AJAX II klom steeds hoger op de ranglijst 4. F. C. AMSTERDAM agenda voor de JAARLIJKSE ALGEMENE LEDENVERGADERING van de A.F.C. AJAX, die wordt gehouden op donderdag 9 juli 1964 in de benedenzaal van het Ajax-Stadion. Aanvang 20.00 uur precies. (Indien nodig voortzetting op vrijdag d.o.v.) 1. Opening en huldiging van de kampioenselftallen. 2. Notulen van de buitengewone algemene vergadering van 25 en 26 juli 1963. 3. Jaarverslag secretaris. 4. Jaarverslag penningmeester. 5. Notulen van de vergaderingen van de ledenraad van 17 oktober 1963, 2 april en 25 juni 1964. 6. Verkiezing van 8 leden voor de ledenraad. Aan de beurt van aftreden zijn: J. de Boer sr., F. H. W. de Bruyn, M. J. Koolhaas, J. H. Potharst, P. J. Paternotte sr., W. F. Volkers en A. de Wit sr. Van deze 7 leden stelt A. de Wit sr. zich niet herkiesbaar. 7. Rondvraag. Voorstellen voor deze agenda dienen volgens artikel 53, lid d., van het H.R. door tenminste 10 stemgerechtigde leden uiterlijk 9 juni 1964 schriftelijk ter kennis zijn gebracht aan de secretaris. Kandidaten voor de ledenraad kunnen tot uiterlijk 25 juni 1964 door 2 stemgerechtigde leden schriftelijk aan de secretaris worden opgegeven. (Zie ook artikel 16 van het H.R.). Aan de kandidaatstelling behoort een schriftelijke verklaring te zijn toegevoegd, waaruit blijkt dat de kandidaat een eventuele benoeming zal aanvaarden. Kandidaatstellingen die niet aan het bovenstaande voldoen zijn ongeldig. Amsterdam, 20 mei 1964. J. L. MELCHERS, voorzitter. J. H. WESTRIK, secretaris. Secretariaat: Kastelenstraat 21-1, Amsterdam-11. Bovenstaande agenda zal niet nogmaals afzonderlijk per circulaire aan de leden en donateurs worden toegezonden. De positie van ons reserve-team op de ranglijst werd, naarmate het voetbalseizoen vorderde, steeds beter. De kans op een tweede plaats was zelfs niet denkbeeldig. Zondag 26 april j.l. werd een 30 overwinning geboekt op Sparta II, dat in de Meer op bezoek kwam. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd, waarin goed voetbal werd ge demonstreerd. Aangezien beide aanvalslinies tot de rust een zekere mate van schotloosheid aan de dag legden, bleven we tot de thee verstoken van doelpunten. Na de rust wist onze voorhoede eindelijk het net van Sparta te vinden. Tot driemaal toe maar liefst Eerst was het Ton Fens, die uit een pass van Schipper, het eerste doelpunt op zijn naam bracht (10). En even later was het Wieringa, die een door Ton Fens vrij gespeelde bal feilloos benutte (20). Een kwartier voor het einde was het wederom Wieringa, die met een fraaie kopbal de score tot 30 verhoogde. Voor het weinige publiek, dat de gang naar het Ajax- stadion gemaakt had, was niet alleen deze wedstrijd aan trekkelijk, maar ook de weersgesteldheid. De onoverdekte zittribune koesterde zich in een heerlijk zonnetje, dat op deze zondag nu eens niet verstek liet gaan. Zaterdag 3 mei j.l. trok ons reserve-team naar Rotterdam om Excelsior II te ontmoeten. Aangezien Theo Duivenbode en Kees de Ruiter voor zondag in het eerste elftal waren opgesteld, maakten de jeugdspelers Brouwer. Grotenboer en De Waal hun opwachting. Een minuut voor de rust zag Cor Pijl kans om tijdens een onoverzichtelijke situatie voor het Excelsior-doel te scoren (01). In weerwil van het feit, dat Ajax II een duidelijk veldoverwicht demonstreerde, dat maar niet in doelpunten kon worden uitgedrukt, zag Excelsior een kwartier voor het einde toch nog kans, door een tragisch misverstand tussen onze doelman en spil Oldenziel, te scoren (11). Jammer, maar niets aan te doen. Met deze stand kwam tevens het einde. Op Hemelvaartsdag, 7 mei j.l., kwamen de S.C. Enschede- reserves bij ons op bezoek. Het werd een 61 overwinning voor ons tweede team. In deze wedstrijd liep het gesmeerd. Er werden goede combinaties op de grasmat gelegd. Bij de thee hadden onze jongens al een 30 voorsprong. Na de rust was de Enschede-doelman genoodzaakt nog driemaal de gang naar het net te maken en aangezien En schede zelf ook nog eenmaal doelpuntte, werd de eindstand 61. Een mooie wedstrijd, warvan het publiek zonder twij fel genoten zal hebben. In de voorhoede viel vooral het goede spel van Honnef op, terwijl in de middenlinie Schip per zich onderscheidde door het lanceren van goede passes. Zondag 10 mei j.l. op reis naar Deventer om de strijd aan te binden tegen Go Ahead II. Het was in deze wedstrijd, waarbij Wieringa wegens ziekte ontbrak, weer helemaal mis, want we verloren in de koekstad met 01. De reserves van Go Ahead speelden alsof hun leven er van afhing. Jammer, want onze jongens waren juist op de goede weg. J. H. H. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 9