Redactionele notities Bouwmeester Gerrand Sport- en Schaats-artilcelen De vraag is opgeworpen in hoeverre de televisie de voet balfans gekluisterd houdt aan de zetels en fnuikend werkt op de recettes. Er bestaan zover we weten géén gegevens die gebaseerd zijn op regelrechte enquêtes zodat een analy tisch rapport niet ter beschikking is. In Nederland hebben we voor wat de interlands betreft evenmin cijfers. Alléén de Europa-Cup-wedstrijden hebben we voor een groot deel op het beeldscherm gekregenop woensdagen hetzij des middags hetzij des avonds. We beschouwen deze uitzendin gen van Europacup-duels als een geschenk en wat dat be treft is de T.V. een uitkomst. Het standpunt van de Bonden in de diverse landen dat gericht is op bescherming van de financiële belangen is te begrijpen en te billijken, vooral wanneer de inkomsten voor een groot deel moeten komen van deze interlands. Aanvechtbaar van sportieve zijde is o.i. wanneer een stadion is uitverkocht en desondanks om futiele redenen de T.V. geen toestemming krijgt voor uit zending. Denken we maar aan België! Zoals de zaken nu staan zien we dan ook voor het lande lijk voetbal in het geheel geen obstakels. Er is namelijk geen kans op de noodzaak van televisie in deze sector. Daarbij zijn interlands al lang niet meer wat ze waren. De Europa-cup fights daarentegen zullen regelmatig aan bete kenis winnen en deze leveren nog een zoet winstje op voor de deelnemende uitvekorenen. De beeldbuis bracht dus uiteindelijk winst naar alle zijden. AJAX EN DE VOETBAL-TOTO Theoretisch zouden zo ongeveer een tweeduizend Ajacie- den zich kunnen vermaken met de sport-toto die onder lei ding van de heer Muilenburg nu al enige jaren draait. Dank zij half-puriteinse half-progressieve mentaliteit in ons vaderland met gematigde instemming. Want gokken is des duivels. We bevinden ons momenteel in een overgangs stadium met die voetbal-toto, want binnen afzienbare tijd stelt zich de Nederlandse regering voor met een nieuwe re geling voor de dag te komen van de kansspelen. JUWELIERS Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Als u het ons vraagt dan is die regeling niet veel waard, ondanks de hoofdprijs verdubbeld en dus één ton gouds mag worden. Dat is natuurlijk wel een verbetering. Ook dat je tien kolommen in plaats van acht mag riskeren! Maar waar het om gaat namelijk een volkomen vrije toto: dat mag niet. We kunnen ons best voorstellen dat de heer Muilenburg teleurgesteld is met dat plannetje tot herzie ning van de toto-regeling. Jammer! De weldadige werking van de toto op de ontwikkeling en de bevordering van de sport in Nederland is nu toch wel bewezen aan de hand van de bedragen die ten goede daarvan uit de bus zijn ge komen. Neen er is geen aanleiding om te juichen! We vonden in ieder geval aan de vooravond van een nieuwe ietwat meer aantrekkelijke toto de gelegenheid schoon ons lid van de Ajax-Toto-Commissie, met name de heer Kubin, eens te vragen wat te vertellen in ons clubblad van de ervaringen die hij heeft met de actie op toto-gebied van de Ajacieden. We hopen dat de heer Kubin ons nog in dit nummer iets van zijn bevindingen kan verhalen. Zo niet dan blijft dit overstaan voor een volgend nummer. Toevallig waren we in de gelegenheid dezer dagen vast te stellen, dat er nog heel wat te doen is, alvorens de inge vulde formulieren prompt en veilig in Den Haag zijn. Het zijn van die karweitjes waar je je handen vol aan hebt. Géén spectaculair verenigingswerk, doch een steeds terug kerend secuur en zorg-eisende taak. De Toto-Commissie zal er een boekje over kunnen open doen? OVER KARWEITJES GESPROKEN... Ons lid van de Redactie-Commissie, de heer Middendorp staat van tijd tot tijd (en we mogen wel schrijven van num mer tot nummer) voor het feit, dat bijdragen voor het clubblad op het laatste nippertje binnenkomen. Kladjes nog wel die je niet kunt doorgeven aan de drukker omdat de boel bijna onleesbaar is. Dat moet dan ontcijferd worden en per schrijfmachine klaar gemaakt voor de drukkerij. Dat is ook geen spectaculair werk! Maar we worden er toch maar mee opgeknapt. Het is een van de zaken waarin een verandering resp. verbetering moet komen. Hier mo gen we wel even inhaken en verwijzen naar ons artikel in het vorige nummer van ons blad. Wat we nodig hebben zijn geen medewerkers van „vijf-minuten-voor-twaalf" maar vaste geregelde contribuanten, maar dan niet in de betekenis van „verplicht" maar in de zin van toewijding en belangstelling voor de club. PROGNOSE! We schrijven dit op 18 april 1964! De competitie draait naar het einde en ieder gelooft wel te kunnen voorspellen wie de gouden plak straks in Den Haag gaat halen. Eén ding is zeker: onze Jan Melchers be hoeft bij het afroepen van „goud" niet van zijn stoel te Sporthuis H ft T Af l( A M Op vertoon van Ajax-diploma 1 0 pet korting Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) Amsterdam-O., Tel. 947929 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 12