Toto seizoen 1964-1965 MELCHERS OLIFANT JENEVER Oè borrel voor AJaoiedenl Van onze seniores amateur elftallen op een aantal spelers van ons jeugdelftal moest worden te ruggegrepen, teneinde het tweede elftal, dat weer spelers aan ons eerste moest afstaan, te completeren, met het gevolg dat b.v. spelers als Ton Fens, Peter Jansen en Adri van der Eyden in dit weekeinde twee wedstrijden moesten spelen, hetgeen voor de desbetreffende spelers uiteraard geen be zwaar was. Toch is het goed hier geen regel van te maken. J. H. H. In de friendly games en toernooien speelden onze senio- res-combinaties met afwisselend succes. In het Noorland toernooi werd allereerst met 43 ver loren van S.M.C. (34), van Watergraafsmeer echter werd gewonnen met 10, evenals van Livro (180), waarna onze jongens in de halve finale tegen aller verwachting in T.O.S./Actief met 20 gewipt werden voor de eindstrijd. Van twee Robaver-teams werd gewonnen resp. met 31 en 4o, terwijl O.V.V.O. een sterke Ajax combinatie met 50 kansloos klopte. De tweede Ajax combinatie versloeg de Kruislaanbewoners met 20. Op Voorland verdeelden B.P.C. en Ajax de punten 11. 6 September te Alphen a. d. Rijn kreeg onze reputatie een geduchte knauw, doordat ons sterkste team, na eerst met 10 te hebben voorgestaan, met 41 het onderspit moest delven tegen de hardwerkende Alphenaren. Onze tweede combinatie zegevierde met 70 over Alphen 2. Ajax 3. Zondag 13 september werd ons eerste amateur team in een spannende match op de valreep met 21 ge klopt door Volendam. Ons elftal draaide nog niet goed en nadat de stand lange tijd gelijk was 11, moest kort voor het einde junior-keeper Blik zwichten voor een kopbal van de oranje-hemden (12). De zondag hierop volgend werd het tegen Velox te Utrecht een draw (00). Ajax 4 bond H.V.C. 3 te Amersfoort met 82 aan de zege kar, na met 20 te hebben achter gestaan. Jean Bolley (2), Hans de Man (3), Dick Ruiter, Dirk Fiene en Tonny de Vries elk met 1 goal waren de schutters. Tegen Hilversum 3 thuis (31) was mid-voor Fiene met 2 doelpunten top-scorer, nadat rechtsbinnen Joop de Vries de score geopend had. Verdere uitblinkers waren Arie van Overeem, Frits v. d. Valk en linksbuiten Rob Theunisse. Ajax 5 startte eveneens zeer goed met twee overwinnin- DE TOTO-COMMISSIE kan nog vele leden aan formulieren helpen. Dat komt omdat het aantal Ajax-toto-ers veel te klein is. Er zijn zelfs Ajacieden, die bij andere verenigingen een formulier inleveren, want Ajax heeft het niet nodig, of het is gemakkelijker!! Een goed Ajacied kent zijn plicht en levert zijn toto formulier bij de Ajax-adressen in. Doe het voortaan! Dan is het goed gedaan! gen. Tegen Madjoe 2 aan de Middenweg werd het 42 en te Amstelveen tegen N.F.C. 3 werd de uitslag 41 in ons voordeel. In eerstgenoemde wedstrijd waren het keeper Daan Schalm, rechtsback Rob v. d. Berg en spil Hans de Vries die een pluim verdienden. In Amstelveen viel het goede spel van Piet Holleman en Wim Heisterkamp op. Ajax 6 boekte twee nederlagen. Van D.V.O.S. 2 werd thuis met 30 verloren, terwijl een week later D.E.C. 2 de onzen met 42 in het zand deed bijten. Rechtsbuiten Joop Schrever was hier de uitblinker. Hier volgen nog enige belangrijke punten: Reservespelers dienen ook op tijd aanwezig en verkleed te zijn en altijd gereed te staan om in te vallen, of als grens rechter te fungeren. Het niet-ontvangen van het wekelijkse programma met de opstellingen wordt nooit geaccepteerd als motief voor niet- opkomen. Heeft men vrijdagmiddag nog niets ontvangen, dan stelle men zich in verbinding, bijvoorkeur telefonisch, met ondergetekende om te informeren of men moet spelen. W. F. SCHOEVAART tel. 239974 N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 12