Televisie Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone Hoe deed ons tweede elftal het? (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. ^aterdag 21 maart j.l. ging het elftal op bezoek bij P.S.V. 2. Deze ontmoeting resulteerde in een 13 overwinning. O.a. waren ditmaal Cees Groot en Kees Smit opgesteld. Deze wedstrijd was het aanzien ten volle waard, omdat beide partijen elkaar gelukkig lieten voetballen, hetgeen tegenwoordig nog al eens te wensen overlaat op de Neder landse velden. Na een kwartier spelen werd de altijd attente Cees Groot in staat gesteld een juweel van een doelpunt te scoren (01). Tijdens een periode van een P.S.V.-veldoverwicht werd deze zelfde speler ten val gebracht, hetgeen ons een strafschop opleverde. Cees zelf voltrok het vonnis en het betekende een 02 voorsprong, met welke stand de rust aanbrak. Tien minuten na de hervatting oordeelde Hennie Olden- ziel, die de altijd verdienstelijk in dit elftal gespeeld heb bende Jan Veen verving, het blijkbaar nuttig de bal met de handen te spelen, zodat nu P.S.V. een strafschop mocht gaan nemen, die feilloos benut werd (12). Een kwartier later zag Cees Groot kans uit een scrimmage het derde doel punt te scoren (12) met welke stand het einde van deze wedstrijd kwam. Evenals ons jeugdelftal was ons „tweede" tijdens het Paasweekeinde vrij. Zondag 5 april j.l. kwam S.V.V. II bij ons op bezoek. Ajax II won deze wedstrijd met 20. Voor de rust kwam ons elftal met vlagen tot goed voetbal, dat echter niet re sulteerde in doelpunten, zodat het scoring-bord met de rust een 00 stand aanwees. Een kwartier na de thee was het Honnef, die uit een fraaie voorzet van Duyvenbode wist te doelpunten (10). Naar mate de tweede helft vorderde, zakte de strijd af tot een peil, dat het praedicaat middelmatig nauwelijks verdiende. Er werd over de gehele linie aan onze kant ongeïnspireerd gevoetbald, waarbij vooral ons aanvalsspel te veel in indivi duele acties verstrandde. De enige speler in onze voorhoe de die hierop een gunstige uitzondering maakte was zonder twijfel onze jeugdspeler Tonnie Fens, die een kwartier voor het einde dan ook loon naar werken kreeg, toen hij een fraai schot losliet, dat de S.V.V.-doelman verraste (20). Het was onze stellige indruk, dat het handjevol toeschou wers, dat de moeite had genomen naar het Ajax-stadion te komen, op de onoverdekte tribune meer genoten heeft van de eerste verkwikkende lentezon dan van deze toch wel eigenlijk min of meer teleurstellende wedstrijd, waar mee ik maar zeggen wil, dat bij heerlijk zonnig weer een verblijf op de onoverdekte tribune onmiskenbare voordelen biedt boven een plaats op de overdekte tribune. J. H. H. Zaterdag 18 april j.l. trok onze reserve-ploeg naar de bij velden van het Olympisch Stadion om de strijd aan te binden tegen Blauw-Wit II. Het werd een 01 Ajax-zege. WÊi AJAX 3 ELINKWIJK 3 Frans Grooteboer in dnel met een speler van Elinkwijk 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 16