Uit de ziekenkamer Burgerlijke Stand Bowling for Everyone springen! Want vrienden we zitten ook dit seizoen niet op fluweel. We kunnen ons afvragen hoe kan dat nou. Met zo'n elftal en zulke reserves waarover Ajax beschikt! Wel, dat komt omdat onzichtbare factoren meedoen. Factoren waarop je geen vat hebt. Het heeft meer te doen met gees telijke gesteldheid, de sfeer, dan met kapotte schenen en voetbal-knietjes, ofschoon deze natuurlijk ook een duchtig woordje meespreken. Neem nou die wedstrijd tegen Volendam! Denk aan de gemiste penalties in twee wedstrijden. Heb ben de Ajacieden ook het mopje gehoord over Ben Muller, die een penalty in de knuisten van de keeper richtte? Dat grapje dan even er tussen door: Lijn negen. Rijdt langs de juwelierszaak van Kan met de lijf-reclame: wat Kan kan kan Kan alléén. Zegt er iemand op het achterbalcon: Wat Ben kén kén Ben alleen Nou gaan we verder: Met onze drie thuiswedstrijden tegen M.V.V., Go Ahead en Sparta zit het denkelijk wel goed. Ik waag het met vijf punten als complete oogst. Met de uitwedstrijden tegen Blauw-Wit, N.A.C. en Enschede lijkt met een totaal-oogst van vier punten redelijk. Conclusie: er is nog een klein kansje voor de groep van vier-aan-de-kop. Maar dan geen slippen meer! KLASSIEK? Vele voetbalkenners die deze zondag 26 april 1964 de z.g. „klassieker" tussen Blauw Wit en Ajax in het Olympisch Stadion hebben bijgewoond, zullen met weemoed hebben teruggedacht aan de tijd, dat de wedstrijd tussen de aloude Amsterdamse rivalen in werkelijkheid een klassieke, dat is een wedstrijd van de eerste klasse en eerste rang, was! Wat is er toch met Ajax aan de hand? Voetbalmoeheid? Gebrek aan belangstelling nu alle kansen op een topplaats zijn verkeken? Geheel afgezien van de uitslag is het ver toonde spel van Ajax tegen een vrijwel machteloze tegen stander (van de Blauw Wit-glorie van vroeger dagen is ook niets overgebleven) onherkenbaar. En we kunnen ons in denken dat de kijkers die dure guldens hebben neergeteld om de klassiekerte zien, zich bekocht gevoelen. Het is ons angstig te moede bij de gedachte, dat om het spel van de Ajacieden gelachen wordt. Dat moet niet meer voorkomen. Overigens heeft o.i. Hoogerman de wedstrijd gewonnen met Muller als tweede man die als een duo van allure bei den alles gedaan hebben om de naam van onze club hoog te houden. Neutraal bekeken is zulk een wedstrijd een aanfluiting van het eredivisie-voetbal! Waar gaan we naar toe? D. K. Jan Bartelsman is opgenomen in de Ziekenverpleging, Prinsengracht, Amsterdam. Een maagzweer moet operatief verwijderd worden, hetgeen betekent, dat Jan drie a vier weken door lieve zusters we spreken uit ervaring omgeven is. Jan, sterkte en spoedig algehele beterschap. Henk Twelker ligt al enige maanden in de lappenmand (keel), doch volgens de laatste berichten is Henk aan de beterende hand. Houd je taai, ouwe sobat en spoedig weer geheel hersteld op de vroeger zo snelle voeten. Piet Keizer maakt het goed, komt vermoedelijk tegen het einde van deze maand (april) naar huismaar, men wordt beleefd doch dringend verzocht Piet voorlopig met rust te laten. De belangstelling, die zeer gewaardeerd wordt, was en is enorm, doch, nogmaals, Piet moet rust hebben. Vrienden, werkt mede aan Piet's herstel en val hem of zijn familie niet lastig met goed bedoelde vragen etc. Bij voorbaat dank voor de medewerking. BROWN AJAX 3 - ELINKWIJK 3 4-1 - Een succesvolle kopbal van Post leverde ons het tweede doelpunt op Geboren. Met grote vreugde en dankbaarheid geven de heer en mevrouw H. R. TymN. Tym-Boonstra kennis van de geboorte van hun zoon Bart. Onze hartelijke gelukwensen. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 13