LflG 12IH- GARAGE KOST afd. Glas verkoop K.N.V.B.-junioresploeg Met onze op reis FELLE ACCELERATIE ROESTVRIJ STAAL BOVENLIGGENDE N0KKENAS in z'n klasse vèr vooruit! 639s.- De hal van het Centraal Station bood zaterdag 21 maart j.l. omstreeks 12 uur een nog bedrijviger beeld dan normaal al het geval is. Ons tweede elftal èn ons K.N.V.B.- jeugdteam vertrokken n.l. tegelijk in één trein naar het Zuiden. Ons reserve-team naar de lichtstad om P.S.V. II te ont moeten, over welke wedstrijd u elders in dit clubblad een korte beschouwing zult aantreffen, en ons jeugdelftal naar Sittard om de strijd aan te binden tegen de Sittardia- jeugdploeg. Enige minuten voor half één rolde de trein het C.S. uit. Voorbij Utrecht pakten zich boven het landschap donkere wolken samen, maar toen we eenmaal de grote rivieren gepasseerd waren, lachte de zon ons weer toe, ofschoon, en dat blijft typerend voor de Hollandse weersomstandig heden, het in Sittard weer regende. Maar had u in ons eigen goede vaderland anders verwacht? In Eindhoven, de stad waar een wereldbekende gloeilam penfabriek (die, blijkens de financiële pers, geen onaan trekkelijke winsten maakt) staat, werd ons reserve-team hartelijk uitgewuifd door de spelers van ons jeugdelftal, dat de reis naar Sittard voortzette met de heren P. van Deyck (Commissie Betaald Voetbal), jeugdtrainer J. van Veen en een aantal toegewijde supporters, t.w. de heren Fens, Hofdijk en Van Dijk, die aan dit elftal hun hart verpand hebben. De Sittardia-jeugd heeft onze jongens goed partij gege ven, maar kon toch niet verhinderen, dat Ajax uiteindelijk met de volle winst naar Mokum terugkeerde (02). Tot de rust wisten de Zuid-Limburgers de stand nog in evenwicht te houden (00), dank zij hun defensieve speel wijze. Een kwartier na de hervatting werd de taaie Sittar- dia-tegenstand eindelijk gebroken, toen Klaas van Dijk, die de geblesseerde Johan Cruyff voortreffelijk verving, uit een scrimmage het vijandelijke doel doorboorde (01). De druk op het Limburgse doel werd nu met de minuut zwaarder, maar men hield wonder boven wonder nog lang stand, mede ook omdat paal en lat enige malen een hogere score in de weg stonden. Enige minuten voor tijd ontlaadde Hannie Meyer al zijn niet geringe energie in een vlammend schot, dat afgevuurd buiten het strafschopgebied, de moedige Sittardia-doelman kansloos sloeg (02). Met deze stand kwam het einde van deze wedstrijd, die ons, gezien het vertoonde spelbeeld, eigenlijk een te be scheiden 02 overwinning opleverde. Na afloop kon men onze jeugdploeg aantreffen in een bekend Sittards restaurant. Vermoeid, maar wel blij. En hongerig, maar dat werd snel verholpen. Tegen half elf arriveerde de tevreden Ajax-familie weer op het Centraal-Station. Ons jeugdelftal was weer thuis met nog steeds één punt voorsprong op Feijenoord. Tijdens het Paasweekeinde waren onze K.N.V.B.-Juniores verstoken van voetbal. De voor zaterdag 4 april j.l. vastge stelde uitwedstrijd tegen A.D.O. ging niet door, omdat het A.D.O.-veld de avond tevoren bespeeld was door de jeugd- ploegen van Engeland en Portugal, als gevolg waarvan het A.D.O.-terrein, mede in verband met de zware regenval, niet te bespelen was. J. H. H. O Zaterdag 11 april j.l. was voor onze K.N.V.B.-juniores een belangrijke dag, omdat Sparta op bezoek kwam. In verband met het feit, dat deze Rotterdamse jeugdploeg onze jongens in het begin van dit seizoen op Spangen met een duidelijke nederlaag naar huis had gestuurd, was het begrijpelijk, dat Ajax deze wedstrijd nu niet bepaald als een zacht eitje beschouwde. Integendeel, want Sparta heeft altijd jeugd- ploegen op de been gebracht, die niet voor de poes zijn. Onmiddellijk na de aftrap pakten de Spartanen de zaken degelijk aan door met goed opgezette aanvallen het heilig dom van Ronnie Boomgaard te belagen, zodat onze ver dediging alle zeilen moest bijzetten. Aan de andere kant liet onze voorhoede zich echter ook niet onbetuigd, zodat zich van beide zijden een open strijd ontwikkelde. Goed jeugdvoetbal, voor de toeschouwers een genot om naar te kijken. Het was jammer, dat de zich in ons elftal steeds beter thuis voelende Klaas van Dijk, die ditmaal de midden voor plaats bezette, als gevolg van een dijbeenblessure het veld moest verlaten. Zijn plaats werd ingenomen door Hans Driessen, die m.i. op een niet onverdienstelijk debuut kan terugzien. Na circa 25 minuten spelen moest de Sparta-doelman zwichten voor de altijd op zijn kans loerende Adri van Dijk, die een voorzet van onze linksbuiten, Piet de Waal, feilloos benutte (10), met welke stand de rust aanbrak. Na de thee ging Sparta onmiddellijk in het offensief, maar onze achterhoede hield het hoofd koel. Het duurde niet lang of onze middenlinie legde o.l.v. de onvermoeibaar zwoegende Hannie Meyer weer beslag op het middenveld, zodat Sparta in de verdediging werd gedrongen. Een kwartier voor het einde resulteerde dit in een twee de doelpunt van Adri van Dijk, die na goed voorbereidend werk van Hans Driessen het Sparta-net wist te vinden De Westduitse klassewagen uit de fabrieken van Hans Glas te Dingolfing. (0 - 80 km 1 0.7 sec, O -100 km 17 sec.) voor bumpers, wieldoppen, raamlijsten Maak een proefrit en U zult vol bewondering zijn over de unieke capaciteiten van deze fantastische wagen compleet met verwarming en ruitentproeler Dir.: W. Kost, 2e Weteringdwarsstraat 6-34, Amsterdam-C., Telefoon 62595 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 14