S' start van het nieuwe seizoen. Onzes inziens een goed idee, maar aan een idee alleen hebben we niet veel. Een idee moet uitgevoerd, in ieder geval uitgewerkt worden en om de koe dan maar meteen bij de horens te vatten roepen we bij deze clubmakkers op, die iets willen doen voor ons aller clubnieuws. We kregen al aanbiedingen van buitenstaan ders, maar daar kunnen we natuurlijk niet aan beginnen. We moeten real-Ajacieden hebben, leden van onze club, die een weinig met de pen of schrijfmachine kunnen om gaan. Het hoeven geen „Kronkels", Felix Timmermansen, God fried Bomansen of Hitckokkies te zijn. Uiteindelijk zijn wij ook maar ongeclassificeerde amateurtjes, die tegen de gro te-jongens-van-het-drukwerk" U moeten zeggen. En „on geclassificeerde amateurtjes" lopen er in onze vereniging genoeg rond. Er lopen in het Ajax-huis genoeg lieden rond, wier educatie niet op twaalfjarige leeftijd stilstond, die écht wel het verschil tussen kunnen en kennen op hun vin gers kunnen uitrekenen. Nou, wat let dan een goed Ajacied? Precies... hem let niks! Hij heeft in zijn jonge jaren in onze club veel voetballol beleefd, beleeft het mis schien nog en zal daarvoor iets terug moeten doen. Dat 's redelijk en billijk. Op zijn beurt, doet hij met heel weinig moeite een grote categorie clubmakkers een lol en beleeft aan zijn pennelikkerij, als het gedrukt staat, ook nog gein. Voor die drukkerij zorgt de redactie, dat is buiten kijf, ook al is het artikel niet pasklaar voor het blaadje. Collega Middendorp corrigeert en trekt kronkels recht, dus met schrijfangst behoeft men beslist niet in de knoop te zit ten. Zoals gezegd, is het plan van de heer Knegt te starten bij de aanvang van het nieuwe seizoen. Mochten er club makkers zijn, die alvast in training willen gaan: voor het mei-nummer hebben we plaatsen gereserveerd. Liefheb bers mogen dringen. Oer-Ajacied Blössman is cosmopoliet. Een groot deel van zijn leven bracht hij in de tropen door. Het is hem aan te zien. Gebruind door de zon en rustig van gang en tred. Die warme streken schijnen hem niet los te laten. Om de haverklap ontvangen we van hem een warme groet. Dan is het Italië, dan is het Spanje en dan is het weer Portugal. Nu ontvingen we weer een schrijven uit het zonnige zui den, waaruit wij citeren: In een sportcafé in Spanje kon ik beluisteren, dat de voetbalautoriteiten, in verband met de vele blessures, voor al door prominente spelers opgelopen, er over zouden moe ten denken maatregelen te nemen, ter voorkoming of ter beperking daarvan. Eén ervan zou dan kunnen zijn, vol gens de gesprekpartners, dat bij een botsing tussen twee spelers, tengevolge waarvan er één wegens een blessure het veld moet verlaten, de andere speler eveneens moet ver dwijnen. Dit niet ter beoordeling van de scheidsrechter, maar als „conditio sine qua non", (als u het niet weet, dit betekent in goed Nederlands, „onvermijdelijke voorwaar de"). Dit zou alle spelers voorzichtiger doen zijn. Of een dergelijke maatregel alleen doeltreffend zou zijn voor al te vurige Spanjaarden? In Portugal hoorde ik nog over iets anders praten. Men roerde n.l. de kwestie aan, dat de scheidsrechters van „ho ger hand" zou moeten worden opgedragen bij een „hands" of „free-kick" direct tweemaal te fluiten. Zeer kort ach ter elkaar. De eerste maal voor de overtreding, de tweede maal vlak daarna, als signaal dat de vrije schop genomen mag worden. Dit zou, naar opinie van de polemiekers, de snelheid van het spel zeer bevorderen. De tegenpartij krijgt dan geen tijd om zich eerst eens netjes op te stellen en de dekking te verzorgen. Degenen met een vlugge reactie zijn dan in het voordeel. Ik heb bij Ajax Ben Muller eens prachtig van een dergelijke situatie zien profiteren met een schitterende goal. Misschien was het idee van die babbelen de Portugezen nog zo slecht niet. Tot zover vriend Blössman. Neen, die ideetjes van de Spanjaarden en Portugezen lij ken ons ook niet gek! Misschien voelt de K.N.V.B. er iets voor? In ieder geval, vriend B. onze dank voor je schrijven. /^ollega redacteur D. Knegt, oprichter van het „Ajax- Nieuws", zo in den jare 1916, wil zijn troetelkind nieuw leven inblazen. Uiteraard blazen we mee. We zwaaien sinds 1939 met de redactionele staf, hebben in al die jaren nu niet bepaald barstens veel medewerking gehad, uitge zonderd natuurlijk, de trouwe knapen als b.v. James, Vlok- kie, Le Marché, wijlen Cor de Vlieger, Middendorp, Bre mer, Dolf Desmit, Jan Schoevaart e.a. De laatste jaren hebben we hulp van Helman, Van der Toorren, De Wit, Dukker en een paar leden van de Jeugd-Commissie. We zijn en waren er dankbaar voor, maar, wat is dit handje vol medewerkers als onze gedachten uitgaan naar de paar duizend leden, die onze club telt. Naar onze bescheiden mening, bitter weinig. Maar goed, dat is verleden tijd en „omkijken" heeft in het leven over het algemeen zo weinig zin. De heer Knegt, wil dus het clubblad omhoog stoten. Hij kwam met een serie suggesties. Wil vaste medewerkers voor het Amateurvoetbal, Jeugdvoetbal, andere sporten, foto-verzorging, advertenties enz. Hij wil beginnen bij de Kopduel in de bekerstrijd tussen Ajax en A.D.O. chreven we in het vorig Ajax-Nieuws, dat we het kam pioenschap afgeschreven hadden, nu hebben we de on-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 2