ELFI5 12M- GARAGE KOST afd. Glas verkoop JUWELIERS Bouwmeester Gerrand FELLE ACCELERATIE ROESTVRIJ STAAL BOVENLIGGENDE NOKKENAS in z'n klasse vèr vooruit! 6395*- De tweede wedstrijd moest door een ongeval, dat erger leek dan het in werkelijkheid was, bij de stand 11 wor den afgebroken. We zijn er van overtuigd, dat als dit onge val met Hubert Naar niet had plaatsgevonden, wij de wed strijd gewonnen zouden hebben. Thans werd de ontmoeting geheel overgespeeld en wel op een vrijdagavond, zodat Ajax zijn eerste wedstrijd bij kunstlicht te spelen kreeg. Hoewel wij ook in deze wedstrijd steeds aan de betere kant waren, gezien o.a. het aantal honkslagen, werd zó licht zinnig met de scoringkansen omgesprongen, dat we wéér de kous op de kop kregen. In plaats van vier zekere winstpun ten, die ons van alle degradatiezorgen bevrijd hadden, twee nederlagen, die Ajax ook mentaal geducht aanpakten. Dat was bijzonder goed te merken aan de volgende wed strijden weer een dubbel, thans tegen de sterke Haarlem Nicols waarin we gewoon van de kaart werden gespeeld. Toch zat er een lichtpunt in deze wedstrijden, want brach ten de Haarlemmers het tot geen enkele homerun, Ajax liet er in beide wedstrijden samen niet minder dan vier noteren. Toch een bewijs, dat het kan. Daarvan bleek echter helaas ook nog niets tegen O.V.V.O., de volgende wedstrijd, die Ajax kansloos verloor. Hoe het echter mogelijk is met méér honkslagen en minder fouten dan de tegenpartij toch zo kansloos te verliezen, begrijpen we op dit moment eigenlijk nog niet goed. Als dit clubblad verschijnt, hebben we nog een wedstrijd achter de rug, wederom tegen H.H.C. Het zou ons al heel erg teleurstellen, als onze spelers ook deze wedstrijd zou den verliezen, vooral daar Herre Kok dan weer van de partij zal zijn. Herre heeft namelijk enkele wedstrijden ge mist, maar juist zijn afwezigheid heeft opnieuw aangetoond, dat hij nog steeds de centrale figuur bij ons is, zonder wie we nog lang niet kunnen. Na deze wedstrijd tegen H.H.C. (4 juli) staat de dubbel tegen landskampioen Sparta op het programma (11 en 12 juli), waarna dan op 18 en 19 juli de beide wedstrijden tegen Schoten volgen. Daarna resteren alleen nog de wed strijden tegen V.V.G.A. en Sparta (enkele wedstrijden). Uit dit programma blijkt duidelijk hoe belangrijk de dubbel tegen Schoten gaat worden. ANDERE TEAMS Over het tweede en derde negental kunnen we alleen maar zeer goede dingen vertellen. Beide ploegen hebben zó'n grote voorsprong, dat hen het kampioenschap vrijwel niet kan ontgaan. We mogen dus beslist niet mopperen over de gang van zaken in onze honkbalafdeling, vooral niet als het eerste negental eindelijk weer eens winst zou weten te boeken. Maar het zou allen toch wel een erg prettige ge dachte zijn dit nu al te weten, in plaats van maandenlang in angst te zitten. Wat de training betreft, is er de laatste weken ook veel veranderd, want we hebben de beschikking over een Ame rikaanse trainer, die geheel tot onze beschikking staat. Dit Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 is één der studenten, die met de vroegere coach van de K.N.H.B., dr. W. B. Arce, in ons land is gekomen om hier enkele maanden te verblijven. Dankzij de grote gastvrijheid van onze secretaris en echtgenote, de heer en mevrouw Ronnenbergh, kost dit Ajax niets. Ook van deze plaats af wil ik niet nalaten hier m'n grote dank uit te spreken. Vooral de jeugd kan heel veel van Steve Coyne leren, al zal dat niet van de ene week op de andere merkbaar zijn. Maar dat we hier in de toekomst de vruchten van moeten plukken, lijkt me wel zeker. Ik hoop, dat ik in een volgend clubblad alleen maar pret tige geluiden kan laten horen. Dat zou dan betekenen, dat Ajax 1 in veiligheid is en Ajax 2 en Ajax 3 kampioen zijn geworden. Spelers van het eerste, zullen we het daar op houden? M. BREMER De Westduitse klassewagen uit de fabrieken van Hans Glas te Dingolfing. (0 - 80 km 10.7 sec, 0 -100 km 17 sec.) voor bumpers, wieldoppen, raamlijsten Maak een proefrit en U zult vol bewondering zijn over de unieke capaciteiten van deze fantastische wagen I compleet met verwarming en ruitensproeier Dir.: W. Kost, 2e Weteringdwarsstraat 6-34, Amsterdam-C., Telefoon 62595 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 3