MELCHERS OLIFANT JENEVER Dé borrel voor Ajacledenï Frits de Bruyn plezierige taak, de Ajax-bekerdood te boekstaven. A.D.O. heeft Pronk en zijn mannen uitgeschakeld. Met één simpel doelpunt. Eerlijk, de Hagenaars hebben de overwinning verdiend. Zij speelden fris van de lever met één gedachte in het hoofd; we moeten de finale halen. Dat is de rood groenen gelukt, omdat zij van het begin tot het einde heb ben gevochten voor de zege. Dat deden de A.D.O.-ers met rap en weldoordacht spel, waarbij de snelheid van beide vleugelspelers opviel. Wat stelde ons team hier tegenover? Niet veel. Er werd met weinig overtuiging gespeeld, een feit, dat zich al weken geleden manifesteerde. Men schijnt niet te geloven in eigen kracht. Van het sublieme spel, dat in de eerste maanden van dit seizoen werd geleverd, is niet veel meer over. Speciaal de voorhoede is nergens meer. Achterhoede met Hoogerman aan het hoofd klaart het wel en de middenlinie met een excellerende Visser is goed voor een kampioenschap. Maar, iedere match weer, met de ban ge vraag of de voorhoede wel een doelpunt zal maken, te moeten spelen, is fnuikend voor het moreel. A.D.O. maakte één doelpunt. Voldoende om ons uit te schakelen. Niets bijzonders, zult u zeggen. We kunnen er in komen, maar het was sinds januari niet de enige match, die wij met dit cijfer verloren. Matches, die we qua voetbal, niet hadden mogen verliezen. Een hiaat ergens in de voorhoede, dan was de een, dan de ander nergens, deed ons steeds sneven. Natuurlijk, we misten Keizer, doch Piet, die bril- lante wedstrijden kon spelen, liet het soms ook afweten. En één speler mag toch zeker de balans naar overwinning of nederlaag niet doen doorslaan. Nemen we de strijd te gen een pittig spelend Volendam. Hadden we die mogen verliezen? Neen, toch zeker. Met alle respect voor de spor tief spelende Volendammers maar een 23 overwinning was voor hen te veel van het goede. Vooral als we beden ken, dat bij de stand 22, een cadeau gekregen penalty door Ben Muller op miserabele wijze werd gemist. We ge loven niet er moest nog slechts een paar minuten wor den gespeeld dat de Oranje-hemden, nog de moed had den kunnen opbrengen, in de aanval te gaan. Ook bij P.S.V. liet Sjaak Swart, bij de stand 10 voor de Eind- hovenaren, een niet te missen kans (penalty) liggen. Een heel slappe voetbeweging gaf de bal een rollertje waar mede Bals geen enkele moeite had. We kunnen vrijwel zeker van een andere uitslag zijn geweest, als Sjaak die kans had benut. Nu won P.S.V. met 20, maar nodig is deze nederlaag beslist niet geweest. Tegen M.V.V. werd eindelijk weer eens gewonnen (31), maar het was be droevend om naar te kijken. Tym speelde rechtsbuiten, Zuurbier linksbinnen en Smit rechtsback, doch helaas, deze opstelling was geen openbaring. Verre van dat. Tym maakte een doelpunt en Cees Groot twee, waarmee, wat onze voorhoede betreft, vrijwel alles is gezegd. Hoogerman was weer prima en Visser de uitblinker van ons team. Tegen het in nood verkerend Blauw-Wit is het een trieste vertoning geworden. Zelfs een dubbeltje entree was te hoog geweest. We waren nergens. Uitgezonderd Visser, die gewerkt heeft als een paard enBertus Hoogerman. gouden ere-medaille verbonden aan de Oranje Nassau-Orde Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikt ons het heugelijke nieuws, dat ons erelid en mede-redakteur Frits de Bruyn door H.M. de Koningin is onderscheiden met de gouden ere-medaille verbonden aan de Oranje Nassau-Orde. Wij spreken uit naam van Bestuur, Raad en de gehele Ajax-familie wanneer wij Frits met deze hoge onderschei ding van harte geluk wensen. Wij komen nog uitvoeriger op een en ander terug, doch zijn blij Frits de Bruyn (die op het ogenblik vakantie geniet in bella Italia) alvast te complimenteren. D. KNEGT Bertus heeft wonderen verricht en de penningen voor zijn clubmakkers verdiend. Petersen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Hoe, weet hij vermoedelijk zelf niet, maar het betekende voor ons de overwinning. Aanvoerder Pronk viel na 25 minuten uit en werd vervangen door Ol- denziel, die het niet slecht deed. De proef met Werner Schaaphok in de voorhoede bleek geen succes. Hij verhuis de dan ook spoedig weer naar zijn vertrouwde plaats in de middenlinie en mocht Ben Muller proberen doelpunten te maken, 't Is hem niet gelukt, omdat zowel Petersen als Swart niet thuis gaven. Blauw-Wit heeft de kans van haar leven gemist en zal nu alles op haren en snaren moeten zetten om het vege lijf te redden. Blauw-Witters „good- luck". Ajax 2 klopte zondag j.l. Sparta 2 met 30. Als we het wel hebben staat ons reserveteam, dat bij het begin van het seizoen zo'n slechte start had, nu op de derde plaats. Vijf wedstrijden achter elkaar werden gewonnen. Presta ties waar we tenminste tevreden over kunnen zijn. En zo zijn we weer aan het einde van ons latijn. Alleen nog dit. Aan de Inter-Toto doen we niet mee. Dat is maar goed ook, want drie jaar is ons elftal vrijwel iedere zondag in touw. Dat moet eens een terugslag geven. We geloven, dat wij momenteel die terugslag beleven. Henk Tym is een goed voorbeeld. Henk heeft ongewild drie maanden rust gehad. En hoe speelt hij nu? Als een terrier met honger naar de bal. Zo spoedig mogelijk stoppen dus en de deur enige maanden op slot. 't Lijkt ons de beste remedie. BROWN N.V.gDI STILLEJER DER IJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 3