Klinkenberg v. d. Velde's Aan onze medewerkers! Van onze Voorzitter Bestuursmededeling WARMTE-TEOHMÊEK 3 de ontmoeting tegen Roda Sport in het Zuiden, waarbij het er om ging of Ajax al dan niet tot de Hoofdklassers zou behoren Jan vocht tot de laatste druppel en redde De tonelen die zich toen na afloop afspeelden, zijn voor allen die er getuige van waren nóg onvergetelijk. Maar verder over M.V.V.Ajax Een zwakke leiding van scheidsrechter Schalks, die de fluit ook als zodanig handteerde, hetgeen een opgewonden publiek veroorzaakte, dat nog meer van de kook raakte, toen M.V.V.-back Ceulen de score voor Ajax opende door in eigen doel te trapepn. Dit alles bleef niet zonder invloed op de rechtspraak in het veld; resultaat o.m. die drie „elf-meters". Maar goed, dank zij prachtig doelverdedigen dus van onze goalie bleef het 22. Volledigheidshalve nog even de deelnemers aan dit resul taat: Boomgaard, Zuurbier, Pronk, Soetekouw, den Boer, Schaaphok, Swart, van Dijk, Muller, Nuninga en Petersen. Thuis tegen Sparta hadden vele de hoop dat het nü toch wel weer komen zouhét, d.w.z. dat we de punten thuis zouden kunnen houden. Enfin, u weet hetde hoop was ij delRotterdam nam alles mee naar Spangen. Ronnie Boomgaard ontbrak op het appel, omdat hij dat in de afgelopen week nog eens gedaan had, maar toen in militaire dienst. Dat nam de kapitein natuurlijk niet, waar bij deze er zich ook niets van aan kon trekken (vanzelf sprekend) dat Ronnie keeper was van Ajax 1 Ajax, dat toch alVoor hem ook zeven dagen „licht" en daar zit je dan met je (verkeerde) gedrag Pronk op de ziekenlijstZo kwam het dat door dit alles Pieter Paternotte ons heiligdom verdedigde en Werner Schaaphok op de spilplaats opereerde U voelt de zorgen van de commissie Betaald? Voor de statistiek: Uitslag 31 voor Sparta. Terwijl, men- sen-nog-aan-toe de kansen voor een 20 voorsprong met de rust, inplaats van een achterstand van gelijke omvang er zeker inzaten. „Achter" liep het echter ook niet helemaal naar wens Jammer. Nuninga zorgde er voor dat de eer gered werd. Ajax staat op de ranglijstach watwe horen de hele week niets anders. Laten wij er hier, voorlopig nog maar niet teveel over zeggen. Zoals meestal; gaat het met hét eerste elftal niet goed dan lukt het (haast vanzelfsprekend) met het tweede ook niet. De start was dan ook niet geweldig; voor de uitslagen verwijzen wij u naar elders in deze uitgave. In het volgend clubnieuws hopen wij u een meer gede tailleerd overzicht omtrent de verrichtingen van onze reser ves te kunnen geven. Op dit ogenblik zijn die n.l. niet in ons bezit. Wim Schoevaart vertelt verderop omtrent de overige Seniores-elftalen, terwijl u voortaan het Jeugdnieuws voor geschoteld krijgt van J. H. H.(elman). Beste mensen, we willen het hierbij laten er van over tuigd zijnde, dat we onvolledig waren. Maar u weet, alle begin Tot de volgende keer. T. M. Nu de redactie door het aftreden van de heer de Bruyn voorlopig met twee-man moet „spelen", doet zij een beroep op uw aller medewerking door TIJDIG de kopij in te zenden (naar Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp). De slui tingsdatum op de 16de van elke maand wordt voortaan onverbiddelijk aangehouden, opdat alleen hierdoor een regelmaat in de verschijning van ons clubblad mogelijk is. Bij voorbaat onze dank. DE REDACTIE Wanneer je als voorzitter van Ajax je voorgenomen hebt zo af en toe ook je stem eens via ons clubblad te laten ho ren, dan zult u begrijpen, dat dit met 3 nederlagen uit 5 wedstrijden voor een eerste artikel niet al te opwekkend is. Onwillekeurig moet ik daarbij denken aan een oude kreet van Wim Volkers, die luidde: „Are we down-hearted?" en dan volgde uit volle borst: „Never". Ik geloof te mogen stellen, dat ik mij op dit moment ach ter deze oude yel van Wim schaar en van u hetzelfde ver wacht. Natuurlijk, ook u had, evenals ik, grotere verwachtingen, doch onze slechte start mag niet tot ongerechtvaardigde kritiek jegens de spelers leiden. Dat is niet fair tegenover onze trainer, het elftal en onze vereniging Een slechte start is geen ramp en er is nog een lange, lange weg te gaan Het is fijn dat u ongerust bent, getuige de zeer vele tele foontjes, die ik gehad heb; dat bewijst dat uw Ajax-hart op de goede plaats zit, maar alstublieftgeen paniek. Zul len we dat afspreken? J. VAN PRAAG Het bestuur van de A.F.C. „Ajax" stelt er prijs op het volgende te verklaren: In het clubblad van juliaugustus 1964 wijdt Brown in zijn rubriek „Kroniek" vele woorden aan de bestuurscrisis, die thans geheel achter de rug is. Zo schrijft hij o.a. over „een heel zwarte bladzijde in de Ajax-geschiedenis". Dat dit de persoonlijke visie van Brown is, die door slechts zeer weinigen wordt gedeeld, is duidelijk. Ook zijn beide mede redacteuren hebben zich van de strekking van zijn betoog gedistancieerd. Te betreuren valt het in hoge mate, dat Brown de stem ming in de vereniging zó slecht heeft aangevoeld, dat hij tot deze van weinig objectiviteit getuigende woorden is ge komen. Vooral ten opzichte van de buitenwereld hebben zijn woorden een volkomen verkeerde indruk gemaakt. Met nadruk wordt hier dan ook verklaard, dat mede ge zien de stemming in de Algemene Ledenvergadering en in de kortgeleden gehouden bijeenkomst van de Ledenraad de vrede in onze vereniging sinds de juli-dagen volledig is teruggekeerd. Wij willen het hierbij laten, overtuigd als wij zijn, dat op een zeer kleine groep van enkelingen na (zo deze al be staat), allen in onze vereniging tevreden zijn met de ge nomen beslissingen, waarbij komt dat het in het belang van ons aller Ajax is, als thans in volle rust en vrede verder gewerkt kan worden. voor Centrale Verwarming - Oliestookinrichtingen Pijpleidingwerk - Sanitaire installatie's AMSTERDAM, Baarsjesweg 148-149, Tel. 83477-88654

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 3