PERRY m KAR Televisie NIET ALLEEN VOOR UW SPORTUITRUSTING maar ook voor sportartikelen camping sportieve confectie speelgoed Radio en Gramofoons n.v. The Electric Gramophone op het O.V.V.O.-veld. Hopenlijk moet het tweede negental dan op 18 april weer het veld in tegen U.V.V. 2 en P.S.V. 2. EEN AFSCHEID In de samenstelling van onze honkbalcommissie is dit jaar een verandering gekomen. Voor het eerst sinds vele, vele jaren missen we hier de naam van Ab Hordijk, die in het verleden zo bijzonder veel voor de honkbalafdeling heeft gepresteerd. Eerst als speler, daarna als coach en commissielid. In moeilijke jaren voor onze afdeling heeft Ab met zijn enthousiasme er mede voor gezorgd, dat honk bal bij Ajax bleef bestaan en Ajax niet nog verder weg gleed, zoals dat bijvoorbeeld bij andere verenigingen wèl het geval was. Ab slaagde er echter niet in het enthousias me, dat toch wel nodig is om een leidende functie te ver vullen, te handhaven, en zo trok hij zich enkele jaren geleden reeds als coach terug en thans heeft hij voor dit jaar ook als lid der honkbalcommissie bedankt. Wij betreu ren dit in hoge mate, omdat we ook voor Hordijk zelf het hem volledig gunden te blijven meewerken, ook nu het honkballend Ajax weer wat beter gaat. We moesten echter zijn besluit natuurlijk accepteren, al hopen we dat als er nog eens een beroep op hem gedaan moet worden, hij weer met volle overgave zal willen bijspringen. Een pleister op de wonde is, dat we Jan Neefjes oud voetballer en oud-honkballer bereid hebben gevonden in Ab's plaats als penningmeester van de honkbalcommissie op te treden. Wij zijn ervan overtuigd, dat Jan in alles zijn mannetje staat en dat we in hem een mede-commissielid hebben aangetrokken, die in alle opzichten voor zijn taak berekend is, ook wat het beheren van de penningen betreft. We hopen dat dit laatste, nu Ajax in de hoofdklasse speelt, een zeer belangrijk onderdeel van zijn taak zal worden. DE JEUGD Doordat we ons vorig seizoen voor honderd procent op het eerste en tweede negental hebben geworpen, hebben we de jeugd enigszins verwaarloosd. Dat er door deze jeugd nog gespeeld is, was in hoofdzaak te danken aan de heer Evert van Tuyl, die in zeer moeilijke omstandigheden toch nog kans heeft gezien twee negentallen aan de jeugdcom- petities te laten deelnemen. Toch moet het dit jaar anders en dus veel beter gaan en daar zal dan ook hard voor gewerkt worden. De heren Van Tuyl en Hendriks zullen zich met af en toe hulp van de heer Van Wijk met de leiding van de jeugd belasten, terwijl we voor de training kunnen rekenen op Rien van 't Hof en Theo van Ham. Mèt de betere speel- gelegenheid op „Drieburg" geloven we dan wel, dat alle factoren aanwezig zijn onze jeugdafdeling weer tot grote bloei te brengen. Dit is natuurlijk ook nodig, willen we in de toekomst de nodige sterke aanwas voor de senioren negentallen krijgen. Eén factor hebben we daarbij echter niet in de hand en deze bestaat uit het zich aanmelden van jeugdleden. Voet ballende jeugd van Ajax, dat moet je natuurlijk zelf doen. Jullie hebben hier de prachtige gelegenheid om na een winter van voetbal ook gedurende de zomermaanden aan georganiseerde sportbeoefening in je eigen vereniging te doen. Grijp die kans met beide handen en meld je als honk baller aan bij de heer Van Tuyl, Fahrenheitsingel 43. De heer Van Tuyl is bovendien heel veel op één der Ajax- velden aanwezig, waarbij hij dikwijls als grensrechter fun geert. Hij zal jullie te allen tijde willen noteren. Ajax biedt de gelegenheid om zonder extra-contributie ook te honkballen. Profiteert daar dan van, je zult er nooit spijt van hebben. HULP Behalve enkele namen, die we hierboven reeds noem den, kunnen we dit jaar ook weer rekenen op de steun van nog enkele andere ouderen. In de eerste plaats de heer Bonsen, die enorm veel tijd opoffert om weer voor het materiaal te zorgen en die zodoende ons allen veel geld bespaart. Verder dan de heer Hofman, die zo trouw de scorekaarten bijhoudt en dan natuurlijk ook nog de com missie-leden H. R. Ronnenbergh en Wim Prins. KLEDING Tot slot nog een opmerking over onze kledij. We vinden AMSTERDAM - AMSTELVEEN - ARNHEM - DEN HAAG - NIJMEGEN het namelijk bijzonder belangrijk, ook voor de naam van Ajax, dat alle negentallen er prima gekleed bijlopen. Daar om hebben we dit jaar met hulp van de Ajax-penningmees- ter en het bestuur weer vrij veel geld in pakken en jacks gestoken, maar van deze maatregel kunnen allen profite ren. Op de meest goedkope wijze zijn deze pakken en jacks thans bij ons verkrijgbaar: een pak kost 25,en een rood jack eveneens 25,Van deze laatste hebben we er slechts 25 laten maken, terwijl er ongeveer 40 pakken zijn. Alle keurig verzorgd met Ajax-embleem en de letters Ajax op de rug der pakken. Zorg dat je er vlug bij bent, want ze zullen wegvliegen. De heren Bonsen en Neefjes zullen al len graag helpen. Heeft iemand betalingsmoeilijkheden, dan kan er ook in gedeelten worden betaald. Omdat we hier dus gemakkelijk mee zijn, kunnen we ook de eis stellen, dat iedere speler goed gekleed in het veld komt. Dus met een Ajax-pak, rood ondershirt, rode pet en eventueel (dit is niet verplicht) een rood jack. Ook voor de jeugd is een redelijk aantal pak ken vervaardigd, maar men moet er vlug bij zijn. M. BREMER P.S. Mede door de hulp van André Kraan zal er tijdens het seizoen weer wekelijks een prima verzorgd stencil ver schijnen, dat alle Ajax-honkballers met het wel (hopenlijk heel veel) en wee (hopenlijk heel weinig) op de hoogte houdt. Wie nog meer honkballectuur wil hebben, moet zich abonneren op „Honkbal-Nieuws", dat slechts ƒ3,50 per jaar kost. Opgeven bij de heer J. H. Kuling, Noorder Tuindorp laan 23 te Haarlem. (directie: Jaap van Praag) Spui 6 - Telefoon 245105 - Amsterdam-C. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 9