Televisie Van onze seniores amateur-elftallen Jan Bron Café Joop Smit» J. G. KRISTIANS Sport- en Schaats-artikelen Koopt uw haard of kachel Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone Sporthuis HERTENKAMP Op vertoon van Ajax-diploma 1 0 pet korting Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) Amsterdam-O., Tel. 947929 Tijdens de wedstrijd kunnen wij elkaar niet altijd treffen Doch wel na afloop bij v/h JNORD Linnaeusstraat 79, Amsterdam-Oost PRIMA CONSUMPTIES bij de smid, hij is de vakman Reguliersgracht 35, Amsterdam-C., Tel. 233079 Alle merken in voorraad Reparatie en Schoonmaken Bromfiets aankoopproblemen Utrechtsestraat 1 34, Amsterdam, Telefoon 39239 lost ze voor U op Keuze uit 60 modellen Diverse leuke Occasions (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. Ajax 3 won op 26 april j.l. thuis verdiend met 41 van Elinkwijk 3 in een goed gespeelde wedstrijd. In Volendam echter werd van de club van die naam met 64 verloren, na met half-time reeds met 40 te hebben achtergestaan. Ook de laatste wedstrijd tegen De Spartaan 2 aan de Mid denweg, leverde een nederlaag op. Het werd 10 voor de roodbroeken in een, vooral na de rust, door ons eerste amateur-elftal slap en ongeïnteresseerd gespeelde match. Het zou m.i. wel prettig zijn, indien de K.N.V.B. eens een wat interessantere, regionale indeling schiep voor de derde elftallen van de semi-profclubs, tenminste zolang we ons nog niet mogen meten met de eerste teams van de real- amateurclubs. Ajax 4 zorgde voor een prima besluit van het seizoen, door te Utrecht met 10 van H.M.S. 2 te winnen en thuis van Hilversum 3. Hier werd de uitslag 50. George Hester- man (2x), Ger Schalk en Post zorgden voor de treffers, terwijl onze beide junior-kanthalves Bouman en Heerland een pluim verdienen voor hun goede spel. Alleen in Amers foort tegen H.V.C. 3 moesten onze jongens met 31 het onderspit delven. Ajax 5 staat één punt achter op De Zwarte Schapen 2, met nog elk één wedstrijd te spelen; de Ajacieden thuis tegen Energia 2 en de koplopers tegen D.V.O.S. 2 op Sport park Eendracht. Tegen D.V.O.S. 2 op Hemelvaartsdag werd het een draw (22), terwijl van A.S.V.K. 2 op Voorland geheel onnodig met 32 werd verloren. Tweede Pinksterdag werd D.V.O.S. 2 met 30 aan de zegekar gebonden, o.m. door doelpunten van onze midvoor (10), invaller Piet v. d. Meer (20) en Hans de Man via een penalty. Verder vertolkte Hans de Vries een goede spilpartij en bleek Cas Bollen uit het goede keepershout gesneden te zijn. In Amstelveen tegen St. Martinus 2 werd het de wed strijd van de gemiste kansen, vooral in de eerste helft. Nadat wij door een misverstand in onze verdediging met 10 kwamen achter te staan, scoorde, na de thee, Hans de Man, uit een trekbal van Wim Heisterkamp, de gelijkmaker 11. Wederom namen onze tegenstanders een voorsprong en behielden deze tot een kwartier voor het einde. Toen zorgde captain Frans Grootenboer voor 22, waarna resp. Hans de Vries, onze midvoor, en Hans de Man (strafschop) de stand op 52 in ons voordeel brachten. Wij moeten nu dus trachten van Energia 2 te winnen en afwachten, hoe de Zwarte Schapen het er tegen D.V.O.S. 2 afbrengen. De wedstrijd tegen Energia 2 werd door de onzen met 81 gewonnen, maar doordat het tweede team van de Zwarte Schapen in haar laatste wedstrijd eveneens zege vierde, behaalde zij met één punt voorsprong op Ajax 5 de titel in de reserve le klasse K.N.V.B. afd. Amsterdam. Onze gelukwensen aan de kampioenen en tot de Ajacieden: een volgend jaar beter, mijne heren. Rest nog te vermelden dat E.C.-lid Been, bij ontstentenis van de bondsreferee, de wedstrijd tegen Energia 2 leidde. Hij deed dit tot tevredenheid van beide partijen, streng, maar rechtvaardig! Ajax 6 kwam slechts één keer in het veld en wel op Hemelvaartsdag tegen D.W.G. 2. Het resultaat was 11. Pijlman scoorde voor de onzen. De wedstrijd tegen J.H.K. 2 werd afgelast. Voor uitgebreider nieuws leze men Joop v. d. Toorren's rubriek „Van het Zesde". De heer Bruynesteyn zal er wederom voor zorgen, dat de standen van de diverse elftallen in dit of het volgend nummer van onze clubkrant verschijnen. W. F. SCHOEVAART 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 12