sm Bowling for Everyone De K.N.V.B.-Juniores, vóór de kampioenswedstrijd Ajax—Volendam, met een publieke" achtergrond jongens begrepen het gevaar, waarbij de rust in ons elftal gelukkig weer terugkeerde. Aangezien de wijkbroeken niet meer vermochten te doelpunten, trokken we met de volle winst langs de dijk naar Mokum terug. Woensdagavond 3 juni j.l. bracht onze jongens het zo fel begeerde landskampioenschap. De Ajax-familie was ter ge legenheid van deze wedstrijd in grote getale naar het Ajax- stadion gekomen, alsmede enige duizenden bezoekers, die van onze jeugdploeg in het afgelopen seizoen meerdere malen met volle teugen hebben kunnen genieten. Het werd een boeiend duel, dat Boomgaard c.s. met 41 wonnen. Vóór de rust reeds zorgden Adri van Dijk en Jo- han Cruyff voor een 20 voorsprong. Vooral het doelpunt van Johan was een juweeltje. Na de thee trok Volendam ten aanval, maar ohze ver dediging maakte geen fouten. Na circa 20 minuten spelen was het weer Adri van Dijk, die doelpuntte en daardoor de strijd praktisch beslechtte (30). De gasten gaven de strijd echter niet op en wisten circa een kwartier voor het einde onze achterhoede toch nog te verschalken (31). Toen enige minuten voor tijd Ton Fens met een fraaie kop bal de stand op 41 bracht, was het gebeurd en kon ons jeugdteam zich Landskampioen noemen. Na afloop van de wedstrijd konden we getuige zijn van hartverwarmende vreugdetonelen. Onze jeugdtrainer Jan- nie van der Veen werd door zijn jongens spontaan op de schouders gehesen en de Volendammers, sportieve verlie zers als zij zijn, kwamen hun tegenstanders feliciteren. In het restaurant werd het feest later op de avond voort gezet. De heer T. Jansen van de K.N.V.Ba reikte onze aan voerder, Ronnie Boomgaard, de beker uit. Ir. Van Emmenes hield een geestig speechje, waarin hij de betekenis van het jeugdvoetbal schetste en voorzitter Melchers sprak woor den van waardering voor onze jeugdploeg. Het was een waardige apotheose van het seizoen 19631964. In de meer dan zestig jaren van zijn bestaan heeft Ajax aan zijn jeugd altijd grote zorg besteed. Dit heeft men al tijd zeer bewust gedaan, omdat onze eigen kweek sinds jaar en dag de basis voor onze successen heeft gevormd en in de toekomst zal blijven vormen. Het was goed, dit op deze vreugdevolle avond weer eens te beseffen. J. H. H. vmm t 1 Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 9