van onze seniores amateur-elftallen Door de verkiezing van de heer W. F. C. Bruynesteyn tot Bestuurslid sectie amateur-voetbal is er een einde gekomen aan zijn loopbaan als wedstrijdsecretaris, welke naar ik meen 24 jaar heeft geduurd. Ik zelf heb deze hele periode meegemaakt, eerst als speler en de laatste 14 jaar als E.C.-lid. Daarom vind ik het hier op zijn plaats om Wim Bruynesteyn namens ons allen te bedanken voor wat hij in deze functie voor onze vereniging heeft gepresteerd. Zijn benoeming tot erelid enige jaren geleden, was dan ook een juiste beloning voor zijn omvangrijke werk in het belang van Ajax. Vanzelf sprekend hoop ik, dat hij in combinatie met de heren A. Kraan en H. A. Smit de belangen van de amateurs in ons bestuur met succes zal behartigen. De keuze-commissie amateur-voetbal zal voor het komend seizoen bestaan uit de heren A. R. Been, H. H. Blomvliet, A. Boerkoel, H. v. d. Pol en W. F. Schoevaart; laatstge noemde zal tevens als secretaris fungeren. Ik reken derhalve op aller medewerking om het seizoen 19641965 tot een voetbaljaar te maken met veel sfeer, successen en prettige samenwerking onderling en vooral ook met de commissie betaald-voetbal, de jeugd-commissie en de beide trainers Buckingham en Van der Veen. Dan zal alles reg' kom! Verder nog een verzoek aan de spelers, in het bezit van een identiteitskaart, om deze zo spoedig mogelijk in te zen den aan mijn adres, opdat voor tijdige verlenging kan wor den zorggedragen. Hieronder gelieve u aan te treffen een voorlopig pro gramma van friendly games en toernooien voor de komen de weken: Stichting Voorland Toernooi: Dinsdagavond 18 augustus: AjaxS.M.C., terrein D.E.C. Ie veld, 18.45 uur. Donderdagavond 20 augustus: AjaxWatergraafsmeer, terrein, Animo, 18.45 uur. Dinsdagavond 25 augustus: AjaxLivro, terrein T.O.S./ Actief, 18.45 uur. Dinsdagavond 1 september worden de halve finales ge speeld tussen de winnaars van de 4 poules, waarna de finale plaats zal vinden op zaterdag 5 september op het terrein van Animo, aanvang 14 uur. Ons team is ingedeeld in poule 2 met S.M.C., Watergraafsmeer en Livro. De ver eniging welke in haar poule de meeste punten behaald gaat over naar de halve finale. De wedstrijden duren twee maal 35 minuten en 5 minuten rust, de finale twee maal 45 mi nuten. Zondag 6 september gaan wij met twee elftallen naar Alphen a. d. Rijn, daartoe uitgenodigd door de V.V. Alphen. Voor zover bekend begint de training voor de amateurs op 11 of 13 augustus a.s. De definitieve datum en het trai ningsschema worden per circulaire bekend gemaakt. W. F. SCHOEVAART Reguliersgracht 112, Amsterdam-C. Tel. 23 99 74 IN MEMORIAM Het Bestuur geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van de heer Cornells Eman in leven donateur van onze vereniging. Hij ruste in vrede. Op 2 juli 1.1. overleed in de ouderdom van 71 jaar de heer William Maurits Levy sinds 1950 donateur van onze club. Hij ruste in vrede. HET BESTUUR DER A.F.C. „AJAX" IN MEMORIAM Eind juni 1.1. bereikte ons het droeve bericht van het plotseling overlijden van de heer Frederik Gijsbert Gronert in de leeftijd van 60 jaar. Wijlen de heer Gronert, in leven directeur van Hotel De Haas, was een buitengewoon trouw Ajacied, die altijd voor Ajax klaar stond. Nimmer werd vergeefs een beroep op hem gedaan. Altijd was Frits, zoals zijn vele vrienden hem moch ten noemen, bereid te helpen, altijd stond zijn gast vrij huis voor Ajacieden open. Maar, niet alleen onze club heeft veel steun van wijlen de heer Gronert ondervonden, ook de K.N.V.B. en andere sportbonden hebben in de loop der jaren Hotel De Haas weten te vinden èn weten te waarderen. Honderden sport lieden uit binnen- en buitenland zijn a.h.w. in de Gronert-familiekring opgenomen, ondergingen de vriendelijkheid en jovialiteit van Frits, zijn vrouw en hun zoon. De faam van hun etablissement is uit gegroeid tot ver over onze grenzen, de beroemde Middlesex Wanderes namen Frits in hun gelederen op. Helaas, de heer Gronert is niet meer. Kort na be houden thuiskomst van een prachtige vakantiereis, die Frits en zijn vrouw naar het warme Zuiden voerde, knapte de levensdraad van deze sympathieke Ajacied. Honderden vrienden vergezelden Frits naar zijn laatste rustplaats, brachten een laatste groet toen de baar, bedolven onder bloemen, zijn last aan de schoot der aarde toevertrouwde. Een goed mens was voor eeuwig van ons heen gegaan. Mogen zijn vrouw, zoon en verdere familie de kracht vinden, de last van het smartelijk verlies te dragen. Frits, beste kerel, rust in vrede. We zullen je nimmer vergeten. F. H. W. DE BRUIJN 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 7