Misschien waren de spelers inderdaad wat gedeprimeerd, doordat er geen echte coach langs de lijn stond, een feit is, dat onze prestaties bar tegenvielen. Niet alleen dat er af en toe zelfs teleurstellend slecht werd gespeeld, maar de ware spirit, de vechtlust, het enthousiasme, waarmede we ik zou bijna zeggen gevreesd zijn geworden, ontbraken to taal. Geen wonder dan ook, dat onze buurman V.V.G.A. twee maal een gedecideerde overwinning wist te behalen. Honkbal is nu eenmaal een sport, die geïnspireerd beoefend moet worden, waarvoor men zich mentaal goed moet voor bereiden en waarbij men van het begin tot het eind zich geheel en ten volle dient te geven. Honkbal is niet meer het gezellige spel van zoveel jaar geleden, maar is een echte keiharde sport geworden, die aan de spelers dezelfde men tale en physieke eisen stelt als b.v. de voetbalsport, ja, misschien zelfs nog wel hogere, omdat bij honkbal naast het onmisbare teamwork ook de individuele prestatie een heel grote rol speelt. De daarop volgende dubbel dit zijn twee wedstrijden op achtereenvolgende zaterdag en zondag tegen dezelfde tegenstander ging tegen O.V.V.O. en verliep in zoverre in elk geval gunstiger voor ons, dat we één van beide wed strijden de eerste in ons voordeel beslisten. Dit was voor een niet gering gedeelte te danken aan het feit, dat we er eindelijk in geslaagd waren een opvolger voor Rien van 't Hof te vinden. Joop Nusse, oud-honkbalinternational en oud-speler van Blauw-Wit, thans lid van de Technische Commissie van de K.N.H.B., bleek bereid zich geheel aan onze belangen te wijden. Ook van deze plaats af willen we Joop, die voor velen in Ajax-kring geen onbekende is, een hartelijk welkom toeroepen. Tussen Nusse en ondergete kende bestaat een prima samenwerking en als ook de spe lers deze samenwerking met hun nieuwe coach spoedig kunnen realiseren, twijfel ik er niet aan, of we blijven de goede kant uitgaan. Helaas was het spel nog niet zó om hier hoera over te roepen. Maar wat wil men? Het spelpeil tussen hoofd- en eerste klasse is nu eenmaal enorm groot, hetgeen W.V.H.E.D.W. en U.V.V. jaren achtereen op negatieve wijze bewezen. Daarom is het dan ook, dat we ons als doel voor dit eerste jaar in de hoofdklasse hebben gesteld: hand having. Maar wanneer we van O.V.V.O. winnen in een wedstrijd, waarin deze gerenommeerde hoofdklasser méér fouten maakt dan Ajax, dan mogen we toch niet ontevre den zijn. De tweede wedstrijd ging helaas verloren, maar met dat al hadden we toch vier punten voorsprong op hek- kesluiter Schoten en daarnaar is het, dat we voorlopig blij ven kijken. De mogelijkheid bestaat, dat we er bij het uitkomen van dit clubblad zelfs nog gunstiger voorstaan, want op 30 en 31 mei spelen we tegen H.H.C., een club, die voor ons beslist niet onklopbaar is. Behalen we hier één overwinning, dan zijn we daar blij mee, veroveren we de volle winst, hetgeen vier winstpunten zou betekenen, dan kunnen we voor de rest van het gehele seizoen gerust zijn, omdat er dan op papier althans van geen degradatie sprake is. Nieuwe spelers Zoals men weet zijn eind vorig seizoen enkele nieuwe spelers tot onze rijen toegetreden en we kunnen niet anders zeggen, dan dat deze spelers bij ons in alle opzichten thuis Mm, Honkbalseizoen 1 964 AJAX weer in de Hoofdklasse

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 6