Deze maand een kleintje. Zoals u in het vorig clubblad hebt kunnen lezen trokken we dit jaar al vroeg naar het zuiden. Voor ons dus geen voetbal. Alles wat we u vertellen, hebben we van „horen-zeggen". In Enschede bij de Sport-club, moeten we nog een goed partijtje ten beste hebben gegeven. We verloren (21), maar voor de Textiel- mensen was het beslist te veel van het goede. Of we won nen of verloren maakte geen cent uit, maar toch was het typerend, dat ons team echt in stijl bleef. Goed spel en met één doelpunt verschil verliezen. Thuis, tegen Sparta, kwam het einde van de match, zonder dat er een doelpunt gevallen was. Sparta was er erg happy mee. Go-Ahead, na jaren weer eens op ons veld, deed erg haar best om de punten mee naar huis te nemen. Daar ons elftal er niet al te veel aan deed, scheen de opzet van de Deventenaren te zullen slagen. Er werd door de koekmensen prettig ge speeld totdat diep in de tweede helft een voetballer minder leuk ging doen. Henk Tym werd kwaad, sloeg alarm en Ajax haalde een streep door de Deventer-rekening. In plaats van een zege werd het een 42 nederlaag, waarin Henk Tym een meer dan stevige hand, of beter, been had. Het doek van deze competitie viel in Breda. Met voetbal voor de statistiek werden de dertig matches volgemaakt. Junior Fens, die een lelijke strop te incasseren kreeg, daar hij door deze wedstrijd het Internationaal-tournooi van Blauw-Wit misliep, bleek in Breda de beste man uit de voorhoede enscoorde nog het (waardeloze) winnen de doelpunt ook. Jammer, dat hij bij Blauw-Wit niet kon meedoen, vermoedelijk was ons team, dat daar volgens trainer Veen prima heeft gespeeld, dan als nummer één uit de bus gekomen. Nu werd het de eervolle derde prijs. Eervol, omdat het Blauw-Wit tournooi, traditiegetrouw, zeer sterk bezet was. Tournooien organiseren kunnen de Blauw-Witters, alleen.... dat eerste elftal!! Helaas zijn onze stadionvrienden gedegradeerd. Een verlies voor de hoofdstad, én voor D.W.S. én voor ons een financiële strop. Als er goed spel wordt vertoond, is AjaxBlauw-Wit meer in trek, dan Ajax.... noemt u maar op. Blauw-Wit gaf meestal een volle bak en die volle bak zullen we het vol gend jaar moeten missen. Het volgend jaar, ja, want Blauw- Wit gaat beslist niet bij de pakken neerzitten. Blauw-Wit komt terug. In de kortst mogelijke tijd. In de andere kleedkamer van het Olympisch Stadion heerste uitbundige vreugde. D.W.S. behaalde het kampioen schap van Nederland. Voor de eerste maal in haar bestaan. Als Amsterdammer heeft het ons deugd gedaan, want uit eindelijk is er toch maar één Amsterdam en daar hoort de voetbalkampioen thuis. Een ander mag dan ook eens een keertje met de eer gaan strijken, maar daar houdt dan alles mee op. D.W.S.-ers, een Ajax-delegatie is op jullie receptie geweest. Voorzitter Jan heeft woorden van waardering gesproken, daar twijfelen we niet aan en toch willen we van deze plaats nog even de Ajax-felicitaties overbrengen. Dat doen we dan bij deze. Met een stevige poot en daarbij de wens: veel succes in de Europa-Cup. Ons K.N.V.B.-team is afdelingskampioen geworden en gaat nu met de Juniores van Volendam uit maken wie zich kampioen van Nederland mag noemen. Als het kan, leest u het nog in dit blaadje, maar we moeten van het bestuur op 4 juni a.s. uitkomen, dus. Een knappe prestatie van onze juniores en een succes voor trainer Veen. Elders in dit blad zal medewerker Hel man wel het nodige te vertellen hebben over de laatste loodjes. We verwijzen er gaarne naar. De transfer-periode is aangebroken. Contracten worden geannuleerd of aangeboden. Het ligt er maar aan hoe de betrokkene tegen het ronde ding trapt. Was hij het afge lopen seizoen een sof, dan kan hij zijn contract wel als boterhampapier gebruiken. Aangenomen, dat hij nog een boterham heeft. Was hij de „grote man" waartegen ieder een nou iedereen! opkeek, dan kan hij babbels hebben zie verder pagina 5 Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185 - 223 Telefoon 249859 - 249250 - 249250 - 249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 - Telefoon 946097 K.N.V.B.-Juniores De slotpartij van dit seizoen Ajax 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 2