mfl Redactionele Jm Aki notities Onder groot tumult en hevige spanning is de Eredivisie op maandag 18 mei, Tweede Pinksterdag, besloten en in de annalen 1964 bijgeboek.t. Tot veler verbijstering is het goud terechtgekomen in de hoofdstad, met als droevige tegen hanger de uittocht uit de Eredivisie van twee clubs, waar van minstens Molendam beter lot verdiende. Maar eerst de vreugde over D.W.S.! We zijn er vast van overtuigd, dat qua capaciteiten de blauw-zwarte Amsterdammers tegenover de andere kop lopers in deze achter ons liggende competitie te kort schie ten, doch het is tevens een uitgemaakte zaak, dat dank zij de „W" van D.W.S. de geestdrift en het verbazingwekkende élan van deze club vèr uitsteken boven de prestaties van onze gerenommeerde voetbal-bollebozen uit Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven. En daarom: ondanks een gevoel van teleurstelling over het doorsnee-peil van het in dit afgelopen seizoen vertoonde eredivisie-voetbal en over de instabiliteit van de leidende ploegen in deze competitie: een ere-soluut aan het wils krachtige D.W.S. Voetbal-moe Het verschijnsel is algemeen aan het einde van een sei zoen: de spelers raken uitgekeken op het spel. En idem de toeschouwers. Er moet gestopt worden. Met al de franje van het wedstrijdwezen, tot uitdrukking komende in Cup wedstrijden zó en toernooien zus, lijkt het er wel een beetje op dat we overdrijven. We moeten er steeds aan denken, dat de semiprof nog andere dingen aan het hoofd heeft en dat aan alles een grens is. Het blijft één van de bezwaren van het semi-profvoetbal, dat een speler van die categorie zich bij wijze van spreken moet halveren. Hij moet naar twee kanten uitkijken en actief zijn in twee richtingen. Alléén reeds uit die overweging is het semi-pr of gedoe half werk. En dat zal zo blijven. De reeks van wedstrijden in de laatste jaren uitgebreid tot een keten van bedrijvigheid die tot in de zomer reikt geeft teveel van het goede. Voor onze eigen organisatie in Ajax-verband lijkt het daarom verstandig bij de intertoto verstek te laten gaan. Mogelijk hebben andere motieven ons bestuur doen besluiten niet in te schrijven, doch verwon deren zouden we ons niet indien onze hierboven genoemde overweging mede in het spel is. Dus rust! Tot september a.s. Mits ons bestuur plannen zou hebben ons op een „entre- met" van klasse te tracteren. Een enkel toespijsje, b.v. AjaxBorussia zou wel iets zijn. Afwachten en zien of we met deze stille wens in de roos hebben geschoten! Medewerking Bij het uitééngaan van de reünies in de Meer volgt er thans een periode van polce far niente, eventueel vergade ren en praten niet medegerekend. Van wat we zo opge vangen hebben kan de a.s. „jaarlijkse" genoeg stof tot nadenken opleveren. Ons bestuur is progressief georiën teerd en de wind zal ongetwijfeld uit een actieve hoek waaien. Intussen heeft de clubblad-redactie (zoals ge in het vorige nummer hebt kunnen lezen) ook plannen. We zullen echter met die plannen niets bereiken wanneer we ermee alléén blijven staan. Onze bedoeling is, dé copy over méér ballpoints te spreiden en medewerkers aan te trekken, die voor een bepaalde rubriek opkomen en ge regeld hun nieuws brengen. Op onze eerste oproep heeft zich de volijverige Wim Schoevaart aangemeld voor de IN MEMORIAM Door een noodlottig ongeval overleed d.d. 13 mei 1.1. onze hoofdcontroleur de heer M. VAN INGEN op 65-jarige leeftijd. De heer Van Ingen was vele jaren controleur bij onze thuiswedstrijden en door zijn grote toewijding en ijver volgde later zijn benoeming tot Hoofd controleur. Wij betreuren zijn heengaan te meer, door de tra gische omstandigheden, die de oorzaak van zijn over lijden waren. Als een trouwe medewerker en vriend van onze vereniging zullen wij de heer Van Ingen herdenken. Alhoewel wij volkomen beseffen, dat woorden van troost het leed, dat over zijn vrouw en kinderen zo onverwacht kwam, slechts weinig zullen verzachten, hopen wij, dat zij de kracht kunnen vinden, dit smar telijk verlies te dragen. Vriend Van Ingen, rust in vrede. HET BESTUUR DER A.F.C. „AJAX" Het bestuur geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van de heer J. H. HEEMSKERK vele jaren lid van onze vereniging. Hij ruste in vrede. rubriek Seniores Amateurs, dat is voor het nieuws van en over Ajax II, 111, IV en V. Bravo! Dat is een begin. Wie volgt? Tegen de tijd, dat we het seizoen 1964/1965 inluiden, hopen we een volle bezetting te kunnen melden. Markt De tijd van de transfers is aangebroken. Gissingen, ge ruchten, speculaties. Indien we iets onsympathiek vinden in het „voetbalbedrijf"dan zijn het deze transacties tussen clubs en spelers. We vinden deze consequentie van het be taalde voetbal in zekere zin onmenswaardig. Het is ver kwanselen en „handelen" over en weer, een spel van in triges kort en goed. Deze uitwas is echter onvermijdelijk en we zullen elk seizoen opnieuw voor het feit komen te staan, dat voetbal-moloch de sterkste is. De glans van de goudbuidel! We vragen ons af welke van onze Ajax-uitblinkers er ditmaal aan zal geloven? We hebben al zoiets gelezen over de slok-op Feijenoord. Zal Ajax opnieuw leverancier wor den van „star"-voetballers uit de topperklasse? Wat ons betreft mogen we liefst geen „vreemde eenden" aantrekken. Het is voor de sfeer (de mentale bedoelen we) héél wat meer belovend uit eigen kweek te putten dan met outsiders in zee te gaan. Hoe dit alles zij, de bestuurs- staf zal het binnenkort wel uit de doeken doen. Het is een opgave van belang, tegenwoordig een ere divisie-club te moeten leiden, gezien de problemen die rond het weinig voldoening gevende stelsel van semi-professio- neel voetbal aan de orde zijn. Sterkte en koele hoofden. D. K. Waarnaast wij de bijdragen van J. H. H. natuurlijk gaarne zullen blijven ontvangen. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 13