Van onze seniores amateur-elftallen Harry Sacksioni Café Joop Smits AJAX 3. Tweede Paasdag was ons eerste amateur-team te gast bij het Leidse U.V.S. om deel te nemen aan een toernooi ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van die vereniging. Deelgenomen werd door de Düsseldorfer S.C. '99, S.V. Godesberg uit Bonn, U.V.S. en Ajax. De eerste wedstrijd tussen Godesberg en U.V.S. eindigde in een draw, 00, waarna U.V.S. zich, via penalties, in de finale plaatste. Onze jongens speelden tegen de uitstekend, maar vaak te hard opererende Düsseldorfers een goede wedstrijd. Na een 10 achterstand bracht midvoor Ger Worst, na een listige schijnbeweging, de stand op gelijke voet, 11. Toch namen de Duitsers een voorsprong middels een fraaie goal, 21, maar het was wederom Ger Worst die uit een vrije schop, even buiten het strafschopgebied, met een enorme kogel in de bovenhoek voor een gelijke stand zorgde, 22. Kort voor tijd benutte de Duitse linksbuiten een penalty, toegekend wegens free-kick van een onzer verdedigers en bracht daarmede zijn ploeg in de finale, in welke zij later op de dag met 52 zegevierde over onze gastheren. In de verliezersronde tegen S.V. Godesberg namen de onzen spoedig de leiding door linksbinnen Jean Bollen, na een goede combinatie met Loek Goudsmit. Wij waren stukken sterker dan deze Duitsers, echter wisten wij dit overwicht niet in doelpunten uit te drukken, de voorhoede miste nogal wat kansen en toen onze Oosterburen vlak voor het einde de gelijkmaker scoorden, 11, moesten straf schoppen de beslissing brengen. Spil Jan van Veen gaf de Duitse goalie geen schijn van kans, 11, evenals rechtshalf Henk Wiebes, die zijn penalty hard en droog in de hoek knalde, 20. Jammer was het daarom, dat linksbinnen Bollen's schot tegen de paal belandde en daar de S.V. Go desberg haar drie „elfmeters" feilloos benutte, moesten wij genoegen nemen met de vierde plaats. Onze spelers hebben allen hard gewerkt. Het meest op de voorgrond traden m.i. keeper Ab Slager, linksback Arie de Wit, rechtsbuiten Engel v. d. Stoel, verder Ger Worst en Jean Bollen, terwijl midhalf Jan van Veen de ster van het veld was in beide wedstrijden. Na het bestuur van U.V.S. bedankt te hebben voor de gastvrije ontvangst, reisden wij naar Mokum terug. Rest mij nog de heren Kraan, Blomvliet en trainer v. d. Veen te behanken voor hun prettige leiding. Voor de competitie versloeg ons elftal Blauw-Wit 3 op Voorland met 42 in een zeer goed gespeelde wedstrijd en onder het oog van ongekend veel bestuursleden. De zondag hierop volgend werd in een stevig gespeelde match met 21 van koploper J.O.S. 2 gewonnen. Wiebes (penalty) en Worst scoorden voor de onzen, terwijl ex- Ajacied Hof met een kopbal keeper Slager deed misgrijpen. In Utrecht tegen Velox 3 trokken wij in een spannende, vaak te harde wedstrijd met afwisselende kansen, aan het kortste eind. Nadat invaller midvoor Kroese een droom- kans om ons twee punten rijker te maken gemist had, schonk de linksbuiten der geelzwarten zijn club met een onhoudbaar schot de zege, 10. Op 19 april tegen Stormvogels 2 aan de Middenweg werd met 21 verloren, in hoofdzaak doordat verschillende spe lers de pingelziekte hadden in stede van de bal direct te te plaatsen. Dat betekende tevens vermoedelijk het voor lopig einde van een lange reeks van kampioenschappen. AJAX 4 is wederom op het rechte pad beland en be haalde drie overwinningen. Allereerst moest het Hilver- SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adres: Ajaxpool sumse Donar 2 met een 41 nederlaag huiswaarts keren, daarna werd te Utrecht van Celeritudo 2 met 41 gewon nen. Hier waren Geschiere, Kroese, Schalk en Post degenen, die de roos troffen. Tegen de Stichtse Boys 2, eveneens in de Domstad, gaf ons team een voetbaldemonstratie ten beste. Rechtsbuiten De Vries, linksbuiten Heidstra en midvoor Kroese doel puntten voor de onzen. Zonder aan de schoonheid van de beide andere goals tekort te doen, was m.i. de door Joop de Vries „ineens op de slof" genomen voorzet van Rob Heidstra de fraaiste! Verder vertolkten captain Cor v. d. Wal en Cas Harms een degelijke backpartij, terwijl all-rounder Albert Post ditmaal op de spilplaats excelleerde. De krachtsverhouding was met de 32 uitslag voor Ajax 4 niet juist uitgedrukt. M.i. werden ons o.m. drie zekere penalties onthouden, de referee gaf n.l. telkens een indirecte vrije schop, toen midvoor André Kroese even zovele malen door een verdediger binnen de beruchte lijnen in de grond werd geboord. AJAX 5 kwam slechts twee keer in het veld, daar het treffen met A.S.V.K. 2 afgekeurd werd wegens slechte ter reinomstandigheden, terwijl de match tegen D.V.O.S. 2 door de Bond uitgesteld werd. De Meer 2 werd met 91 aan de zegekar gebonden, nadat wij eerst met 10 achter stonden. Hans de Man was de voornaamste scherpschutter met vijf treffers. D.J.K. 2 had met half-time een 30 voorsprong op onze rood-witten, maar na een mentale opkikkering tijdens de thee door de E.C.-leden Boerkoel en Been, werd de geest over ons elftal vaardig en werd de eindstand 53 in ons voordeel. Captain Frans Grootenboer was dit keer top scorer. Blijf zo doorgaan mijne heren en tracht punten verlies te voorkomen, want er komen nog een paar lastige ontmoetingen met A.S.V.K. 2 en D.V.O.S. 2, eerstgenoemde vereniging uit en laatstgenoemde zowel uit als thuis. AJAX 6 laat de balans naar de goede zijde doorslaan. Van T.O.B. 2 werd met 43 gewonnen, terwijl ons team op Sportpark Ookmeer bij D.W.G. 2 de beide punten mee naar huis nam; na een korfbaluitslag werd het 54 in ons voordeel. Ook T.O.G. 3 trok aan de Kruislaan aan het kort ste eind, de uitslag werd 10 voor ons zesde elftal. Alleen tegen Zeeburgia 4 werd een kleine 32 nederlaag geleden. Onze speciale correspondent Joop v. d. Toorren vertelt u hierover meer in zijn rubriek „Van het Zesde". W. F. SCHOEVAART Tijdens de wedstrijd kunnen wij elkaar niet altijd treffen Doch wel na afloop bij v/h J. NORD Linnaeusstraat 79, Amsterdam-Oost PRIMA CONSUMPTIES 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 5