Niessen PERRY 8'KAR Schoolvoetballeed Mededelingen van het bestuur Van het Secretariaat NIET ALLEEN VOOR UW SPORTUITRUSTING maar ook voor sportartikelen camping sportieve confectie speelgoed Toen ik hem met zijn blonde kuifje tussen die grote doel palen zag staan met ver boven zijn kleine hoofd de dek- lat, kreeg ik aanvankelijk een beetje medelijden met hem, want hij was nog maar een paar turven hoog, dat keepertje van die school uit de laagste afdeling. Hij zelf stond echter zichtbaar te genieten, want dat was het uur, waarnaar hij al weken lang reikhalzend had uitge zien. En nu stond hij daar, voor de eerste keer in zijn nog prille leven, in dat grote doel met echte netten, trots als een pauw, omdat zijn gymnastiekonderwijzer hem als kee per had uitverkoren. Dat zijn ploeggenoten op geen stukken na verweer had den op de met de regelmaat van een klok steeds weer te rugkerende aanvalsgolven en derhalve genoodzaakt waren hun heil te zoeken in een soort 9-0-1 systeem met het ge volg, dat niet alleen de tegenpartij, maar ook zijn eigen elftal op één hoop voor zijn heiligdom stond, deerde hem niet, want nu kon hij tenminste laten zien over welke kwa liteiten hij beschikte. Deze gelegenheid kreeg hij dan ook ruimschoots, want de druk op zijn doel nam met de minuut toe, maar wie er van zijn elftal ook faalde en het strijden moe was, hij stellig niet, want hij wierp zich steeds weer met grote onver schrokkenheid tussen de kluwen spelers, ranselde en sloeg met de allure van een Eddie Pieters Graafland de meest onmogelijke ballen uit zijn bedreigde heiligdom, zodat hij, naarmate de eenzijdige strijd vorderde, uitgroeide tot de onbetwiste held van zijn team, dat wel wankelde, maar dank zij hem toch nog overeind bleef. In de laatste minuut van de wedstrijd voltrok zich het drama. De linksbuiten van de tegenpartij, een ietwat uit zijn krachten gegroeide jongen, had al enige malen tever geefs getracht met harde punters de kleine blonde doelman te verschalken, maar omdat zijn voetbalcapaciteiten beslist ontoereikend waren, was hij in deze opzet niet geslaagd. Nu echter, op de valreep, lukte 't hem wel. Ver buiten het strafschopgebied lanceerde hij weer zo'n domme pun ter, waar de kleine doelman net niet bij kon, omdat de bal, als het ware opgetild door de wind, onbereikbaar voor zijn grijpgrage handjes, hoog in de rechterbovenhoek verdween. De strijd was beslist. Liggend op de grond huilde hij zijn verdriet uit. En ter wijl zijn onthutste ploeggenoten hem probeerden te troos ten, legde de scheidsrechter bemoedigend zijn hand op zijn schouder en zei: „Jij wordt later een prima keeper, maar je moet eerst nog wat groter worden!" Toen hij een kwartier later parmantig met zijn voetbal koffertje de kleedkamer uitstapte, lachte hij al weer tegen zijn schoolkameraadjes. Zijn tranen waren weer opgedroogd en hij had weer het hoogste woord. En gelukkig maar, want dat is schoolvoetbal. Een sport evenement, dat in ere dient te worden gehouden, omdat het de schooljeugd een sportieve ontspanning biedt, waaraan een lach en een traan niet ontbreken. J. H. H. Het bestuur deelt mede, dat de ledenraad in de ver gadering van 2 april 1964 heeft besloten, dat de leden hun contributie met ingang van het verenigingsjaar 1964- 1965 in één keer moeten voldoen. Halfjaarlijkse betaling is dus niet meer toegestaan. Het bestuur heeft besloten dat in den vervolge met alle gestrengheid zal worden opgetreden tegen leden die per sonen, niet voorzien zijnde van een geldig toegangsbewijs, trachten mee de tribune op te nemen. Aan alle controleurs is de opdracht verstrekt, dat zij niemand zonder geldig toegangsbewijs mogen doorlaten. Het bestuur deelt mede, dat de heer H. H. Blomvliet is teruggekomen op zijn besluit om te bedanken als lid van de keuze-commissie amateurvoetbal, zodat hij zijn werk zaamheden normaal zal voortzetten. Het bestuur brengt de voetballende leden in herinnering, Grafische Kunstinrichting Prinsengracht 486/88, Amsterdam Telefoon 39550-242696 Privé 36510 Fabrikant van: CLUBVLAGGEN, HERINNERINGS VAANTJES, EMBLEMEN, RUGNUMMERS, enz. dat wanneer de K.N.V.B. de rekening van Ajax belast voor administratiekosten inzake een gehouden onderzoek, van wege een door de scheidsrechter aan een speler gegeven waarschuwing, deze kosten door het betrokken lid dienen te worden terugbetaald. Het bestuur verzoekt leden, die geen deel uitmaken van het bestuur, bij uitwedstrijden van Ajax geen bezoek te brengen aan de bestuurskamer van de ontvangende ver eniging. Het bestuur deelt mede, dat het bezoek aan de bestuurs kamer tijdens de thuiswedstrijden van het le elftal een veel te grote omvang heeft aangenomen. Een behoorlijke ontvangst van de scheidsrechter, de grensrechters en de bestuursleden van de bezoekende ver eniging is daardoor zowel vóór de aanvang, tijdens de rust en na afloop van de wedstrijd niet meer mogelijk. Het bestuur doet daarom een dringend beroep op de leden om een bezoek aan de bestuurskamer, bij thuiswed strijden van het le elftal, achterwege te laten. Het bestuur vertrouwt dat aan dit verzoek gehoor zal worden gegeven, daar het anders genoodzaakt zou kunnen worden andere maatregelen te moeten treffen. Wegens opzeggen van het lidmaatschap afgevoerd van de ledenlijst: de heer R. Dukker (werkend lid) de heer W. Kok (A-Junior) de heer F. J. Scheyde (A-Junior) de heer P. J. Fokk (B-Junior). AMSTERDAM - AMSTELVEEN - ARNHEM - DEN HAAG - NIJMEGEN 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 9