Welkom Klaas De titel landskampioen bij de amateurs is bij het Rotter damse C.V.V. terechtgekomen. Dat deze vereniging over een wijs bestuur beschikt blijkt wel uit het feit, dat men niet in het betaalde voetbal wilde stappen. In de T.T.-races te Assen was Jim Redman ongenaakbaar. Jim Redman zal wel een aardige jongen zijn, daar twijfelen wij niet aan. Maar wanneer hij ons voor een plezierritje achter op zijn motor zou uitnodigen, zouden wij dit voor geen prijs doen. Ook de paardensport had dit afgelopen seizoen onze wel gemeende belangstelling. Aan slechts één paard hebben wij ons hart verpand. Dat is Quicksilver S. Voor ons is deze merrie wel het paard der paarden. Aan het firmament van de Nederlandse zwemwereld is weer een nieuwe ster verschenen, luisterende naar de naam Winnie van Weerdenburg. Een blijkbaar voor vrouwelijk schoon gevoelige sportjournalist betitelde haar in zijn begrijpelijk enthousiasme voor de zwemsport als „de blonde Haagse", waarvan acte. Geen ronde van Frankrijk in de laatste jaren of wij komen de naam van Anquetil tegen. Ook in deze afgelopen Jaap Hordijk vertrouwt kennelijk het weer niet. Of vertrouwt hij het kennelijk weer niet? Onze nieuwe Commissie Betaald Voetbal slaat met onze nieuwe voorzitter Jaap van Praag de training gade Klaas Nuninga ken ik al toen hij nog trapte als welp onder Wubs, en het toen 'm al lapte. Hij was in die dagen 'n drieturvenhoog baasje. Nog altijd geen Klaas want we noemden hem Klaasje. Schopt in Winschoten bij een aloud W.V.V. (uit de vorige eeuw) trouw z'n balletje mee. Maar altoos en steeds onder leiding van Wubs, jeugdleider zoals men niet vindt bij veel clubs. Aan hem, weet ook Klaas, heeft hij zeer veel te danken. Heeft trouwens vertolkt dit in dankbare klanken. Klaas Nuninga is, naast speler van klasse, een Groninger die zich ook aan weet te passen. En dat is voor iemand die komt uit de streken van „Oldambt" en „Stad" steeds heel zeldzaam gebleken. Wat dat betreft ook, heeft aan Klaas men een goeie, uit hem zal misschien zelfs een Mokummer groeien. Want wie zal het zeggen de dag van vandaag? Eet wittebrood nogOnze preses Van Praag was present bij het huwelijk dat pas kwam tot stand. In zo'n geval krijg ik de Winschoter krant. 't Was heer Boerema, voorzitter van W.V.V. die in „Winskoot" de huwelijksvoltrekking dee. Doch dan wel natuurlijk in diens kwaliteit van Gemeentesecretaris, want in zijn vrije tijd is deze mijnheer dat in Winschoten ja. Seth Gaaikema zegt dan: Da's Boerema! Nu is het een feit, ik zeg 't in vertrouwen, dat Winschoters heel veel van „oetsen" houwen. In goed Amsterdams wordt dit „voeren" genoemd. Maar preses Van Praag is daar ook om beroemd. Toen iemand dus vroeg „Bent u Jaap van Praag?" sprak Jaap „ik ben Max", waarop d'ander wat traag ging temen van „fijn jong" en voorts met een air: „Meneertje, juist Max is hier heel populair". Wat voetbal betreft komt 't met Klaas wel terecht. Ging tegen Borussia zeker niet slecht. De eerlijkheid echter daarbij wel gebiedt: Neunkirchners sind aber die Dortmunders niet. Heer Wubs, met vakantie, was ook hier aan boord. Heel jammer Klaas dat jij hem niet hebt gehoord. Want eenmaal gaf hij je een aanwijzing man zoals hij alleen van de kant af dat kan. Wij hopen tenslotte dat jij met Simone in ons dierbare Mokum kunt aarden en wonen. Maar dat zit wel goed, want zó'n vrouw is sportief. Dat zij hockey-t en tennist dat neem jij voor lief. Alleen weet je 't nooit bij die vrouwlui uit Grunnen. Stel dat zij het als Trudy Groenman zal kunnen Dan wordt het vóór Wimbledon eerst de Rivièra En Klaas zit hier zonder, doch mèt de misèra Probeersel-zondag, 9-8-64 B. S. LE MARCHÉ 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 11