MELCHERS OLIFANT JENEVER Dè borrel voor Ajacieden I te hebben. Hij werd tenminste uitgeroepen tot Neerlands kanthalf nummer 1. Ook door de heer Schwartz!! En nu genoeg over de heer Schwartz. We gaan het nog even over voetbal hebben. Waren we dan herfstkampioen, het kampioenschap van Nederland kunnen we voor dit seizoen wel afschrijven. Een nederlaag in Almelo (10), een nederlaag in Utrecht (31) en een gelijkspel tegen kampioen in spé D.W.S. (11), deden voor ons de deur dicht. In Almelo voelde, bij het verlaten van het speelveld, een Heraclied zich ge roepen Sjaak Swart neer te slaan. De slaande heer gaf dus wel op heel vreemde wijze uiting aan zijn voetbal vreugde. Gezien het incident met de Feijenoorder Haak, óók een opzienbarend geval, schijnt het daar in Almelo een vrolijke boel te zijn. Onzes inziens een al te vrolijke boel. Waar ligt de schuld? Er zijn lieden, die in betaald voetbal geld steken. Het heet, dat door dit „geldsteken in betaald voetbal", arbeiders voor de fabrieken worden aangetrok ken. Het komt ons voor, dat deze lieden beter hun geld in „vrolijke keukens" of kermissen kunnen steken. Of, voor zij naar hun bankier lopen, eerst een bezoek bij een natuurarts gaan afleggen. Ons betaald- en ook ons amateur voetbal, kan er naar onze mening alleen maar wel bij waren. Voorzitters, die bij een doelpunt op het middenveld staan te dansen en met hun hoed zwaaien, zijn we dan voor goed kwijt. In Utrecht schijnt het ook niet al te leuk geweest te zijn. We lazen in een gerenommeerd blad, dat het tussen een paar Ajacieden en D.O.S.-spelers niet al te vriendschappe lijk toeging. Piet Keizer kwam in botsing met een tegen stander en kon van verder spelen afzien. Het gebeurde na de rust, zodat Ton Pronk en zijn mannen het met zijn tienen moesten zien te klaren. Het lukte niet. Een 01 voorsprong (Piet Ouderland scoorde) ging verloren en het uiteindelijke resultaat werd een 31 nederlaag. De grote strijd tegen D.W.S. eindigde, zoals u weet, in een draw. (11). D.W.S. heeft een prachtige kans op het kampioen schap. Als Amsterdammer hopen we natuurlijk, dat de blauw-zwarten zullen slagen, maar hoog slaan we hun spel niet aan. We weten het, een team dat „in de winst" zit, kan wonderen verrichten en zo'n elftal bezitten op het ogenblik de Stadionbewoners. Een elftal van jongens, die er voor knokken, een elftal, dat een sterke verdediging heeft en een paar spelers bezit, die het net van de tegen standers weten te vinden. De geschiedenis heeft meer van deze elftallen gekend. En dushouden we het op D.W.S. We hadden deze regels geschreven voor ons team tegen D.W.S. aantrad om een strijd op bekerniveau met de blauw zwarten uit te vechten. Wat dat knokken voor het kam pioenschap betreft, daar blijven we bij en ook het „niet hoog aanslaan" van hun spel. Als je tegen een team, dat het laatste half uur van de strijd met negen, of beter, met acht en een halve man moet spelen geen achterstand kunt wegwerken, dan moet er iets aan je spel mankeren. Daar zullen we ons echter verder niet in verdiepen, wel in het Competitie-wedstrijd Ajax D.W S. Piet Ouderland, in deze belangrijke match aanvalsleider, waa§t er een kopbal aan. Resultaat: bal over de lat vertoonde spel. Wat hier, op die koude avond, ten aan- schouwe van 12.222 toeschouwers op de grasmat werd ge legd, was zonder meer triest en een aanfluiting van het Amsterdamse voetbal. Na vijf minuten was de zaak al kapot. De eerste aanval leverde ons op een haar na een N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 3