OUDE DOOS Harry Sacksioni Juli 1964 We zitten weer midden in de tijd van vergaderingen (Ledenraad, Algemene) enz. Jaarverslagen van Penning meester en Secretaris kosten deze heren weer de nodige tijd en kopzorgen En men luistert Cijfers dansen het „getallen"-ballet Woorden regels vol vormen zich tot historische waarden Dit gebeurt al zovele jaren Reeds vanaf 1900/1901 Dank zij wie we weten het niet, maar in ieder ge val ontdekt door onze huidige Scriba, JAN WESTRIK, tussen oude archiefstukken, volgt hieronder het Jaarver slag 1904/1905, samengesteld door de toenmalige 2e Secre taris J. MOOLHUIJZEN (uiteraard in de „oude" spelling). Een historisch document, vrienden eneen stuk club geest, clubliefde van een formaat, dat we (helaas) heden ten dage weinig of niet meer ontmoeten. Gaarne daarom uw bijzondere aandacht voor: JAARVERSLAG 1904/1905 Vergadering gehouden in Café „DE KARSEBOOM" 3 Juni 1905 Mijne Heeren, Vergun mij, dat ik voor een oogenblik Uwe aandacht ver zoek voor het 5e Jaarverslag onzer Vereeniging. Het is mij een zeer aangenamen taak, U als 2e Secretaris en waarnemend le Secretaris, wegens drukke zaken, die aan zooveel groote dingen voorafgaan, van onzen geachten len Secretaris-penningmeester, den Heer H. D. DADE H Nzn dit verslag te mogen voorleggen. Ik roep echter Uwe toegevendheid in, daar dit verslag niet zal wezen, één zoo, als het volgens mij behoort te zijn voor eene Vereeniging als de onze. Ik heb echter getracht met de weinige gegevens, die mij ten diensten stonden U in het volgende nogeens duidelijk het afgeloopen jaar met zijn vele wisselvalligheden, voor den geest te roepen. Hadden wij aanvankelijk het vermoeden een alleszinds gunstig seizoen tegemoet te gaan, dan is dit, de omstandig heden in aanmerking genomen niet zoo heel schitterend te noemen, gelukkig echter heeft de verstandhouding onder de menschen hierdoor niet geleden en hebben allen een drachtelijk gestreden tegen de pech, die Ajax dit jaar zoo onmeedoogloos heeft achtervolgd. Alvorens tot mijn verslag over te gaan, heb ik een wensch te uiten en wel dezen: Laat ons ook het jaar dat wij tege moet gaan de handen in elkaar leggen, laat ons tezamen werken voor het doel dat Ajax hoopt te bereiken. De oudere leden, die Ajax reeds jarenlang steunden, behoef ik dit niet meer te zeggen, maar het is voornamelijk tot die leden, die nog maar korten tijd deel van onze Ver eeniging uitmaken, dat ik wensch toe te roepen: Neem een voorbeeld aan de oudjes, blijf Ajax steunen, ook wanneer alles niet zoo schitterend van stapel loopt, want eens zal SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adres: Ajaxpool uw werken bekroond worden en zal Ajax die plaats in nemen, waar wij de rood-witten kleuren zoo gaarne zouden zien schitteren en thans wensch ik met een heil voor AJAX en hare leden mijn jaarverslag aan te vangen. Het seizoen 19031904 was ten einde, doch in geen geval dachten de Ajacieden er over om tot het volgende speel seizoen van elkaar te scheiden. Neen, men wenschte bij elkaar te blijven en het was daarom dat het plan geopperd werd om een gezamelijk clubtochtje te maken. Dit gebeurde dan ook spoedig en onder leiding van den vice-president trokken vele Ajax- menschen naar Bussum. Dit tochtje kan als uitstekend ge slaagd beschouwd worden, daar de aanwezigheid van vele dames de gezelligheid nog verhoogde. Per spoor ging het naar Bussum, vandaar per voet naar Oud-Valkeveen, waar de honger, die zich intusschen ge weldig had laten voelen, gestild werd met de alom bekende pannekoeken. Na enige dozijnen naar binnen gewerkt te hebben, trok de club naar het Zuiderzeestrand, waar de wedstrijd in het luieren en het bruineer en een aanvang nam en tot onzen spijt onbeslist bleef. Het diner was tegen 6 uur besteld, dus werd er tegen dien tijd opgebroken en wandelden wij onder zang en ge sprek naar JAN TABAK. Onder het genot van een glaasje wijn werden de verschillende gerechten genuttigd. Het spreekwoord „Als de katjes muizen, dan miauwen ze niet" was hier niet op zijn plaats, want er werd gemuist, maar gemiauwd ook. Een kiek van de deelgenooten der tocht zal een voort durende herinnering blijven aan het zoo gezellige reisje van eenige leden onzer club. Dit clubjaar werden om de belangen van Ajax te be hartigen, 11 Bestuursvergaderingen en 5 Algemene Verga deringen gehouden, waarvan de laatstgenoemde vergade ringen dikwijls slecht bezocht werden, zoodat zelfs een dezer wegens onvoltalligheid geen doorgang kon vinden, waardoor het Bestuur zich genoodzaakt zag art. 46 van ons Reglement te wijzigen, hetgeen op de Alg. Verg. van 16 De cember 1904 bekrachtigd werd. Om aan den wensch der leden gevolg te geven, zou ook dit seizoen weder met 3 elftallen gespeeld worden, geen deze heeft een promotie kunnen bewerkstelligen, dat voor het 2e en 3e elftal voor het grootste deel te wijten is aan het ontrukken van hunne spelers voor het le resp. 2e elf tal en wat het le elftal betreft aan de reeds bekende pech, die verschillende spelers zoo nu en dan trof, waardoor het hun onmogelijk was, daar te zijn waar het rood-wit ver dedigd moest worden. Wij willen thans de elftallen ieder afzonderlijk beschou wen en beginnen dan met AJAX 1, dat mededong in de 2e kl. N.V.B. Gouden Kruis-competitie en beker. De 2e klasse N.V.B. gaf ons 10 wedstrijden te spelen, waarvan er 3 gewonnen, 2 gelijk gespeeld en 5 verloren werden met 13 punten vóór en 18 tegen, zoodat Ajax 1 op de 4e plaats kwam, achter H.F.C. II, Victoria, D.V.S. en vóór A.F.C. en Quick. Het protest, ingediend tegen een ongeldig doelpunt van Victoria 16 Oct., werd na een viertal malen in behandeling te zijn geweest, verworpen. Swift knikkerde ons bij de le ronde al uit de Gouden Kruis-competitie, met 31 goals, het elftal dat toen Ajax' kleuren verdedigde bestond toen uit de heeren Schutte Storm Stallmann Zwart Zwart Machielse Ouwehand Chr. Holst Lamp Limpt Timmer dus 2 invallers. De beker-competitie was al even ongelukkig en moesten wij met 2'1 van Saturnus in Rotterdam verliezen. Deze wedstrijd kenmerkte zich door buitengewoon vuil spel, zoodat Ouwehand met een blauw oog gedecoreerd werd en ook de andere menschen gehavend in groot Mokum terugkwamen. Ajax II zocht haar troost in de le kl. A.V.B., wat zij te danken had aan de welwillendheid van het Bondsbestuur. Een 8-tal wedstrijden werd gespeeld, waarvan 4 gewonnen en 4 verloren werden met 20 punten voor en 23 tegen en werd nr. 3 achter V.V.V. en Hollandia en voor Neerlandia en V.V.A. Door de spitsvondigheid van den aanvoerder J. D. C. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 14