Klinkenberg v. d. Velde's WARMTE- TECHNIEK André Kraan, vice-voorzitter der A.F.C. Ajaxis een enthousitst honkballer. Dit is hij altijd geweest en dat is hij nog steeds. Hij heeft zelfs kortgeleden een record op zijn naam gebracht, want onlangs speelde hij zijn 300ste officiële wedstrijd voor het eerste negental van Ajax. Ge zien het betrekkelijk geringe aantal wedstrijden dat de honkballers jaarlijks spelen, is dit een prestatie van for maat. De 300ste wedstrijd ging op zondag 10 mei te Haar lem tegen de gevreesde Haarlem Nicols. Natuurlijk werd André met dit record gehuldigd. Op de foto ziet u honkbalvoorzitter Martin Bremer na zijn toespraak André Kraan een cadeau en bloemen voor mevrouw Kraan overhandigen. Links Herre Kok, die zo dadelijk namens de spelers André zal complimenteren en (derde van links) de heer F. Hendriks, één der leiders van onze honkbalafdeling. horen. Ze zijn prettig door de anderen ontvangen en ze ontpopten zich als goede aanwinsten. Weliswaar was hier de consequentie van, dat we met grote moeilijkheden zaten wat de samenstelling van het negental betrof, maar voor die moeilijkheden zijn we natuurlijk niet opzij gegaan. De reactie der spelers, die nu wel eens een halve of hele wed strijd moesten overslaan, was helaas niet altijd honderd procent, hetgeen de teamgeest niet ten goede kwam. Ik ben echter van het standpunt uitgegaan, dat een prettige rege ling te prefereren was. Het is mogelijk ik geef dit eer lijk toe dat een straffer optreden misschien voor de resultaten beter zou zijn geweest, maar ik wilde rekening houden met het feit, dat het kampioenschap en de promo tie van vorig seizoen aan alle spelers te danken was en al deze spelers gun ik graag de glorie van het uitkomen in de hoofdklasse. Natuurlijk is deze opvatting in strijd met mijn bewering, dat honkbal een keiharde sport is geworden, waarin voor sentimentele opvattingen geen plaats is. Zou dit laatste in de komende periode nog duidelijker blijken, dan moeten we uiteraard wel overstag gaan, maarhet zou mij voor de betrokken spelers spijten. Zij zouden hier dan echter voor een groot deel zelf de schuld van zijn. Andere negentallen Herhalen we nog eens, dat we het reeds prachtig vinden, als Ajax zich dit jaar in de hoofdklasse kan handhaven en bezien we dan de standen van alle negentallen, dan kan ik voor Centrale Verwarming - Oliestookinrichtingen Pijpleidingwerk - Sanitaire installatie's AMSTERDAM, Baarsjesweg 148-149, Tel. 83477-88654 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 7