Snob of flop Er was in die tijd niet zo veel, dat dient men te beseffen. Behalve dan Groot Gekrakeel door 't Eerste Wereldtreffen. Het oorlogsbrood naast eenheidsworst markeert ons noodrantsoen. Naast honger (naar de bal!) en dorst aan beter spel te doen. Ik vraag mij af, lééft voetbal nog intens bij onze jeugd? Schenkt voetbal tegenwoordig nog dezelfde warme vreugd? Slaat voetbal in nog als een bom, zodat door ons een schok gaat als we zijn opgesteld kortom: Nog voetbal wat de klok slaat? Hoe konden wij niet hunkeren al dagen van te voren. We konden zelfs niet bunkeren, geen hap kon ons bekoren. We hadden voor niets anders oog dan voor dat ding van leer. We knokten dat 't er niet om loog alleen maar om de eer. Of zou het tóch zo kunnen zijn wat eens een Nurks vals uitdacht toen hij zich uitliet minder fijn: O misselijk nageslacht! Natuurlijk niet, alleen men moet de jeugd anders benaderen. Hetgeen men dan ook lang reeds doet, anders dan onze vaderen. (Jeugdcompetitie is weer zó! Misschien als u dit leest al kregen zij het niet cadeau is 't al kampioenschapsfeest. Brengt XerxesAjax winst de ploeg, en wel Hemelvaartsdag, dan zijn die punten net genoeg voor kampioenschapsvlag!) De lieve, lieve lange dag waren we op het veld. En of er sneeuw of water lag er werd wat afgeleid. Trouwens, men wist op elk soort land zijn mannetje te staan. Of het nu gras was dan wel zand, het edel spel ving aan. Na afloop sleepten we doodmoe het arme vege lijf naar 'n heel ver kleedlokaaltje toe annex cafébedrijf. De spieren loom maar blij van hart dronk ieder zijn pint bier. We zaten rondom het biljart gedekt door een plankier. De vraag of voetbal nog wel leeft is dus irrelevant. Want wie de jeugd, de toekomst, heeft heeft 't al in eigen hand. Mits goed geleid wél geserveerd, modern op ende top, zal voetbal steeds worden begeerd door wie niet is gedegradeerd tot, sorry: „Snob of flop. 0 Verscheen bereids in AFC-Schakel en WVV'er, Winschoten, uiteraard m.u.v. zevende strofe. Plassendag, 3-5-'64 B. S. LE MARCHÉ 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 19