tMÏAfrk! Bowling for Everyone \m//m :9%s$i Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS de aanval. Na ongeveer 25 minuten spelen leidde dit tot een doelpunt van linksbuiten G. Splinter, die in het strafschop gebied een duel van de spil won om vervolgens de keeper met een laag schot te passeren. De gehele eerste helft waren wij nog in het offensief, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Over het alge meen genomen was deze helft nogal teleurstellend. Na de rust werd de match wat feller en werd er ook sneller gespeeld. C. Brouwer en T. Nagel begonnen met enkele goede schoten op het Watergraafsmeerdoel, maar de keeper stopte deze vakkundig. De voorhoede van onze tegen standers speelde nu ook beter dan in de eerste helft, maar de Ajax-achterhoede bereikte een grote hoogte en liet het niet verder komen dan een keihard schot, buiten bereik van onze keeper, op de paal. Een kwartier voor het einde viel de beslissing; uit een doorgekopte bal van G. Splinter doelpuntte H. Driessen na goed doorzetten. Hierna werden nog vele goede kansen om zeep geholpen, zodat de stand 20 bleef. Zo bleven wij ook in deze wedstrijd overeind en staan nu met een flinke voorsprong aan de kop van de ranglijst. Nog even doorzetten jongens. EEN SPELER Blauw Wit B 1-Ajax B 1 2-2 De op zaterdagmiddag 18 april gespeelde wedstrijd tussen de kampioen Blauw-Wit en Ajax is een spannende en voor al van Ajax technisch goede wedstrijd geworden. Al na tien minuten stond Ajax, door een ongelukkig doelpunt, met 10 achter. Keeper Blitz was verhinderd mee te spelen door een bloedvergiftiging en de reserve-keeper was niet komen opdagen, zodat linksback Andriesse ons doel moest verdedigen. Hij speelde een goede wedstrijd, maar het was jammer, dat een schot van een Blauw-Witter door z'n han den glipte, en de stand zodoende op 20 in ons nadeel kwam. Tegen deze achterstand keken we aan, toen de rust aanbrak. De tweede helft heeft zich bijna geheel op de helft van Blauw-Wit afgespeeld. In de tiende minuut kwam de bal na een afgemeten voorzet van Harry Hickman op het hoofd van Schellevis, die fraai inkopte, 21. Vijf minuten voor tijd werd een ingeschoten bal door een Blauw-Wit back met de hand van de doellijn weggeslagen. Het was wederom Schellevis, die de toegekende strafschop in een doelpunt wist om te zetten. Hij zond de keeper naar de verkeerde hoek, 22. In de laatste minuten vocht Blauw-Wit nog wel terug, maar het bleef bij een door beide partijen verdiend gelijkspel. A\ax B 1-D.W.S. B 1 5-2 Aanvankelijk wilde het noch bij Ajax, noch bij D.W.S. erg vlotten. Pas na ruim een kwartier, toen Ajax door een gelukkige treffer van Jan Koning met 10 vóór kwam te staan, werd er aan beide zijden beter gespeeld. Eén minuut voor het einde van de eerste helft wist D.W.S. naast ons te komen, door een hard schot, dat in de hoek verdween, 11. Na 12 minuten in de tweede helft nam D.W.S. na een goe de combinatie de leiding, 12. Ajax geloofde er niet zo erg meer in. Toch kwamen we enkele malen gevaarlijk dicht bij het D.W.S.-doel. De ommekeer kwam echter tien minu ten later. Een verre trap van doelman Blitz belandde bij Schellevis, die op maat naar Bijlsma doorgaf. Deze benutte de hem geboden kans, 22. Vol goede moed trokken we weer op het doel van D.W.S. af en een minuut later was het Tjepkema, die samen met Schellevis, na een combinatie uit het boekje, de stand op 32 wist te brengen. Schemmeke velde het definitieve vonnis over D.W.S. Met een enorme kogel van zeker 25 meter afstand schoot hij in de roos, 42. Vijf minuten voor tijd benutte Bijlsma, na in het strafschop gebied „onderuit" te zijn gehaald, de toegekende penalty, 5—2. Het goede voetbal en het zonnetje zorgden samen voor een waardige afsluiting van het seizoen. DENNIS TJEPKEMA A.D.O.-toernooi (Hemelvaartsdag C-juniores: AjaxExcelsior 01, HeraclesAjax 00, N.A.C.Ajax 11, AjaxA.D.O. 01. B-juniores: AjaxExcelsior 20, HeraclesAjax 00, N.A.C.—Ajax 1—2, Ajax—A.D.O. 1—0. Vanaf het Ajax-stadion vertrokken om 8.15 uur met de bus 31 jongens van 13 en 14 jaar (C-juniores) en 15 jongens van 15 en 16 jaar (B-junores) om met een BI en C-juniores- team aan het A.D.O.-toernooi en om met een C-juniores- team aan het S.H.S.-toernooi deel te nemen. Om 10 uur speelden de C-juniores tegen Excelsior (Rot terdam) en verloren met 10. De volgende wedstrijd was tegen Heracles (Almelo). Beide ploegen zagen geen kans te doelpunten, zodat de uitslag 00 werd. Tegen N.A.C. DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel r wordt opgenomen in het bloed en als glucose wordt opge- k stapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN Is de veilige, verantwoorde „oppepper"! NERGEN per pakje met 6 dubbeltabletten 50 ct. bij apotheker en erkende drogist. 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 18