Kampioenen r s\ K.N. V.B.-JUNIORES JUNIORES A I JUNIORES A II JUNIORES A III JUNIORES A IV JUNIORES B III Met recht al deze gladiatoren in een lijstje!! Vooral dit seizoen, nu de Seniores minder succes hadden Onze troostWie de Jeugd heeft, heeft de toe komst. Onze hulde, vrienden. In het volgend clubblad komen wij nog op de fraaie prestaties terug. REDACTIE Jeugdkampioenen seizoen 1963-1964 Spelers, die aan de behaalde kampioenschappen hebben medegewerkt: Juniores Al: Brouwer, N. v. Dijk, Fagel, E. Fokke, R. Grootenboer, Heerland, Hulshof, P. Jansen, J. B. Keizer, J. H. Meyer, R. Meyer, Onclin, Splinter, Veer huis en v. Wamel. Juniores A2: Bogaard, J. F. Bos, E. Bouman, De Bruin, Dijkman, Grigolijt, Knipmeyer, Kolthek, Mor tel, Prevoo, Ruisendaal, L. Schaaphok, Seegers, T. de Vries en Wuurman. Juniores A3: Th. Tol, v. d. Hilst, v. d. Stroom, De Graaf, P. Tol, Hilgers, De Bruin, Seegers, Driesen, Knipmeyer, Ten Kortenaar en v. d. Meyden. Juniores A4: v. Beek, H. P. de Waal, Fiene, Witte, Ensing, Nijland, Berke, v. Wijk, Mol, Overweg, Schalm, Wesseling, Reder, Schopenhauer en Ruim schoot. Juniores B3: J. Dear, P. J. Fokke, H. Happé, W. M. M. v. d. Heyden, K. Hoeben, Huybrechts, Klaassen, P. Loois, H. Post, Rodermond, Schopenhauer, Speyer, Vleeshouer, Voigt en Wertwijn. (Breda) werd spoedig tegen een 10 achterstand aange keken. Na doelwisseling gelukte het Geelhoed met een mooi doelpunt de ploegen weer naast elkaar te brengen. De stand ondervond geen verandering meer (dus 11). Tegen A.D.O. (3 gespeeld en 3 gewonnen) werd de kleinst mogelijke nederlaag geleden (10). Ondanks het feit dat zij slechts 2 punten uit 4 wedstrijden behaalden, waren wij niet ontevreden. De Jeugdcommissie had n.l. de C-ploeg bij A.D.O. en die bij S.H.S. van ongeveer gelijke kracht ge maakt. Bij de C-juniores behaalde A.D.O. met 8 punten de eerste prijs, terwijl Heracles door een beter doelgemiddelde dan Excelsior de tweede prijs voor zich opeiste. N.A.C. bezette na onze jongens de vijfde plaats. Ook hier bracht het doel gemiddelde een beslissing. Evenals hun jongere clubgenoten moesten de B-juniores aantreden tegen resp. Excelsior, Heracles, N.A.C. en A.D.O. De wedstrijd tegen Excelsior bracht ons een 20 over winning door doelpunten van Cor Brouwer (goed genomen vrije schop) en Ron Schellevis, die een mooie voorzet van Ronnie Mortel fraai inkopte. Tegen Heracles lag er een zekere matheid over de ploeg en daar de Almeloërs de lange reis waarschijnlijk nog in de benen hadden, valt er over deze wedstrijd niet veel goeds te vertellen. De stand bleef zoals bij het begin, n.l. 00. Daarentegen tegen N.A.C. speelden we weer het spel, dat de Ajax-school kenmerkt. Na een schitterende combinatie tussen Ronnie Mortel en Richard Schemmeke was het Ron Schellevis die een voor zet van Richard benutte (10). Toen echter vergat men door te gaan met doelpunten maken. De kansen waren er... N.A.C. gelukte het echter wel (11). Nu werd het, ondanks het grote overwicht, toch nog moeilijk. Tenslotte was het Cor Brouwer die de zege veilig stelde met een be heerst doelpunt. Uitslag dus 21 voor Ajax. We hadden 5 punten uit 3 wedstrijden. Daar A.D.O. zijn 3 wedstrijden had gewonnen, moest de laatste ontmoeting de beslissing brengen, welke ploeg dit B Juniores-toernooi zou winnen. Het werd een zwaar bevochte 10 overwinning voor Ajax. Dick v. d. Stroom, die een goede trekbal van Gerrie Ruimschoots benutte, was de maker van het enige doelpunt. Beide ploegen kregen beurtelings nog wel kansen om te scoren, mar het bleef bij 10. De stand werd hierdoor: 1. Ajax 7 punten 2. A.D.O. 6 punten 3. Heracles 5 punten 4. Excelsior 2 punten 5. N.A.C. 0 punten De beide elftallen van de organiserende vereniging had den samen 14 punten, zodat zij in het bezit kwam van de Verenigingsprijs. Heracles en Ajax wisten elk 9 punten te vergaren, Excelsior en N.A.C. resp. 6 en 2 punten. Na de prijsuitreiking door het bestuurslid van A.D.O., de heer L. Dekkers, gingen wij om ca. 17.15 uur door het drukke Den Haag naar het S.H.S.-terrein om de andere C-ploeg op te halen. Van hen vernamen wij dat zij met de 4e plaats toch nog in de prijzen waren gevallen. Met een beetje meer geluk hadden zij zelfs in de finale gespeeld. Al met al kon men terugzien op een geslaagde en bij wijze van uitzondering (nietwaar, mevrouw Fleysman!) zonnige Hemelvaartsdag. Ik wil niet eindigen alvorens de Jeugdcommissie van onze Haagse sportvrienden A.D.O. hartelijk dank te zeggen voor de goede zorgen, aan onze jongens besteed. Voor de statistiek wil ik hieronder nog de namen ver melden van de spelers die bij A.D.O. zorgdroegen voor bo vengenoemde resultaten: C-juniores (13 en 14 jaar): Bals, Dijkshoorn, Fleysman, Geelhoed, Happé, v. d. Heyden, Huybrechts, Joosten, Klaas sen, De Koning, Oldenziel, Post, Schopenhauer, Speyer en v. d. Vinden. B-juniores (15 en 16 jaar): Andriesse, v. Beek, Blitz, Brouwer, Grigoleit, R. Meyer, Mortel, Nijland, Ruimschoot, Schaaphok, Schellevis, Schemmeke, v. d. Stroom, Tjepkema, T. van Wijk. J. WOLTERINK 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 19