MELCHERS OLIFANT JENEVER Dó borrel voor Ajaoledonl Waar blijft de tijd Van het Zesde Laatste clubavond seizoen 1963-'64 In een van onze laatste clubbladen werd melding ge maakt van het feit, dat de zoon van onze oude clubmakker Wim du Bois was benoemd tot Hoogleraar. En als je dan al zo'n 37 jaar meeloopt en de Prof nog gekend hebt als „kleine Wimpie", dan sta je toch wel eens even stilWaar blijft de tijd We zaten nog in de Junioresin de jaren '30. Wim sr. was captain van Ajax 2, waarin namen als Jan Becker, Henny Windt, Wim Hangard, Piet Vunderink, Ben Vogel, Wim Addicks e.a., de ouderen onder ons nog als zeer bekend in de oren zullen klinken. Meestal kwam kleine Wim naar zijn vader kijken. We zien hem nog voor ons, met in de wintermaanden zijn grote wollen muts op Als u pagina 130 van het Gouden Boek opslaat, vindt u daar een foto van Ajax 3, met toen als aanvoerder mede redactielid Frits de Bruyn. Rechts op de arm van Gé Doon zit Wimpie Zowel aan zijn vader en moeder, alsook aan de Professor zelf alsnog onze hartelijke gelukwensen. Waar blijft de tijd Het was in die zelfde tijd, dat de Ajax-juniores A (je had toen geen A2, A3, A4 enz. zoals tegenwoordig, doch: Juniores A, Juniores B, Juniores C en zelfs Juniores D. Wat tegenwoordig de B-Juniores zijn, heette toen: Adspiran- tenA, B, C enz.). Goed dan, het A-team mocht zich verheugen in een zeer trouwe supportster van omstreeks 6 jaar, die vanzelfspre kend onder leiding van vader en moeder (die dus niet min der enthousiast waren) bijna elke zondag bij de wedstrijd aanwezig was. Liet het weer het toe, dan zat zij vlak bij het Ajax-doel en gaf 's avonds een gedegen commentaar van haar bevindingen, zijnde het oordeel over de Ajax- achterhoede. Met name de doelman had daarbij haar spe ciale aandacht. Waar blijft de tijd vader Dolf Maar het was een schone tijd. Onvergetelijk...!! Nu is dat meisje een in Utrecht gevestigd kinderarts. Dr. Elly Desmit. T. M. N.B. We worden oud Op zondag 19 april trokken wij naar het T.O.G.-veld, om tegen hun „derde" in het strijdperk te treden. Het bleek al gauw dat T.O.G., zoals altijd, weer een zware tegenstander was. Ze vochten voor wat ze waard waren; vooral hun links buiten deed dat zo hard, dat hij Tom Bijl toch nog vloerde nadat deze de bal al had afgespeeld. Tom maakte hierdoor een prachtige „buiklanding". Na circa 20 minuten wist Mossing-Holsteijn een aanval die door Pijlman en Bijl goed was opgebouwd af te ronden door de bal in de goede hoek te plaatsen (10). Bij deze ene goal is het gebleven, on danks verwoede pogingen van beide kanten. In de laatste 10 minuten kwam T.O.G. nog met een offensief, maar zij kregen bij ons „achter" geen gehoor. De T.O.G.-middenvoor probeerde nog onze keeper Ton Bak, terwijl hij de bal al veilig in zijn armen had, omver te lopen, maar zoals be kend staat Ton nogal stevig op de beide beentjes. Verder is er door ons allemaal zeer hard gewerkt en de bal werd steeds vlug afgespeeld; omdat er bij T.O.G. nogal een paar flinke jongens rondliepen was dit wel dé methode. Goed gedaan, mannen. Uitslag T.O.G. 3Ajax 6 01. Op Hemelvaartsdag kwam D.W.G. 2 bij ons op bezoek. Het was een spannende strijd met aanvallen over en weer. In de eerste helft wist geen van beide elftallen tot scoren te komen. In het begin liep het bij ons nog wat stroef, maar na enige tijd begonnen wij te draaien. Linksbuiten Theu- nisse kwam er steeds beter in, Pijlman probeerde het met een paar schoten, maar zij waren nog te zacht. D.W.G. zat ook niet stil en stelde eveneens alles in het werk om te doelpunten, maar het mocht hen ook niet lukken. Na de rust leek het er op of wij direct succes zouden hebben, doch de D.W.G.-keeper wist enige kogels van Pijlman prachtig te stoppen. Spil P. v. d. Meer nam daarna een vrije schop op ongeveer 25 meter van het D.W.G.-doel. De bal leek in de rechter bovenhoek te verdwijnen, maar de D.W.G.-keeper wist hem met een katachtige sprong nog net „corner" te stompen. Totdat 10 minuten voor het einde F. Moinat een pas uit de achterhoede kreeg, even met de bal doorliep en een voorzet gaf die linksbuiten Theunissen opving, snel doorschoof naar Pijlman, die geen fout maakte. JOOP VAN DER TOORREN Vrijdagavond 15 mei j.l. werd voor het seizoen 19631964 de laatste clubavond in Hotel „Suisse" gehouden. In zijn openingsrede herdacht voorzitter La Fleur dona teur J. H. Heemskerk, die altijd een trouwe bezoeker is ge weest van de clubavonden. Hierna gaf hij het startsein voor de slotwedstrijden. Zoals gebruikelijk had de clubavondencommissie weer ge zorgd voor een tafel vol met prijzen, zodat velen met een prijs naar huis konden gaan. Alvorens tot de prijsuitreiking werd overgegaan, kreeg Piet Keizer een siervaas gevuld met een prachtig boeket. Heren van de clubavondencommissie, het was weer dik N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 14