JUWELIERS Bouwmeester Gerrand Uzult deze kroniek niet ondertekend vinden door Brown. Nu niet en nimmer meer. Frits de Bruyn, die bijna vijf en twintig jaar de pen voor het Ajax-nieuws hanteerde heeft bedankt als redacteur. Moeilijkheden rondom de inhoud van zijn Kroniek, voor komende in het vorig clubblad, waarin hij een persoonlijke mening weer gaf, die schadelijk geacht werd voor de repu tatie van Ajax, zijn de oorzaak geweest van zijn plotseling afscheid. Zowel Bestuur als mede-redactieleden (welke laatsten niet op de hoogte waren van de inhoud, door afwezigheid wegens vakantie) konden zich met de gevolgde gang van zaken niet verenigen en op redelijke verlangens gevraagd door voorzitter van Praag wilde „Brown" niet ingaan. Jammer Beste Frits, je mag me betichten van sentiment, als ik hier zeg dat ik het allemaal nog steeds zó spijtig vind zó onbegrijpelijk Jij, zo'n grote Ajacied jarenlang in het veld, achter de bestuurstafelJe wilde je hoofd op die dinsdagavond niet buigen, ofschoon wij allen, je vrien den, gelijke kritiek haddenIk meen dat erkenning van fouten de mens veelal meer siertbovendien bewees je ons Ajax zeker een slechte dienst. Je verdiensten voor ons clubblad, het vele opbouwende werk dat je deed, dit alles zal in de annalen geboekt blij ven staan als meer dan voortreffelijk. Rest mij dan nog een woord van oprechte dank daarvoor Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 namens geheel Ajax; van Knegt en mij als je mede-redac teuren in het bijzonder voor de steeds prettige samenwer king. Wel vrienden, we schrijven dinsdag 22 september 1964 en het gaat tot op heden niet lekker. Ajax is Ajax niet hoort men „the man in the street" zeggen En zo is het ook. Nu zijn we helemaal niet zo pessimistischAjax komt wel weer uit deze impasse. Daarom zullen we niet ver uit wijden over mogelijke oorzaken en wat dies meer zij De desbetreffende commissieleden alsmede trainer Vick Buckingham weten wel waar de schoen wringtLaten we hen slechts steunen bij hun pogingen de situatie te ver anderen door, althans voorlopig, niet met sombere gezichten te lopen. Het begon goed. Go-Ahead leed in onze veste een kansloze nederlaag. Goeddat was niet zozeer te danken aan grandioos spel der onzen danwel aan vooral onnauwkeurig heden der Deventenaren, waarbij zij bovendien nog hun aanval zeer verwaarloosden. Natuurlijk ging aller belangstelling uit naar de verrich tingen van Klaas Nuninga. Wel we kunnen ons voorstellen hoe onze nieuwe clubgenoot zich gevoeld moet hebben „alle ogen gericht op Daardoor (begrijpelijk) ontbrak het nog aan het nodige zelfvertrouwen, waardoor hij met zijn schoten ook niet veel succes had. Op „die ene" na danHet mooiste doelpunt van de wedstrijd. Sterk ge hinderd slaagde Klaas er in de bal zo fenomenaal in de touwen te jagen, dat de tribunes hem een ware ovatie brachten. Daarvoor had Siem Tijm de score geopend. Hij om speelde na een half uur doelman van Zogchel teneinde no. 2 op het „bord" te brengen. Nadat Bertus Hoogerman zich had laten verrassen door een ver schot, diende even later Sjaak Swart van repliek, waarna in de laatste minuten Nuninga zijn hierboven omschreven doelpunt maakte. In het Zuiderpark leden we tegen A.D.O. onze eerste nederlaag. (21) Een sterke Haagse verdediging hield onze voorhoede geheel in bedwang. Het enige doelpunt voor Ajax kwam van de voet van Bennie Muller; hij benutte een vrije trap wegens ongeoorloofd aanvallen van Nuninga. Boomgaard had de plaats van Hoogerman ingenomen; zo als u weet is onze „goalie" meerdere weken uitgeschakeld wegens nierletsel. Vanaf deze plaats, Bertus, onze beste wensen voor een spoedig herstel. Ronnie deed het overigens uitstekend en aan hem lag de nederlaag niet. De derby tegen D.W.S. bracht ook al geen winst. Integen deel, met 30 moesten wij de vlag strijken. Slecht ge speeld Neen, dat kunnen we zeker niet zeggen. Maar het lukte nieten bij D.W.S. was dat juist wel het geval. Als b.v. dat schot van Nuninga in het begin een doelpunt was geworden (nu ging het rakelings naast) had de wed strijd waarschijnlijk een heel ander beeld gekregen. Sjaak Swart werd eenmaal in het beruchte gebied gehaaktNou ja, scheidsrechter Horn zag er geen strafschop in allright, maar naar onze mening zag hij dat dan toch verkeerd. Overigens was Swart wel onze meest op de voorgrond tredende voorhoedespeler. Hij was het, waarvoor de D.W.S. verdediging het meeste ontzag had. Maar gelukkig voor de blauw-zwarten dat doelman Jongbloed er deze middag zo goed het oog in had. Geurtsen (2x) en Hollander scoorden voor de Stadionbewoners. Maar onder-de-hand dat waren dus 4 kostbare pun ten en de volgende wedstrijd M.V.V. uit was nu ook niet om bij voorbaat te zeggen: maak het fornuis voor het overwinningsmaal maar vast aan. Het werd de wedstrijd van Ronnie Boomgaard. Iets waar iedere doelman van droomtde held van de dag te zijn. Drie strafschoppen vielen er in Maastricht en alle tegen Ajax. Ronnie stopte er twee, waarvan vooral de tweede een waar meesterstukje was. Blijkbaar bracht hij M.V.V. daarmede zo van de kook dat de derde penalty werd naastgeschoten. We kunnen ons zo'n wedstrijd, waarbij de keeper werke lijk zijn club redde nog herinneren (Marius Koolhaas weet het nog precies) van Jan van Drecht (nu in Alkmaar) in 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 2