AJAX-JEUGDPLOEG werd landskampioen zien Beerschot hierna nog een strafschop mocht nemen, werd de eindstand 31 in ons voordeel. De wedstrijd tegen het Nederlands jeugdelftal bleef ver stoken van doelpunten. Het was een gelijk opgaande strijd, die de toeschouwers zeker geboeid zal hebben. Uitslag 00. Aangezien ons doelpunten-gemiddelde beter was dan dat van het Nederlands Jeugdelftal, moesten we in de finale aantreden tegen Dynamo Zagreb. Daar het voor de wed strijd zwaar geregend had, was het A.D.O.-veld spekglad, waardoor onze jongens, die aan dit soort velden beter ge wijd zijn dan de Joegoslaven, in een onmiskenbaar voor deel kwamen te verkeren. Met de rust stonden we op een 10 voorsprong, toen Johan Cruyff een scherpe voorzet gaf, die door de Dynamo achterhoede in eigen doel werd gewerkt (10). Na de rust waren het Piet de Waal en Johan Cruyff, die de stand ver hoogden tot 30. Door deze overwinning kwamen we in het A.D.O.-jeugd- toernooi als overwinnaar uit de bus. Een fraai resultaat, vooral wanneer men bedenkt, dat onze jongens toen vijf dagen achter elkaar gevoetbald hadden. Vóór de finale begon ontving ons elftal van het Bestuur een telegram met de beste wensen voor de komende strijd, terwijl 's avonds bij aankomst in Amsterdam op het Cen traal Station de heren Knijn en Van Dijk ter verwelkoming aanwezig waren. In de Haagse Courant van maandag 8 juni j.l. stond van ons jeugdteam een fraaie foto. Het seizoen 19631964 zit er voor onze jongens nu ein delijk op. Zij hebben een prachtig seizoen achter de rug, zodat hun vakantie ruimschoots verdiend is. J. H. H. Het landskampioenschap voor het jeugdvoetbal is bij Ajax terechtgekomen. De laatste hindernis was de Volen- damse jeugdploeg, die we in een uit- en een thuiswedstrijd ontmoeten zouden. Donderdagavond 28 mei j.l. trok Ajax naar Volendam, het lieftallige vissersdorpje aan de oude Zuiderzee. Het werd een moeilijk bevochten 23 zege voor Ajax. Het was onze jongens aan te zien, dat de zenuwen hen degelijk parten speelden, hetgeen begrijpelijk was, omdat het ge wicht van deze wedstrijd zwaar op onze ploeg drukte. Na circa een half uur spelen stonden we door doelpunten van A. van Dijk en Ton Fens op een riante 02 voorsprong, zodat alles naar wens scheen te verlopen. De wijdbroeken gaven de moed echter niet op en kwamen met verrassende open aanvallen steeds weer bij het heiligdom van Ronnie Boomgaard terug. En waar iedereen in deze phase van de strijd op zat te wachten gebeurde. Door kostbare verdedi- gingsfouten maakten de Volendammers gelijk (22). Na de rust gooiden de gastheren alles op de aanval, zo dat onze achterhoede en middenlinie alle registers moesten openzetten om erger te voorkomen. Aangezien de Volen dammers de fout begingen hun verdediging hierbij te ver waarlozen, was het een kwartier na de rust Ton Fens, die uit een prachtige voorzet van Klaas van Dijk de stand op 23 bracht. Volendam ging nu nog verwoeder aanvallen, maar onze Kampioen 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 8