Harry Sacksioni Onze K.N.V.B.-juniores koesteren kampioensaspiraties Sport- en Schaats-artilcelen doelpunt op. Het oog van de naald. Bij de volgende werd Piet Keizer onderuit gehaald. Nummer drie gaf een weder opvoering van dat „onderuit halen". Piet nam het niet. Ref Van Leeuwen moest orde op zaken stellen. Dat lukte niet erg, omdat de stemming al bedorven was. Zonder grote schade haalden we de rust. Met die schade bedoelen we dan lichamelijke averij. Aan beide kanten was alles nog zo goed als heel. De sportschade, in doelpunten uit gedrukt, lag aan D.W.S.-zijde. Een fraai doelpunt van de D.W.S.-er Geurtsen bal bui tenkant schoen met effect binnenkant paal had de man aan het scorebord werk gegeven. Eén minuut later knalde Cees Groot een herboren Cees Groot de gelijkmaker langs Jongbloed. Een enorme teleurstelling voor de blauw zwarten. Die teleurstelling werd nog groter, toen Piet Kei zer met een fantastische kopbal, uit een prachtige voorzet van Cees Groot, ons, na achteraf bleek, in de demi-finale plaatste. D.W.S. was aangeslagen, kwam in moeilijkheden, maar Jongbloed hield zijn doel schoon. Na de rust is het héél naar geworden. We zullen u de details besparen. Zonder verandering in de stand kwam het einde. Een 12 zege dus voor Pronk en zijn makkers. Samenstelling elftal: Hoogerman, Tijm, Ouderland, Schaap hok, Pronk, Visser, Swart, Vesters, Groot, Keizer, Petersen. Onze achterhoede en middenlinie, een pluim. Zij hebben, vooral het laatste half uur, bergen werk verzet. Eén opmerking moet ons nog van het hart. 't Is feitelijk SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Inleverings-adres: Ajaxpool meer een vraag. Begrijpen betaalde voetballers wel goéd, waarom zij worden betaald? Begrijpen zij wel goed, waar om het publiek vier, vijf of zes gulden neertelt? Begrijpen zij wel goed, dat zij „iets verkopen", dat het publiek komt voor goed voetbal en niet voor „trappen-naar-alles-dat- beweegt"? We hebben zo'n idee, dat dit begrip nog niet tot de betaalde sector is doorgedrongen. Voor ons aller K.N.V.B., en uiteraard ook voor clubbesturen, ligt hier o.i. een taak. Zelfs een voorname taak. Nu zouden we kunnen stellen: Dat men die taak zo spoedig mogelijk aanpakke, doch helaas, daar geloven we écht niet in. U wel? Schrijft u ons het dan s.v.p.! BROWN Zaterdag 22 februari j.l. stond het jeugdelftal voor de zware opgave, in Eindhoven bij P.S.V. de beide punten weg te halen. Hetgeen inderdaad ook geschiedde. Onze jon gens bleven het Philips-jeugdteam met 12 de baas. De doelpunten werden gescoord door T. Fens en A. van Dijk, waarvan het laatste in buitenspelpositie. Hier staat te genover, dat de scheidsrechter Ajax twee onbetwiste straf schoppen heeft onthouden. Het was jammer, dat de voor deze wedstrijd aangewe zen arbiter niet altijd voor zijn taak berekend was, met het gevolg, dat de wedstrijd uitgroeide tot een bikkelhard duel, hetgeen, voor dit jeugdvoetbal nu bepaald niet de bedoe ling kan zijn. Onze jongens weten met „beton-voetbal" echt wel raad, maar zij willen toch liever in de gelegenheid gesteld wor den een normaal partijtje te voetballen. Dat blijkt tegen woordig steeds moeilijker te gaan. Spel verruwing en ge brek aan techniek gaan nog altijd hand-in-hand. Tussen alle bedrijven door heeft ons jeugdelftal met één punt de leiding genomen in deze jeugdcompetitie. Een fraai resultaat, waarmee vooral jeugdtrainer J. van Veen wel in zijn nopjes zal zijn. Aangezien de K.N.V.B.-juniores zaterdag 29 februari j.l. vrij waren, kwam dit team pas 7 maart j.l. in een thuis wedstrijd in het veld tegen Fortuna '54, welk jeugdteam al tijd goed voetbal ten beste geeft. Desondanks hebben onze jongens er geen gras over la ten groeien. Het werd een 60 overwinning. Als gevolg van een enkelblessure moest de kleine actieve Johan Cruyff voor de rust het veld verlaten. Zijn plaats werd ingenomen door Klaas van Dijk, die terug kan zien op een goed debuut. Het was jammer, dat de rechtsback van de overigens correct spelende Fortunaploeg zich tot tweemaal toe vergat door onze linksbuiten Piet de Waal op welhaast klassieke wijze onderuit te halen met het gevolg, dat de scheids rechter Ajax twee strafschoppen toekende, die door Adri van Dijk feilloos werden benut. De doelpunten werden gescoord door T. Fens (1), A. van Dijk (4) en C. Brouwer (1). Het heeft er alle schijn van dat ons jeugdelftal belangstelling heeft voor het kam pioenschap, maar het is echter nu nog te vroeg om al te juichen, want er staan nog een aantal zware wedstrijden voor de boeg. Zaterdag 14 maart j.l. trokken onze K.N.V.B.-juniores naar de Spaarnestad om de strijd aan te binden tegen Haarlem. Onze jongens wonnen met 21, maar daar is dan ook alles mee gezegd, want we zijn op een zeer ge lukkige wijze bij een gelijke stand van 11 op het laat ste nippertje met onze hakken over de sloot gekomen. Ge lukkig, omdat na het verstrijken van de officiële speeltijd één der achterhoedespelers van Haarlem de bal in zijn eigen doel werkte. Jammer voor het Haarlem-elftal, dat onze jongens zo goed partij gaf. Ondanks het feit, dat ons jeugdteam met deze twee pun ten wellicht iets te veel kreeg van Vrouwe Fortuna, mag aan de andere kant niet vergeten worden, dat deze K.N.V.B.-juniores nu al vanaf het begin van het seizoen met de regelmaat van een klok de ene overwinning na de andere boeken, zodat er wel eens één wedstrijd tussen door mag lopen, dat de voetbalmachine wat stroef draait. En onze voetbalmachine draaide in de Spaarnestad niet soepel. Next time better, boys! J. H. H. Sporthuis HERTENKAMP Op vertoon van Ajax-diploma 1 0 pet korting Retiefstraat 39 (naast Pretoriusstraat) Amsterdam-O., Tel. 947929 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 5