K.N.V.B.-juniores kampioen! Y GARAGE KOST afd. Glas verkoop FELLE ACCELERATIE ROESTVRIJ STAAL BOVENLIGGENDE NOKKENAS in z'n klasse vèr vooruit! 6395.- Er is aan het einde van het voetbalseizoen 19631964 in de Ajax-familie toch nog reden tot juichen. Het K.N.V.B.- juniorenelftal werd in zijn afdeling met duidelijke cijfers kampioen, zodat onze jongens in een beslissingswedstrijd tegen Volendam zullen moeten uitmaken wie zich lands kampioen noemen mag. Wanneer begin juni dit clubblad in uw brievenbus wordt gedeponeerd, is de beslissing reeds gevallen. Ons K.N.V.B.-junioreselftal heeft een prachtig seizoen achter de rug. Deze jongens hebben begrepen, dat techniek alleen niet de basis voor successen betekent, maar dat er ook nog een dosis gezonde vechtlust nodig is om aan de top te komen. Techniek èn de juiste mentale instelling vormen ook in de voetbalsport de pijlers voor succes. Daarom, jongens, namens de gehele Ajax-familie, proficiat. Jullie hebben de naam van Ajax in dit seizoen hooggehouden. Dit verslag zou beslist onvolledig zijn, wanneer ik de trainer van dit team, de heer J. v. d. Veen, zou vergeten te noemen, want hij was het altijd weer, die deze ploeg in spireerde en door zijn kundige aanwijzingen en aanpak van de zaken, de basis voor dit succes legde. Ik geloof, dat de grote verdiensten van Jannie van der Veen voor Ajax hierin gelegen zijn, dat hij werkt in de geest van wijlen de onvergetelijke Jack Reynolds, wiens school Ajax heeft groot gemaakt. Het mag misschien in de Ajax-familie geen gewoonte zijn om elkaar te bedanken, maar ik bedank Jannie van der Veen desondanks toch heel hartelijk. Het succes van dit jeugdteam was ook zijn succes. Hoe dit kampioenschap in de laatste fase van de jeugd- competitie tot stand kwam, ga ik u nu vertellen. 25 april ontving ons jeugdteam Blauw-Wit op bezoek in de Meer Het werd een 5O Ajax-zege, die pas in de tweede helft tot stand kwam. In onze ploeg stond ditmaal Hulshof uit de Al-juniores als stopperspil opgesteld en Adri van der Eyden als rechtsback, terwijl Wim Zuurbier linksbuiten speelde. Voor de rust viel Adri van Dijk wegens een knie blessure uit, waarvoor Piet de Waal kwam. Vrijwel de gehele eerste helft zat de Ajax-familie op een doelpunt te wachten, dat maar niet wilde komen, omdat er op het beslissende ogenblik steeds weer een Blauw-Wit- been of -hoofd op de doellijn verscheen. Na de rust ging de Ajax-motor pas goed op toeren draaien. Er vielen vijf doelpunten, gescoord door Piet de Waal (1), Klaas van Dijk (2) en Wim Zuurbier (2), die na de rust met succes de middenvoorplaats bezette. Het was ook deze middag een genoegen onze jongens aan het werk te zien, vooral in de tweede helft. Aangezien Feijenoord in Geleen op verrassende wijze van Fortuna '54 verloor, welk bericht pas in de loop van zondag 26 april j.l. tot de Ajax-catacomben doordrong, lag de weg naar het afdelingskampioenschap in de eerste klasse B voor Ajax open. Op Koninginnedag trokken onze jongens naar Den Haag om hun inhaalwedstrijd tegen A.D.O. te spelen. Een over winning op A.D.O. zou maar liefst drie punten voorsprong op Feijenoord betekenen. Het was begrijpelijk, dat de ploeg tegen deze ontmoeting min of meer opzag. Ten eerste omdat A.D.O. altijd een lastig te omzeilen klip is, maar ook omdat ons team door een overwinning op A.D.O. het kampioen schap in zijn afdeling praktisch voor het grijpen had. Het was onze jongens dan ook duidelijk aan te zien, dat zij onder „druk" speelden, hetgeen na een lange reeks succes sen voor de hand lag. Wij misten de flitsende en verras sende combinaties in onze voorhoede. A.D.O., dat voor de titel reeds was uitgeschakeld, speelde daarentegen een on bevangen partijtje voetbal, zodat onze achterhoede niet zel den alle zeilen moest bijzetten om erger te voorkomen. Aangezien beide verdedigingslinies de situatie achter ble ven beheersen, brak de rust met een blanco score aan. Na de thee lukte het in onze ploeg beter. Er kwam meer lijn in onze combinaties, zodat de hoop op een Ajax-overwin- ning herleefde. Na circa twintig minuten spelen viel het enige doelpunt, toen Strijks met grote behendigheid door de A.D.O.-verdediging heendraaide en de bal op maat voor de schietgrage voeten van Tom Fens plaatste, die de A.D.O.- doelman kansloos sloeg (O1). Ofschoon A.D.O. hierna nog wanhopige pogingen in het werk stelde deze achterstand weg te werken, hielden onze achterhoede en middenlinie het hoofd koel, zodat we met een O1 overwinning de A.D.O.-arena verlieten. Het be hoeft uiteraard geen betoog, dat de terugreis naar Amster dam in een feestelijke stemming verliep, zodat onze pen ningmeester, de heer Jurgens, zich zonder twijfel opperbest geamuseerd zal hebben. Zaterdag 2 mei j.l. weer op reis. Ditmaal naar Tilburg om te trachten de beide punten bij N.O.A.D. weg te halen. Aangezien de ploegen van Sparta en Feijenoord elkaar op dezelfde dag zouden ontmoeten aan de boorden van de Maas, was de kans zeer reëel, dat Ajax, met nog twee wedstrijden voor de boeg en drie punten voorsprong op Feijenoord, in Tilburg al kampioen zou worden, mits wij N.O.A.D. ver sloegen en Feijenoord van Sparta verloor. De Westduitse klassewagen uit de fabrieken van Hans Glas te Dingolfing. (0 - 80 km 1 0.7 sec, 0 -100 km 17 sec.) voor bumpers, wieldoppen, raamlijsten Maak een proefrit en U zult vol bewondering zijn over de unieke capaciteiten van deze fantastische wagenI compleet met verwarming en rultensproeier Dir.: W. Kost, 2e Weteringdwarsstraat 6-34, Amsterdam-C., Telefoon 62595 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 11