JEUGD rondom de Bouwmeester U/ÉM UITSLAGEN A-juniores 31/3 Ajax 1—N.F.C. 1 6— 0 R.K.A.V.I.C. 3—Ajax 3 1— 5 5/4 Ambon 3Ajax 5 0—10 12/4 D.C.G. 1Ajax I 0— 2 19/4 Ajax 1Watergraafsmeer 2— 0 V.V.A. 2—Ajax 2 0— 2 V.V.A. 3—Ajax 3 1—14 26/4 Watergraafsmeer 1Ajax 1 0— 3 3/5 O.V.V.O. 1—Ajax 1 0— 1 10/5 Ajax 5Ambon 3 13—0 B-juniores 19/4 Blauw-Wit 1Ajax 1 (18/4) 2—2 V.V.A. 2—Ajax 2 0—1 Ajax 3K.D.O. 1 3—1 Ajax 4St. Pancratius 6—1 Ajax 5—D.W.S. 5 1—4 Animo 3Ajax 6 4—0 10/5 Ajax 1—D.W.S. 1 5—2 16/5 R.K.A.V.I.C. 9—Ajax 5 4—1 iiiA-" rSp» lp lfig§§ JUWELIERS ^Wïïf7/75 'rtfll Hp Gerrand Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Maccabi-toernooi Koninginnedag (30 april) werd door een 16-tal A-juniores deelgenomen aan het Maccabi-toernooi. Toen aan het eind van de dag de balans werd opgemaakt bleek dat onze jongens geen enkele wedstrijd hadden ver loren en volgens rekening van Bartjes dus de eerste prijs in de wacht hadden gesleept. Van harte gefeliciteerd mannen! De spelers die aan dit voor ons zo succesvolle toernooi hebben deelgenomen zijn: Schalm, Prevoo, Van Beek, Scho- penhouwer, De Waal, Nyland Witte, Ruimschoot, Berke, Ensing, Mol, v. d. Heyden, Fiene, Rodenburg, Siebenlist en v. Leeuwen. Rest ons ten slotte nog de vereniging Maccabi hartelijk dank te zeggen voor de prettige dag die zij onze jongens heeft bezorgd. De organisatie was prima, alles verliep volgens plan en er werd geen wanklank gehoord, kortom, een sportieve manifestatie. En wij vinden het dan ook prettig het volgend jaar weer bij onze Maccabi-vrienden op visite te gaan om de fraaie wisselbeker te verdedigen. Nogmaals, hartelijk dank en tot ziens! J. H. MARTENS S.H.S.-toernooi (C-klasse 13-14 jaar Uitslagen: D.O.S.Ajax 02 ExcelsiorAjax 00 S.H.S. aAjax 1l ElinkwijkAjax (om 3e en 4e prijs) 30 Behalve aan het A.D.O.-toernooi werd op Hemelvaartsdag 7 mei ook door een 16-tal jonge Ajacieden van 1314 jaar deelgenomen aan het S.H.S.-toernooi in Den Haag. Aangezien deze ploeg geformeerd was uit onze jongste B-juniores zagen wij, eerlijk gesproken, het eindresultaat met enige angst tegemoet. Opnieuw is echter gebleken, dat lichaamskracht niet altijd overwint. Onze jongens hebben hun vaak physiek sterkere tegen standers prima partij gegeven en wanneer S.H.S. in onze laatste poule-wedstrijd niet in de laatse seconde de gelijk maker had gescoord, dan hadden wij zowaar nog in de finale gezeten. Thans speelden wij om de 3e en 4e plaats tegen Elink wijk, dat over een physiek sterkere ploeg beschikte. En het was daarom voor ons niet verwonderlijk dat wij, zij het met ere, het onderspit moesten delven. Onze jongens hebben gedaan wat zij konden en een 4e prijs in dit voor hen zo sterk bezette toernooi is zeer zeker een compliment waard. Proficiat jongens! De namen van de knapen die onze kleuren hier hebben hoog gehouden luiden: Boot, Ter Borgh, v. Eyden, Fokke, Huisman, De Jong, Kraan, Otten, O verweel, Poster, Roder- mond, Sacksioni, Tol, Vermey en de gebroeders Vreden- brecht. Ik wil dit overzicht gaarne besluiten met de Jeugdcom missie van S.H.S. hartelijk dank te zeggen voor de in alle opzichten prettige dag die zij onze jongens heeft bezorgd. Hartelijk dank, sportvrienden en laten wij zeggen „tot ziens"! J. H. MARTENS Ajax 1-Watergraafsmeer 1 Zondag 19 april kregen wij Watergraafsmeer op bezoek. Met prachtig weer en een flink aantal toeschouwers werd aan de wedstrijd begonnen. Watergraafsmeer staat onder aan de ranglijst, maar al gauw bleek dat deze jongens toch zeer gevaarlijk waren. De Ajacieden combineerden goed, maar wisten met het schieten geen raad; verscheidene keren kwamen spelers vrij voor de keeper, maar de schoten gingen hoog over of ver naast terwijl de goalie ook enkele prachtige reddingen verrichtte. Watergraafsmeer zocht het in tegenstoten, voornamelijk over de linkervleugel. Back B. Onclin en „half" C. Meijer vingen deze aanvallen echter bekwaam op. Onze halfspe- lers begonnen goed te stuwen en zodoende kwamen wij in 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 16