te koop ik heb ze verdiend in mijn zaak voor een bekend sportsman een nog grotere mogelijkheid Sport- en Schaats-artikelen Sporthuis HERTENKAMP Op vertoon van Ajax-diploma 10 pet korting Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) Amsterdam-O., Tel. 947929 assistent van de scheidsrechter en zorg ervoor dat zich in jouw elftal geen onregelmatigheden voordoen want jij bent, als aanvoerder, hiervoor verantwoordelijk. 12. Een kleedkamer is een ruimte die uitsluitend gebruikt dient te worden om je te verkleden en te wassen dus niet om met tassen te gooien of herrie te maken. Even tuele schade zal door de gehele ploeg gezamenlijk moe ten worden vergoed. 13. Wanneer een geblesseerde speler zich tijdens een wed strijd onmiddellijk onder doktersbehandeling moet stellen dan zal de leider van het elftal hem vergezellen en moet in zo'n geval de aanvoerder de taak van de leider, wat betreft het invullen en laten tekenen van de ruilformulieren, overnemen. Ten slotte wil ik jullie nog meedelen dat elke maand door de vereniging aan de Voetbalbond een elftal-opgave moet worden ingediend. Mocht je, op grond van je capaciteiten, menen dat je in een hoger elftal thuis hoort, welnu, loop niet te mopperen maar laat dit op het veld zien. De jeugd commissie heeft er het grootste belang bij dat de sterkste elftallen in het veld worden gebracht en zij stelt deze elftal len op naar alle eer en geweten en zonder aanziens des per- soons. Voor een goede samenwerking is het noodzakelijk dat wij het volste vertrouwen in jullie en jullie in ons heb ben. Afgesproken? En voor de rest, sportvrienden, wensen wij jullie een prettig en succesvol seizoen! n.m. Keuze-Commissie Jeugdvoetbal J. H. MARTENS Half augustus is het bruine monster ook voor onze Jeugd weer gaan rollen. Dat wil zeggen de training; de com petitie startte pas half september. Het Ajax-Stadion, in de afgelopen maanden een oord van rust, bood weer een bedrijvig beeldDe Jeugd was weer in training ge gaan Commissieleden draafden met lange lijsten waarop de na men der spelers voor kwamen, de trainers hielpen om de stijve spieren opnieuw op gang te brengen, kortom: de voet balmolen was weer in beweging. Meerdere zondagen zijn daarna gewijd aan oefenwedstrij den, waarbij de J.C. een overzicht kon krijgen van het spelersmateriaal en de conditie daarvan. V.V.A., Blauw-Wit en D.W.S. fungeerden daarbij o.a. als tegenstanders Zondag 13 september j.l. startte de competitie 1964/1965. En meteen hebben onze jongens al laten weten, dat er met recht „schot" in zitWat zegt u van de total-score 69 voor en 2 tegen. Dat is gemiddeld 8 doelpunten per wedstrijd Lust u nog peultjes Elders in dit blad vindt u de gedetailleerde uitslagen. Mag ik voorts uw aandacht vragen voor een aantal in drukken van de navolgende wedstrijden: Ajax B ID.C.G. I 110. Ons eerste B-team is er in geslaagd zijn eerste com petitiewedstrijd met grote cijfers te winnen. En dit nog wel tegen een D.C.G.-ploeg, die op drie spelers na, vorig jaar kampioen werd. Belangrijk was, dat onze jongens over het algeheel geno men, de bal het werk lieten doen, waarbij zij goed positie kozen. Soms wilde er nog wel één vervallen in de huidige gebruikelijke Ajax-fout „brengen en breien", maar een schreeuw van de kant bracht hem dan wel weer tot bezin ning. Resultaat: 110 (ruststand 50). Aldus de leider van dit elftal, de heer Jurriaans. De heer Wij tink berichtte ons voorts het volgende betref fende de B 4, die uit tegen W.V.H.E.D.W. moest aantreden. De tegenpartij speelde met 10 man. Dit werd een wedstrijd met doelpunten aan de lopende band. Resultaat een voor sprong van 130 met de rust. Na de thee gingen ook onze kanthalfs proberen doelpunten te maken, hetgeen niet lukte. Aangezien onze jongens hun verdedigende taak hierdoor verwaarloosden, viel er aan de andere kant wel een doel punt. (113) Daar Ajax er toch nog drie produceerde kwam het einde van deze wedstrijd met een 116 overwin ning. Onze jeugdleider, de heer Fleysman was present bij de wedstrijd Ajax A-III tegen Aristos II, welke ontmoeting in een 110 overwinning voor onze jongens eindigde. Gedu rende het eerste half uur van de wedstrijd speelde het Aristos-elftal met 10 man. Met de rust was reeds een voor sprong bereikt van 30, hetgeen zeker, indien onze jongens niet zo zelfzuchtig waren geweest, 60 had moeten zijn. In de tweede helft werd er beter gevoetbald met als resul taat dat er nog 8 doelpunten bij werden gefabriceerd. Eind stand 110. Onze B-III juniores waren op deze zondag te gast bij Amstel I. De heer van Genderen, jeugdleider bij deze wed strijd berichtte ons naar aanleiding van deze ontmoeting het volgende: Deze wedstrijd werd door de B-III met 10 ver loren. Deze nederlaag moet vooral worden geweten aan het feit, dat de spelers van Amstel over het algemeen physiek sterker waren. Dat het toch bij een 10 nederlaag is ge bleven, moet vooral worden toegeschreven aan de omstan digheid, dat de jongens van de B-III er hard voor hebben gewerkt. Vooral doelman Boot heeft veel werk verzet en 1 elefoon 5 19 69 IK GA NU STIL LEVEN, LEEFTIJD 58 JAAR. KUNT U OOK, WANNEER U DEZE ZAAK KOOPT! Zo uitzonderlijk deze annonce is, zo is mijn zaak ook. Heb een zeer grote omzet De basis van mijn sigarenzaak is: de aanverwante artikelen, souvenirs en voetbalpools Ben gevestigd in een drukke winkelstraat in Amsterdam-Oost. Zonder woningruil 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 10