PERRY KAR KRONIEK vervolg van pagina 2 NIET ALLEEN VOOR UW SPORTUITRUSTING maar ook voor sportartikelen camping sportieve confectie speelgoed en proberen zwakke jongens uit de bestuurssector naar zijn pijpen te laten dansen. In de meeste gevallen lukt het niet, maar in de bestuurs sector lopen ook nogal eens jongens rond, die bang zijn voor het verlies van hun baantje, waar ze erg op gebrand zijn. En nu hebben we wel nooit begrepen waarom men zo gebrand is op de „job", want in wezen is het een baan waar de eenden geen kroos van lusten, maar dat zal, gezien de belangstelling voor een „groene-tafel-baan", wel aan ons liggen. Een volgende keer zullen we het toch eens met u over een bestuursbaantje hebben. Dat doen we dan na de Algemene Vergadering, want uiteindelijk moeten er be stuursleden zijn. De heer Van Deyck,heeft er na twee al genoeg van. We hebben gelezen gezondheidsredenen. Piet, vast bedankt voor hetgeen je voor de club deed. We komen er op terug. Ook de heer Th. Muller legt de bijl neer. Die Theo! Eindelijk vindt hij het dan toch welletjes. Theo, in het volgend blad zullen we vertellen hoe je het al die jaren hebt gedaan. Eerlijk en zonder flauwekul. Je kent ons lang genoeg! Zeg lui, we hebben geen tijd en geen zin meer. We moeten vissen. Snoeren en hengels zijn nog niet in orde en onze vergunningen moeten we ook nog halen. Prettige vakantie en een mooie zomer. BROWN Ajax-honkballers kunnen tot nu toe tevreden zijn Ajax 1 kan zich handhaven, Ajax 2 en Ajax 3 gaan aan de kop TToewel een aantal Ajax-leden beslist teleurgesteld was na het bijwonen van de eerste thuiswedstrijd van honk ballend Ajax in de hoofdklasse, en de stand op de ranglijst echt niet zó is om hoera te roepen, is er in wezen geen en kele reden voor diepe teleurstelling. De practijk van een groot aantal jaren immers is er om te bewijzen, dat elke debutant in de hoofdklasse het uiterst moeilijk heeft, zó moeilijk zelfs, dat de laatste jaren geen enkele debutant zich heeft weten te handhaven en degradatie het onvermij delijke resultaat was. Welnu, wanneer Ajax 1 er dan dit jaar in slaagt zich wèl te handhaven, is dit al een prachti ge en opmerkelijke prestatie. En handhaven is in dit seizoen nóg moeilijker dan anders, nu er slechts zeven hoofdklas sers zijn in plaats van acht en nummer laatst toch degra deert. De zevende plaats was in andere jaren voldoende om degradatie te ontgaan, thans betekent deze plaats terugkeer naar de eerste klasse. Zal Ajax zich nu handhaven? Dat weten we natuurlijk nog niet. Een voetbal kan raar rollen, maar ook een honk bal kan hele rare capriolen maken. Indien we echter alles nuchter en reëel overzien, ook de kracht van ons eerste negental op de juiste waarde schatten, dan durf ik te voor spellen, dat we met inspanning van alle krachten en zonder dat we met een abnormaal grote dosis pech geconfronteerd worden ons inderdaad zullen kunnen handhaven. De competitie zette anders veelbelovend voor Ajax in. Dat kwam ook, omdat de eerste wedstrijd tegen Schoten gespeeld moest worden. Schoten dat ons inziens de zwakste ploeg uit de hoofdklasse is. Ajax won met 51, een over winning die min of meer dubbel telt, juist omdat deze op Schoten werd behaald. Weliswaar werd de volgende wed strijd verloren, maar deze 54-nederlaag was zó eervol, dat we hier alleen maar winst uit konden putten. De strijd speelde zich wederom in Haarlem af en wel tegen de Haar lem Nicols, een nieuwe combinatie, die gevormd is door fusie tussen E.D.O. en E.H.S. Coach Hoogenbos heeft hier een stel sterren bij elkaar gebracht, die dachten een walk over te hebben. Het was het eerste optreden van de Haar lem Nicols in eigen omgeving en daarom werd er vóór de aanvang als het ware een show opgevoerd met de bekende, lieftallige Haarlemse bloemenmeisjes incluis. Deze show kreeg onzerzijds nog een verlengstuk je, omdat ondergetekende voor de microfoon het woord nam om André Kraan te huldigen. André stond namelijk op het punt zijn driehonderdste wedstrijd voor Ajax 1 te spelen. In de voetbalwereld met zijn veel groter aantal wedstrijden per jaar is het al een prestatie om het getal 250 achter je naam te krijgen, hoeveel groter is dan de prestatie om het als honkballer tot 300 te brengen? En nog steeds speelt André zijn partijtje mee. André is niet alleen een goed honkballer, maar vooral zijn enthousiasme en zijn vechtlust maken hem voor het eerste team onmisbaar. Met die eigenschap pen konden wij hem gelukwensen, waarbij we niet met lege handen stonden. Ook Herre Kok voerde namens de spelers het woord en overhandigde een aandenken en voorts sprak ook Leo Kops, aanvoerder van Haarlem Nicols, nog enkele woorden. Alles bijeen moet het voor André en zijn vrouw, die ook niet vergeten werd, een gedenkwaardige dag zijn geweest, vooral toen even later bleek welk een enorme tegenstand Ajax de Nicols bood. Lange tijd hadden we met 40 de leiding en pas heel op het eind slaagden de Haarlemmers er in ons met 54 te overmeesteren. Het zeer talrijke pu bliek in het prachtige honkbalstadion had in elk geval een sterke partij honkbal gezien, waarbij het meermalen voor de prestaties van onze spelers een luid applaus over had. Deze wedstrijd betekende echter tevens een afscheid, want het was de laatste keer, dat Rien van 't Hof zich had laten overhalen om te coachen. Rien had een zeer groot aandeel in de successen van vorig jaar en daarom is het wel heel jammer, dat hij wegens privé omstandigheden zijn belangeloze werk voor ons niet geheel kon afmaken door Ajax ook een paar jaar in de hoogste afdeling onder zijn leiding te nemen. Ook de spelers betreurden zijn be sluit, hetgeen Rien wel van alle kanten duidelijk is ge maakt. Hoe belangrijk een coach is, bleek wel heel duidelijk in de daarop volgende twee wedstrijden tegen V.V.G.A. Deze wedstrijden werden in het Pinkster-weekend gespeeld en leverden inderdaad voor ons een grote teleurstelling op. AMSTERDAM-AMSTELVEEN-ARNHEM-DEN HAAG-NIJMEGEN 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 5