DEXTRO-ENERGEN Klinkenberg v. d. Velde's Van het zesde WARMTE- TECHNIEK Nadat de eerste helft doelpuntloos was verlopen, zag Wie- ringa twintig minuten na de hervatting kans met een fraai afstandsschot de Blauw-Wit-doelman te verschalken (01), met welke stand tevens het einde van deze wedstrijd kwam. Na de rust zagen we Hennie Schipper, die voor de rust linksbinnen speelde, op de voor hem wel heel ongewone rechtsbuitenplaats opereren. Ajax verkeert momenteel wel in het experimentele sta dium, want ons eerste elftal zagen we tegen M.V.V. ook al in een tamelijk ongebruikelijke opstelling het veld betreden. Tussen alle bedrijven door wordt de positie van ons re- serve-elftal op de ranglijst steeds beter. En ofschoon er dit seizoen geen kampioenschap meer in zit, is de mogelijkheid op een eervolle tweede of derde plaats toch stellig niet uit gesloten, zodat het allemaal nogal meevalt. Aan de andere kant zouden we het volgende seizoen toch graag een tweede elftal aan het werk willen zien, dat meer kwaliteit bezit dan het huidige team. J. H. H. Zondag 22 maart kwam T.O.B. 2 bij ons op bezoek. Wij hadden van deze ploeg „uit" verloren. Dus wel een reden om revanche te nemen. Hetgeen dan ook prachtig is gelukt. Al speelde T.O.B. een goed partijtje, wij wisten toch uit te lopen tot 10 en met deze stand kwam de rust. Na de her vatting kwamen wij zelfs met 20 voor te staan. Maar toen liet T.O.B. zien, dat zij ook wisten hoe zij doelpunten moesten maken, en kwamen zelfs gelijk. Toen begonnen wij nog iets harder te werken en kwamen daardoor met 42 voor te staan. In de laatste 15 minuten kwam T.O.B. met een offensief, dat haar (gelukkig voor ons) maar één goal opleverde. In de eerste helft, toen de stand nog 10 was, zagen wij keeper T. Bak een kogel van de T.O.B.-midden voor met een prachtige sprong net over de lat stompen. Verder was Theunissen er ook goed in en uit zijn afgeme ten trekballetjes zag hij door zijn mede-voorwaartsen een paar mooie goals maken. Ik weet niet precies meer wie de doelpunten maakten, maar ze waren er en dat is de hoofd zaak. Verder hield kort voor het einde Freek Moinat de spanning er nog een beetje in door ijselijk precies de bal terug te spelen op zijn keeper. Zo hebben wij deze strijd met 43 gewonnen. Er is in deze wedstrijd door allemaal hard gewerkt, hetgeen leidde tot de overwinning. Een week later, op 2e paasdag, bleek dat de paaseieren ons goed waren bevallen en wisten zowaar D.W.G. 2 in eigen huis te verslaan. Ook in deze wedstrijd werd door ons zeer hard gewerkt, hetgeen ook weer de doorslag gaf. Doordat de linksback van D.W.G. de bal ongelukkig raakte en deze in eigen doel werkte, stonden wij met 10 voor. Kort hierna wist Spijlman na goed doorzetten voor 20 te zorgen. Maar D.W.G. wist vóór de rust gelijk te komen. Na de thee pakten wij weer hard aan, wat na een kwar tiertje succes had. De bal werd door het midden naar voren geplaatst waarna Pijlman het laatste tikje gaf. We stonden voor met 32. De 4e goal werd door Sweering of Mossing- Holstijn gemaakt. De hoofdzaak was, dat het bruine monster voor Centrale Verwarming - Oliestookinrichtingen Pijpleidingwerk - Sanitaire installatie's AMSTERDAM, Baarsjesweg 148-149, Tel. 83477-88654 achter de keeper werd gedeponeerd, 42. Maar D.W.G. liet zich ook niet onbetuigd en wist weer in te lopen tot 43. Totdat de geblesseerde P. van der Meer, op de vleugel mee- hinkend, plotseling twee tegenstanders in de luren legde en een voorzet losliet waar Pijlman, die bij de 2e paal stond, de bal ineens op zijn slof nam en achter de verbou wereerde keeper het net liet bollen, 53. Hierna wist D.W.G. nog een keer, zij het met geluk, de stand op 54 te brengen. In de eerste helft, bij de gelijkmaker van D.W.G. werd rechtsback P. van der Meer zo aan zijn knie geblesseerd, dat hij verder op de vleugel mee kon hinken. Zijn back plaats werd ingenomen door rechtsbuiten R. Simet, die het daar fantastisch deed en de snelle vleugelspeler van D.W.G. geen schijn van kans gaf. P. v. d. Meer wist nog een zesde goal te maken, maar dit gebeurde op het moment, dat de scheidsrechter voor het einde floot. Er werd goed gewerkt en zodoende wonnen wij met 54. Op zondag 12 april trokken wij naar Zeeburgia 4 aan de Kruislaan. Gesterkt door twee overwinningen op de num mers 1 en 2 van de ranglijst, dachten wij hier ook wel suc ces te kunnen hebben. Het veld was zeer slecht en al gauw bleek, dat de Zeeburgianen beter uit de voeten konden komen dan wij. Er werd bij ons wel hard gewerkt, maar toch niet zo als de laatste wedstrijden. Zeeburgia opende de score en wat wij ook probeerden, het mocht onze voor- waartsen niet lukken. Wel wist Zeeburgia de stand op 20 te brengen. Totdat er een aanval via linksbuiten Theunissen opgebouwd werd en Pijlman, die geen fout maakte, tegen scoorde, 21. Ongeveer 15 minuten later lies Mossing Hol- stijn een schot los, dat via een Zeeburgiabeen en de paal doel trof, 22. Ondertussen was Theo Drost door een on willige knie vervangen doorv J. Dalmeijer. Zeeburgia wist voor de rust nog de leiding te nemen. Er kwam een lage voorzet, keeper Bak dook erop maar kon de gladde bal niet klemvast krijgen. De bal sprong voor de voeten van een Zeeburgiaan op ongeveer twee meter voor het doel en het was 32. Ondergetekende probeerde de bal nog te keren, hetgeen niet mocht gelukken. Na de rust hebben wij alles geprobeerd, maar wat wij ook deden, het baatte niet. We hadden pech toen R. v. d. Berg, terwijl hij doorgebroken was, in het beruchte gebied werd gehaakt, maar de scheids rechter liet gewoon doorspelen. Een later floot de „ref" voor buitenspel voor dezelfde speler terwijl daar geen sprake van was. Niets aan te doen jongens, wij kunnen niet altijd winnen. JOOP VAN DER TOORREN DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker.'die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. bij apotheker en erkende drogist. 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 18