Televisie Jan Bron Café Joop Smits J. G. KRISTIANS Koopt uw haard of kachel Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone Sporthuis HERTENKAMP Sport- en Ttafc/ÏL Schaats-artikelen -i-JUIra Op vertoon van Ajax-diploma Er XM 10 pet korting 'w® Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) g, Amsterdam-O., Tel. 947929 Tijdens de wedstrijd kunnen wij elkaar niet altijd treffen Doch wel na afloop bij v/h J. NORD Linnaeusstraat 79, Amsterdam-Oost PRIMA CONSUMPTIES bij de smid, hij is de vakman Reguliersgracht 35, Amsterdam-C., Tel. 233079 Alle merken in voorraad Reparatie en Schoonmaken Bromfiets aankoopproblemen Utrechtsestraat 1 34, Amsterdam, Telefoon 39239 lost ze voor U op Keuze uit 60 modellen Diverse leuke Occasions (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. Ofschoon met 04 in Tilburg werd gewonnen, maar Feijenoord Sparta met 52 versloeg, was er nog geen aan leiding in Tilburg reeds feest te vieren. Tegen N.O.A.D. heeft onze jeugdploeg het niet zwaar te verduren gehad, vooral ook niet omdat, als gevolg van de zware regenval, onze techniek op het glibberige N.O.A.D.- veld naarmate de wedstrijd vorderde, van doorslaggevend belang zou worden. Na twintig minuten wist Adri van Dijk de score te openen door de bal onhoudbaar langs de verraste N.O.A.D.-doelman te jagen (01). Aangezien N.O.A.D. zijn heil niet in de ver dediging zocht, maar recht toe, recht aan op ons doel af stevende, moest Boomgaard nogal eens handelend optreden. Voor de rust heeft ons team nog een aantal reëele scorings kansen gehad, die jammer genoeg niet benut werden. De rust brak aan met een 01 Ajax-voorsprong. Na de thee ging de puike conditie van onze jeugdploeg een hartig woordje meespreken. N.O.A.D. kwam onder zware druk te staan. Een kwartier na de rust was het weer Adri van Dijk, die de N.O.A.D.-doelman kansloos sloeg. Toen was het pleit definitief bezegeld. Een kwartier voor het einde was het Wim Zuurbier, die uit een prachtige voor zet van Ton Fens met een fraaie kopbal wist te doelpunten (03). Enige minuten voor tijd liet Adri van Dijk een voor zet los, die de N.O.A.D.-doelman in eigen doel sloeg (04). Na afloop van de wedstrijd werden de jongens getracteerd op een etentje in een Tilburgs restaurant. De gerant van dit etablissement dacht ons te amuseren met een aantal bittertafelverhalen over West-Duitse topvoetballers, waar uit weer eens bleek, dat deze lieden overal ter wereld het zelfde zijn. Hetgeen we reeds wisten Om 9 uur vertrokken we weer uit Tilburg. Onze jongens zaten wat vermoeid, maar dolgelukkig achterin, terwijl door de radio de Beatles („Yeah, yeah, yeah") hun best deden de feestvreugde te verhogen. Tegen elf uur arriveerden we weer op het Ajax-stadion. Op de drempel van het kam pioenschap. Op Hemelvaartsdag, 7 mei j.l. zou het dan in de uitwed strijd tegen Xerxes moeten gebeuren. Een overwinning zou Ajax het zo fel begeerde kampioenschap opleveren. Aange zien Xerxes momenteel niet over een eigen accommodatie beschikt, werden we genoodzaakt te voetballen op een ter rein, dat de vergelijking met een veredeld boerenkoolveld glansrijk kan doorstaan, zodat van goed voetbal absoluut geen sprake kon zijn. Het werd een zenuwslopend gevecht, dat onze jongens met 01 wonnen. De Xerxes-jeugdploeg heeft ons met alle middelen van de overwinning trachten af te houden, zodat de wedstrijd niet zelden ontaardde in een bikkelhard gevecht, dat, het spijt ons het te moeten zeggen, geen propaganda voor beter jeugdvoetbal was. Voor de rust scoorde Adri van Dijk een volkomen regle mentair doelpunt, dat door de scheidsrechter om onbegrij pelijke redenen werd afgekeurd. Een beslissing, die onze jongens maar moeilijk verwerken konden. De rust brak aan met een 00 stand. Twintig minuten na de hervatting re sulteerde een combinatie tussen Strijks, Fens en Adri van Dijk in een fraai doelpunt van laatstgenoemde. De Xerxes- ploeg gaf het niet op en viel verwoed aan, maar onze jon gens gaven nu geen meter grond meer prijs. Na afloop van deze wedstrijd rende de meegekomen Ajax- familie het veld op om onze jongens geluk te wensen. Ook Xerxes kwam feliciteren. Een speech, bloemen en een hand druk. Namens Ajax voerde de heer Jurgens het woord. Het waren gelukkige ogenblikken Zijn laatste thuiswedstrijd speelde onze jeugdploeg zater dag 9 mei j.l. tegen N.A.C. Onze jongens konden nu voor eigen publiek een ongedwongen partij voetbal op de gras mat leggen. Ook deze laatste thuiswedstrijd hebben onze jongens (met 42) gewonnen, ofschoon we met de rust tegen een 12 achterstand aankeken. Het was begrijpelijk, dat N.A.C. naar de Meer was ge komen met de vaste wil om Ajax, dat vóór de wedstrijd werd gehuldigd, de beide punten te ontfutselen. De jongens uit Breda hebben een pittige, snelle ploeg, waarin een aantal talentvolle spelers rondlopen, waarvan N.A.C. in de toekomst ongetwijfeld nog veel plezier zal hebben. Ton Fens zorgde met drie doelpunten voor de hattrick. Deze wedstrijd vormde een waardig slot van deze voor Ajax zo succesvol verlopen jeugdcompetitie. J. H. H. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 12