Televisie Jan Bron Café Joop Smits J. G. KRISTIANS Sport- en Schaats-artikelen Koopt uw haard of kachel Van het Secretariaat Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone de knuppels en ballen (netjes) opgeborgen, om plaats te maken voor de Nederlandse sport der sporten. Precies u raadt het goed: „Voetbal"! Contracten zijn getekend, aanwinsten geboekt. We roe pen al die knapen van Nuninga tot Soetekouw (op het moment dat we deze regels schrijven weten we de namen van al die „New-comers" niet) een hartelijk welkom toe. Hopelijk zullen zij in Ajax vinden dat wat zij in andere verenigingen niet konden ontdekken. Good-luck, mannen! Ook van deze plaats een welkom aan Vic Buckingham, onze ex-trainer, die de weg naar Mokum terugvond. Hope lijk voor vele jaren en natuurlijk daarbij de wens, dat de Ajax-doélpunten als rijpe appelen van de boom zullen vallen. SPLITSING Bij onze zustervereniging Blauw-Wit is de beslissing ge vallen. Volgens de dagbladen heeft men gekozen voor een „stichting". Voortaan dus in het Olympisch Stadion „Blauw- Wit-betaald" en ergens in Sloten „Blauw-Wit-amateur". Hopelijk zullen de Blauw-Witters met dit besluit gelukkig zijn èn wel bij varen. Maar even hopelijk voor ons, zal een dergelijke beslissing nooit bij onze vereniging worden genomen. Men hoeft geen profeet te zijn om te voorzien, dat het Ajax waarmede we meer dan een halve eeuw gelukkig waren, dan voor goed verleden tijd zou zijn. Want, waarop en waarom draait uit eindelijk de club? Waarheen zal de belangstelling gaan? Beslist niet naar de amateurs. Het is nu eenmaal een men selijke eigenschap het goede te zoeken en het goede vindt men bij het betaalde voetbal. Een waarheid als een koe, ook al moet men „dat goede" met een korrel zout nemen. Blij ven we bij eigen huis, dan zal „betaald", het amateurvoetbal automatisch meeslepen. Dan blijven we één geheel en zal dé belangstelling voor onze club zonder restrictie voortleven. Met die belangstelling bedoelen wij uiteraard de interesse van onze eigen leden. Ajax „betaald" in de Meer, in het Olympisch Stadion of waar dan ook, en de amateurs elders hun balletje trappen, zal zonder meer het einde betekenen. Dat staat voor ons vast, als de bekende paal, geheid in de modder van een spiegelend meer. En nu we het toch over deze materie hebben, zullen we er voor moeten zorgen, dat de belangen van de leden, die in de loop der jaren onze vereniging deden groeien en bloeien, veilig worden gesteld, als de splitsing aan de orde komt. Die belangen bestaan o.m. uit het veilig stellen der privé-penningen van de leden. Het zal te gek zijn om alleen te staan, dat de leden, die Ajax groot maakten, bij een thuiswedstrijd van het eerste elftal met een bescheiden plaatsje genoegen hebben te nemen en/of gedwongen worden entree te betalen. Die mogelijk heid, gezien de gang van zaken bij andere verenigingen, zit er in. Misschien overbodig, maar bij voorbaat nemen we reeds stelling. Vrienden, onze eerste kroniek in het nieuwe seizoen staat weer op papier. Eerlijk, we hadden er nog niet veel lol in. Ons visstekkie roept nog steeds, het water klotst tegen onze boot en de rietkragen dansen en trillen in de wind. U weet het: de oude broek, de trui, de pijp, de japanner, de stille natuurkom ons nog niet aan boord met voetbal. So long. BROWN Sporthuis H TFN KA AA Op vertoon van Ajax-diploma 1 0 pet korting Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) Amsterdam-O., Tel. 947929 Tijdens de wedstrijd kunnen wij elkaar niet altijd treffen Doch wel na afloop bij v/h J. NORD Linnaeusstraat 79, Amsterdam-Oost PRIMA CONSUMPTIES bij de smid, hij is de vakman Reguliersgracht 35, Amsterdam-C., Tel. 233079 Alle merken in voorraad Reparatie en Schoonmaken Bromfiets aankoopproblemen Utrechtsestraat 134, Amsterdam, Telefoon 39239 lost ze voor U op Keuze uit 60 modellen Diverse leuke Occasions Post die wij aan de navolgende leden/donateurs/relaties toezenden komt steeds als onbestelbaar terug. Het gaat hier om: M. Balb, M. G. A. de Bier, J. F. Bolek, H. Duller, C. Eichholt, A. V. Koopmans, G. A. Moens, R. Murris, H. Prins, H. M. Seppen, F. P. Schutter, B. Water- zorg. Deze mensen hebben vermoedelijk verzuimd hun adres wijziging aan ons op te geven. Wij verzoeken hen dit alsnog schriftelijk te doen. J. M. W. VAN DEN BOOM (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 5