Aan alle amateur- en jeugdspelers Koopt uw haard of kachel J. G. KRISTIANS Strijd om de bal tussen Ajax en D.W.S. (jun. A-1) 's ochtends reeds een wedstrijd in de benen had zitten. Dennis deed het uitstekend. Wil het elftal dit seizoen echter iets presteren, wat uiteraard verwacht wordt, dan zal er toch beslist uit een ander vaatje getapt moeten worden". Onze A-lll-juniores trokken naar Riekerhaven om de strijd aan te binden tegen K.B.V. A-ll. Dit elftal legde een bijzondere schot vaardigheid aan de dag, hetgeen blijkt uit de uitslag 110. Jeugd leider Klok vertelt er het volgende van: „Ondanks het feit, dat Ajax veel sterker was, heeft deze wedstrijd geen grote indruk bij mij achtergelaten. Pingelen, pingelen en nog eens pingelen. Men schijnt te vergeten, dat je als veldspeler nog 9 medespelers hebt. Voor de statistiek: Doelpunten werden ge- Het is ons de laatste tijd herhaaldelijk gebleken, dat u het met de reglementaire voorschriften t.a.v. de voetbaluitrusting niet al te nauw neemt. Voor het geval u het in het Reglement niet kan vinden, wijzen wij u erop, dat ons verplicht Ajax-tunue is: 1. zwarte kousen met horizontale rood-witte boord; 2. witte broek; 3. wit shirt met rode verticale baan in het midden, rode manchetten of rood mouwrandje. Wij verwachten, dat alle betrokkenen, zich vanaf heden aan deze voorschriften zullen houden. Namens het Bestuur H. A. SMIT scoord door: Witte (1x), Spaan (2x), Cohen (4x), desondanks niet sterk, Schemmekes (3x). Uitblinkers: van Leeuwen speelde een uitstekende wedstrijd als linksback. Witte was een goede halfspeler; buitenspelers Berke en Breuker waren prima en de grote (kleine) man was Schemmekes". De heer Jurriaans was bij de wedstrijd van onze B-lll-juniores tegen Volewijckers B-ll op het nieuwe complex van onze vrienden uit Noord. Zijn commentaar luidde als volgt: „Deze wedstrijd was een te zware opgave voor Ajax. Niet alleen dat de meeste Volewijckers-spelers een beter begrip voor hun taak hadden, ze waren ook over het algemeen beter uit de kluiten ge wassen dan onze jongens. Toch stond Ajax met de rust geheel tegen de verhouding in met 02 voor. Na de thee was het gebeurd. Er vlogen er bij ons 4 in, zodat we deze ontmoeting verloren met 42. Volgende keer beter, jongens". De B-IV-juniores brachten het er bij A.F.C. al niet beter af. Ajax werd met een 40 nederlaag naar huis gestuurd. Een kansloze nederlaag. Toch hebben onze jongens er na de rust alles aan ge daan de 20 achterstand ongedaan te maken, maar het lukte niet. Van dit elftal treft dan ook niemand een blaam. Aangezien ik het team al enige malen aan het werk heb gezien, is bij mij de over tuiging gegroeid, dat Ajax hier te hoog is ingedeeld. En dat vind ik voor deze jongens alleen maar jammer. Uitslagen zondag 4 oktober 1964 A-juniores: D.W.G. A-IAjax A-l V.V.A. IIAjax II Ajax IIISloterparkll Ajax IV—O.V.V.O. Ill B-juniores: D.W.V. I—Ajax B-I 1—6 Aristos IAjax B-ll 34 Ajax B-lllAmstel Zwaluwen B-I 03 Ajax IVZeeburgia II 60 Ajax VR.K.A.V.I.C. VII 5—3 0—4 2—7 12—0 6—0 bij de smid, hij is de vakman Reguliersgracht 35, Amsterdam-C., Tel. 233079 Alle merken in voorraad Reparatie en Schoonmaken Reguliersbreestraat 32 Linnaeussiraat 56 Haarlemmerdijk 145 Kinkerstraat 255-257 Sarphatipark 48 Leidsestraat 4 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 10