DEXTRO-ENERGEN Hartelijk dank, redactie-commissie, voor het feit, dat u de heer J. Groet uit Alkmaar werkelijk meer hebt gege ven, dan hij ooit had kunnen verwachten. Wij mopperen misschien dan weieens, maar doen het altijd met open vizier, en met de absolute bedoeling vermeende misstan den op te heffen. Jammer is het daarom, dat onze woorden dikwijls mis verstaan worden, zoals ook enigszins tot uitdrukking komt in het artikel van genoemde heer. Laat ik meteen de kern van zijn betoog ontzenuwen. Het is allerminst de bedoeling van Ajax om de verkregen rechten van de amateurs ook maar ergens geweld aan te doen. Wel zouden wij het op prijs stellen, als wij als te genprestatie op sommige punten wat meer begrip voor on ze moeilijkheden juist van het kwantitatief zo sterke amateur-voetbal mochten ontvangen (hoewel het we derzijdse begrip m.i. sterk aan het verbeteren is). Waar het ons in feite omgaat is, dat wij nog te veel amateur zijn, om onze spelers onder levensgevaarlijke om standigheden het veld in te sturen en dat wij te veel waarde hechten aan onze trouwe bezoekers, die komen voor goed voetbal en niet om een stelletje voetballers op een ijsbaan te zien stuntelen. Natuurlijk voelen wij er ook niets voor om kinderen van kapitalisten aan rijpaarden te helpen (zonder dat er bovendien van enig talent sprake is), of per deelnemer één Official naar Innsbrück te zen den. Reisverenigingen hebben we genoeg in Nederland, daar behoeven we werkelijk niet onder alle omstandighe den voor te voetballen. Bovendien zie ik nog steeds niet in, waarom het betaalde voetbal alle persoonlijke vrijheid moet opofferen, om vrije zondagen te kweken voor het tanende- en grotendeels overbodige Interlandvoetbal. Al bij al mijnheer Groet, zijn we het op vele punten eens, en neemt u nu maar rustig van mij aan, dat het on ze bedoeling beslist niet is om ook maar iets van de ama teurs af te nemen. Wat wij alleen maar vragen van u, is begrip voor het betaalde voetbal, en misschien klinkt het nog eerlijker als ik u vraag om uw steun, want wij kun nen de hulp van het amateur voetbal voorlopig nog niet missen. Het is vandaag onze verjaardag, 18 maart, en alvorens naar mijn vrienden van de Bordjes Club te gaan, ben ik nog maar even achter de schrijfmachine gekropen. Wat de resultaten van ons eerste elftal betreft, kan ik er vandaag jammer genoeg geen feestje van brouwen. Op het groene veld gaat het slecht met onze jongens. Wat de oorzaak er precies van is, is moeilijk te verklaren, ik zou er een heel artikel over kunnen schrijven om misschien aan het eind tot de conclusie te komen, dat er nog niets bewezen is. Dat het voetbal in Nederland echter op de verkeerde Bekervoetbal D.W.S. Ajax 1-2 Bertus Hoogerman zoekt het, over de ruggen van Visser en Pronk, hogerop weg is, is een feit dat m.i. wel bewezen is, en mijn mening van een paar maanden geleden in ons Clubblad, dat het voet bal hier te lande zichzelf vermoordt, begint angstige pers pectieven aan te nemen. Voor ons is het gelukkig een licht punt, dat ondanks de slechte resultaten onze inkomsten en ons toeschouwersaantal (de wedstrijd tegen D.W.S. in het Stadion wil ik hier nog buiten laten), stukken beter lig gen dan jaren tevoren. Deze waardering van het publiek stellen wij enorm op prijs. Men weet dat wij door goed voetbal tot een aantrekkelijk kijkspel willen komen, maar wij leiders weten ook, dat met alleen maar negatieve resul taten deze gewaardeerde sympathie een moeilijk te behou den kleinood zal blijken te zijn. Daarom zal er ook bij ons iets moeten gebeuren. Maar wat? Ook afbraakvoetbal gaan DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker/die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. bij apotheker en erkende drogist. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 6