n.v. The Electric Gramophone is Masters Voice Koop nu de nieuwe door groot Ajax-koor en orkest o.l.v. Lex van Weeren Bel even op: 24.51.05 en wij bezorgen deze plaat bij U thuis! Nü verkrijgbaar a f 3.95 bij SPUI 6 Dade in overleg met den president, werd geprotesteerd wegens een te kleine bal, die in 't veld was gebracht door Hollandia. Dit protest werd toegewezen en de wedstrijd, die wij met 41 verloren hadden, werd overgespeeld met het ge volg, dat wij nu eene overwininng met 43 in de wacht sleepten. Thans ben ik genaderd aan de jongere generatie onzer vereeniging en gaan wij de verrichtingen van ons 3e elftal na, dan bemerken wij al spoedig, dat onze jongens van het 3e elftal danig van zich af gebeten hebben en getoond hebben, dat zij volkomen een plaatsje in de 2e klasse A.V.B. verdienden. Met 21 punten voor en 17 tegen kwamen zij achter het sterke Oosterpark op nr. 2, achter zich latende R.A.P. III en V.I.O.S. Er werden 4 wedstrijden gewonnen en 2 verloren. Behalve dat Ajax II en III in den A.V.B. uitkwamen, speelden zij nog mede in den N.H.V.B., maar deze wed strijden konden niet uitgespeeld worden, doordat wij met einde Maart niet meer over een terrein beschikten. Verzoeken aan het Bestuur gericht om zonder kosten voor Ajax de wedstrijden alsnog te doen plaatsvinden, leidden tot niets. Ajax verzocht toen zich uit de competitie terug te trekken, hetgeen werd toegestaan, mits Ajax de promotiewedstrijden zou spelen. Ons Bestuur kwam hier natuurlijk niet in en de zaak is tot nog toe hangende. De N.H.V.H. heeft ons dan ook dit jaar weer niets dan last bezorgd. Buiten de competitie nemen de serie-wedstrijden eene aanzienlijke plaats in, want niet minder dan 3 maal werd ingeschreven. De eerste serie speelden wij met ons 2e elf tal in Hoorn, uitgeschreven door den N.H.V.B. Het elftal, dat toen zoo schitterend voor den dag kwam, bestond uit de heeren: J. Moolhuyzen C. A. Tol B. H. Croon L. W. v. d. Vliet Zandee F. Deltour Mars v. Limpt Stallmann Machielse Houtman Des morgens kwamen wij tegen Alcmaria Victrix te staan, wat wij na een vermoeienden strijd met 53 wisten te kloppen. Deze wedstrijd werd tot 2 maal toe met een kwartier verlengd. Voor de finale kwamen wij dus in aanmerking en Sport uit Hoorn moest met een 82 nederlaag afmarcheeren. Door deze overwinning gelukte het ons den lsten prijs, een verguld zilveren kruis en een prijs voor het beste doel- gemiddelde, een zilveren medaille machtig te worden. Een gezamenlijk diner van de deelnemende Vereenigin- gen (door een 24-tal Ajacieden werd aangezeten) besloot deze voor Ajax zoo roemrijke dag. Geheel Hoorn stond dien avond op stelten en het bekende deuntje van: „Ajax II, Ajax II, wij nemen de blikkies mee", werd overal gehoord, terwijl de echo's hiervan nog altijd „sporf'-tartend in de ooren schijnen te klinken. De tweede afdeeling Serie wedstrijd waren die in Zutfen, uitgeschreven door de Z.V.V. Be-Quick, waaraan Ajax' eerste en tweede elftal medededen. Werd Ajax II in de voorwedstrijden door het Geldersche Bondselftal geslagen met 42, Ajax I heeft getoond, dat er niet met ons te spotten viel en hoewel dikwijls onvol ledig, is het dit elftal gelukt als 2e te voorschijn te komen, waardoor het de verguld zilveren medaille verkreeg. De le wedstrijd was tegen Hercules uit Enschede en na verlenging werd deze met 21 goals gewonnen, eveneens in de 2e tegen het Geldersch Bondselftal werd met 21 gezegevierd. Sparta scheen het beter te vinden weg te blijven, zoodat Ajax een papieren 50 kreeg en daarna in de finale kwam tegen den le-klasser, Vitesse uit Arnhem. Nu moesten onze jongens het onderspit delven, maar met eere (met 32 goals) was deze strijd verloren. Wanneer er over de Seriewedstrijden te Zutfen gespro ken wordt dan zal er onwillekeurig bij de medetrekkenden een aangename herinnering ontwaken en geloof ik, dat de Kerstdagen van 1904 niet licht vergeten zullen worden. Zaterdagavond voor Kerstdag vertrok er reeds een deel van de spelers met den president in haar midden. Zondags heel vroeg vertrokken de andere lui, die zich tijdig bij de an deren konden aansluiten. De le dag was, zooals reeds ge hoord, gelukkig geweest en men besloot, dat er, waar wij op dit oogenblik zoo'n goeden kans hadden, er ook den 2den dag gewerkt zou worden. Als ik hier zou memoreren hoe of de avond en de nacht doorgebracht zijn dan zou ik niet tot een einde komen. De heer Lamp, die door zijn ledikant heen zakte en vriend Brand, die zijn lakens nat vond zullen zich alles nog wel het best herinneren. Ook Deltour, wien de sleutel van zijn appartement ont- -mars De grammofoonplaat mei óns clublied, dat elke Ajacied op zijn pick-up móet hebben! DirectieJaap van Praag 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 15