K.N.V.B.- Juniores van maandag t/m vrijdag Met ingang van 1 oktober 1964 is het kantoor in ons Stadion alleen geopend van MAANDAG T/M VRIJDAG van 9.00—15.00 uur. Zaterdag en zondag onherroepelijk gesloten. Woensdag Woensdag Woensdag Woensdag Woensdag Woensdag Woensdag Woensdag Woensdag 7 oktober: 14 oktober: 21 oktober: 28 oktober: november: november: november: 25 november: 2 december: 4 11 18 A j axZeeburgia. AjaxT.W.M. O.V.V.O.—Ajax. AjaxR.A.P. AjaxDe Meer. De GeuzenAjax. A.S.V.A.—Ajax. AjaxJ.O.S. D.J.K.Ajax. Leider: de heer C. C. Kamlag, M. Planckstraat 12, Am sterdam. Tel. 58709. Afkeuringen op de woensdagmiddag worden bekend ge maakt om 12.00 uur (rood bord) op de volgende adressen: OOST Middenweg 12, Copernicusstr. 26, Dapperplein 18, Lin- naeusstr. 36, Sumatrastr. 88, Cz. Peterstr. 112, le Ooster- parkstr. 158, Niasstr. 32, Krugerplein 1, Pontanusstr. 35, Fahrenheitstr. 22, Brink 4 (Betondorp). ZUID Vrijheidslaan 79, Hendr. de Keijserpl. 40, le Sweelinck- straat 3, Beethovenstr. 15, Dusartstr. 22. WEST J. P. Heijestr. 97, Amstelveenseweg 294. DIEMEN Hartveldseweg 15. Beterschap De heer B. Tak, lid onzer Jeugdcommissie, vertoeft al ge ruime tijd in het Burgerziekenhuis. Wij willen niet nalaten collega Tak een algeheel en spoe dig herstel toe te wensen, daarbij de hoop uitsprekend, dat hij genoemde verpleeginrichting zo spoedig mogelijk moge verlaten om zijn werkzaamheden weer te hervatten. DE JEUGDCOMMISSIE aan hem is deze kleine nederlaag dan ook grotendeels te danken. Daarom, jongens, ga zo door en jullie zullen zeker overwinningen behalen. De samensteller van deze rubriek was aanwezig bij de wedstrijd T.O.G. IIAjax IV. Uitslag 19. In deze wed strijd hebben de spelers van de A-IV juniores goed voetbal op de grasmat gelegd. Voor de rust vaak te mooi, zodat er met de thee nog maar een 02 voorsprong was bereikt. Ge zien het grote Ajax-veldoverwicht was dit te weinig. Een klein pittig preek je in de pauze deed wonderen. Er werden maar liefst 7 doelpunten gescoord. Aangezien T.O.G. na de rust uit een strafschop vermocht te doelpunten, kwam de eindstand op 19. Aanvoerder Berrier en zijn mannen kun nen terugzien op een goede wedstrijd. J. H. H. Pupillenpr o gramma Wedstrijdrooster le speelhelft seizoen 1964/65 Afd. A.: Ajax - A.S.V.A. - D.J.K. - De Geuzen - J.O.S. - De Meer - O.V.V.O. - R.A.P. - T.W.M. - Zeeburgia. Aanvang der wedstrijden: 14.00 uur. Iedereen aanwezig zijn: 13.30 uur. Zaterdagmiddag 22 augustus j.l. zag ik een combinatie van onze K.N.V.B.-juniores het nieuwe seizoen openen met een vriendschappelijke wedstrijd tegen Volewijckers. Dit betekende tevens mijn eerste kennismaking met het nieuwe complex sportterreinen van onze vrienden uit Noord in de Buiksloter-kontreien. Zoals wij van de Gemeente ge wend zijn, zag ik een verzameling bijzonder mooie velden, waarbij het echter zeer jammer was voor de Volewijckers (dat de week daarop zijn eerste thuiswedstrijd moest spelen), dat het hoofdveld nog niet klaar was, hetgeen een behoor lijke financiële verliespost betekende. Wij behoeven echter niet verdrietig te zijn, althans niet wat de K.N.V.B.-juniores betreft. Het vertoonde spel van deze jongens wettigt bepaalde verwachtingen, ofschoon de uitslag, 36 in ons voordeel, geenszins zeggen wil, dat er nu niets zou moeten gebeuren. Dat neemt niet weg, dat ik vooral onze voorhoede een zeer attractief spelletje heb zien spelen. Er hadden beslist meer dan zes doelpunten uit moeten komen. Ook de achterhoede heeft goed werk verricht, doch grove fouten waren de oorzaak van de drie tegengoals. Ik zal het hierbij laten, want de weg is nog lang. Ik wens echter onze jongens, hun trainer, de heer Veen en de desbetreffende commissie veel succes. De doelpunten werden gescoord door Ton Fens (2x), J. Cruyff (2x), P. de Waal (lx) en C. Brou wer (lx). De opstelling was als volgt: P. Jansen (2e helft Blitz), v. d. Eijnde, R. Grotenboer (2e helft Knipmeyer), Bos (2e helft C. Meyer), Heerland, N. van Dijk, J. Cruyff, Ton Fens, C. Brouwer en P. de Waal. C. E. J. CAMBUUR—AJAX 2—2 (29 aug. 1964) Als je gevraagd wordt nog een verslag te schrijven van een wedstrijd, welke ruim 3 wekn geleden heeft plaats ge vonden, is dat een moeilijke affaire. Het gaat hier om de eerste competitie-wedstrijd van onze K.N.V.B.-juniores in Leeuwarden tegen Cambuur, zodat u genoegen zult moeten nemen met mijn totaalindruk van dit moment. Het was een wedstrijd, welke wij „dik" hadden moeten winnen, gezien onze veel grotere technische vaardigheid. Wanneer wij dan net met de hakken over de sloot komen met een gelijk spel, dan is er iets mis gegaan. Ik moet toe geven, dat de zwakke spilplaatsbezetting en het uitvallen van Johan Cruyff (gelukkig was hij j.l. zaterdag weer pre sent) een rol hebben gespeeld. Neemt niet weg, dat er be slist andere factoren belemmerend werken. Gelukkig be schikt onze vereniging over de mensen, welke in deze speelwijze verbetering kunnen brengen. Ik wens deze heren op korte termijn veel succes! C. E. J. Zondag 6 september j.l. gingen onze K.N.V.B.-juniores op reis naar Breda om deel te nemen aan het N.A.C.-jeugd- tournooi. Ons elftal legde beslag op een eervolle derde plaats. 12 september j.l. kwam het jeugdelftal van Elinkwijk bij ons in de Meer op bezoek. Het werd een 71 overwin ning voor onze jeugdploeg. Een overwinning, die groten deels in de tweede helft werd bevochten, omdat de Utrecht se jeugdploeg na de rust jammerlijk genoeg met 10 man moest spelen. Maar ook al had Elinkwijk met een volledig team gespeeld, dan had zij tegen onze jongens toch geen kans gehad. In de voorhoede waren het vooral Johan Cruyff en Ton Fens, die met behendige combinaties de aandacht vroegen. Voor de statistiek diene voorts nog, dat het T. Fens (4x), L. Cohen (2x) en P. de Waal (lx) waren, die Ajax naar deze 71 overwinning schoten. Toch was het een bezwaarlijke omstandigheid, dat vlak voor het weekeinde, waarin deze wedstrijd gespeeld werd, 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 11