen Vice-President der Arrondissements rechtbank te Amsterdam. Met auteur ben ik het in zóver geheel eens, dat het daartoe niet licht, waarschijnlijk: nooit en te nim mer, zal komen. Maar eh, is die hele gedachtengang dat de politie haar eisen zal kunnen stellen in beginsel wel juist? Mij bekruipt in dat opzicht gerede twijfel. Kan men de zaak niet anders zien, gehéél anders zelfs? Is zij, als karakteristieke, en wettelijk aangewezen, handhaafster der openbare orde, ex natura niet het enige en juiste orgaan om, met alle te haren dienste staande middelen, de orde öp en öm de voetbalvelden te verzekeren? Zij moet juist, naar mijn gevoel zonder meer tonen waartoe zij in staat is en niet pogen haar normale verantwoordelijkheden, eventueel ten dele, op anderen af te schui ven. Indien van een dergelijke betreurens waardige tendentie harerzijds onverhoopt zou blijken, kan zij wellicht rekenen op een aanmerkelijk verzet in de Nederlandse pu blieke opinie. Ten slotte dit. Als gedeeltelijk „habitué" van het Olympisch Stadion ben ik sinds jaar en dag in staat de (normale) gang van zaken tijdens competitie-matches en verdere wed strijden van nationale en internationale al lure gade te slaan. Het O.S. beschikt bij die gelegenheden over, telkens naar be hoefte te vermeerderen, goedwillende en trouwde suppoosten. Alleen: tegen het ge weld der menigte wie denkt niet in dit verband aan het beroemde boek van de Spaanse schrijver José Ortega Y Gasselt, De opstand der horden. „La rebelión de las masas" vermogen zij niets uit te rich ten. En de toestand zou nog maar weinig veranderen, indien zij als buitengewoon rijksveldwachters met politionele, want op- sporings-bevoegdheden, zouden worden be kleed. Waarop overigens, op zéér deugdelijke gronden, niet de geringste kans bestaat! MR. DR. E. W. CATZ Blijkens „De Volkskrant" van zaterdag 11 oktober j.l., heeft de Leidse hoogleraar Prof. Dr. N. J. Beets tijdens een feestrede voor Tilburgse studenten o.m. het volgende gezegd: „Er is vaak weinig oog voor het sportieve gedrag van een sport man, die zich, bewust van eigen kracht, intoomt om zijn tegenstan der niet te kwetsen. Vele „kenners" beoordelen zijn houding als slap en te week (omdat zij zijn sportieve houding niet verstaan). Niet zelden wordt zo'n sportman door het publiek gehoond. Ge lukkig mag worden geconstateerd, dat een ander deel van het pu bliek wel begrip heeft voor sportiviteit en zich niet laat ophitsen. Het is echter juist dat deel dat zich vroeg of laat van het onspor tieve gedoe distancieert en de tribunes mijdt in het vervolg." Tot zover deze belangwekkende uitspraak van Prof. N. J. Beets. Het zijn behartigenswaardige woorden aan het adres van degenen, die de voetbalsport tot een aanfluiting maken door geen acht te geven op het lichamelijk welzijn van hun tegenstander. Aan de andere kant is er het publiek, dat uiteindelijk het sportieve en onsportieve gedrag binnen de witte lijnen zal onderkennen. Voor vele duizenden betekent het kijken naar een voetbalwedstrijd een stuk recreatie. Wanneer deze vorm van recreatie bij de toe schouwers wrevel en ergenis gaat opwekken, zullen de voetbal tribunes door steeds minder mensen bevolkt worden. Het is te hopen, dat men Prof. Beets' wijze woorden ter harte zal nemen. J. H. H. De heer en mevrouw V. D. Veen bedanken langs deze weg alle vrienden en bekenden voor de vele bewijzen van medeleven en belangstelling, tijdens de moeilijke dagen rond hun dochter Louise. Begin oktober is de heer B. Tak, lid van onze Jeugdcommissie uit het Burgerziekenhuis gekomen om nu thuis nog een aantal weken te rusten. De jeugdcommissie wenst hem een volledig en definitief herstel toe en spreekt de hoop uit, dat hij zijn normale werkzaamheden zo spoedig mogelijk weer moge hervatten. De jeugdcommissie De Westduitse klassewagen uit de fabrieken van Hans Glas te Dingolfing. (0 - 80 km 10.7 sec, 0 -100 km 17 sec.) voor bumpers, wieldoppen, raamlijsten Maak een proefrit en U zult vol bewondering zijn over de unieke capaciteiten van deze fantastische wagen! compleet met verwarming en ruiteiuproeler Dir.: W. Kost, 2e Weteringdwarsstraat 6-34, Amsterdam-C., Telefoon 62595 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 13