Piel Keizer In het vorig clubblad hebben we het met u gehad over de K.N.V.B.-beker. Over de loting wel te verstaan. We von den het „bad-luck" om driemaal achter-elkaar een uitwed strijd te trekken. We vonden het zelfs een tikkeltje vreemd. Maar goed, als we persoonlijk zo nu en dan een gokje wagen, zitten we altijd aan de betalende kant, hetgeen im pliceert, dat „vangen" er nooit bij is. Daar zijn we dan ook vermoedelijk voor in de wieg gelegd, maar Ajax. Tja, die knaap draagt of droeg een helm en die staat of stond hem zó patent, dat het ons voorkomt dat „geboren zijn met de helm" op hém slaat. Na de vierde loting heeft ons ver trouwen een deuk gekregen. We bedoelen ons vertrouwen in die helm We vrezen, dat Ajax, net als wij, niet moet gokken, niet aan een loterijtje moet meedoen, 't Wordt toch een „niet"! Oók als anderen voor ons trekken, ófniet voor ons trekken. In Den Haag kan men dan ronduit zeggen, „Ajax heeft altijd een uitwedstrijd, als het om de beker gaat". Dat is dan klare taal en een ieder weet waaraan hij zich heeft te houden. Dat is, of beter was, zo onze privé mening. Maar, nu komt het gekkeKrijgen we een epistel van voor zitter Melchers elders in ons blad komt u het tegen waarin hij schrijft, dat Ajax heeft geprotesteerd tegen de loting. Als we het goed hebben begrepen, gaat het protest tegen de manier waaróp er is geloot en wie er heeft getrok ken. Niet aan de touwtjes, om alle misverstand te voorko men. Een interessant protest en we zijn zeer benieuwd naar de uitslag. Een uitslag, die geen mogelijkheid laat voor „knollen of citroenen". In het volgend clubnieuws hopen we u van een „happy ending" te kunnen vertellen. Clubmakker Ben Muller, speelde in Antwerpen. Hij deed het volgens de broeders van de pers prima. Henk Tijm en Peet Petersen, die op het reservebankje zaten, kunnen het geopereerd Tijdens de bekerwedstrijd D.W.SAjax, werd door een ongelukkige botsing Piet Keizer zo ernstig aan het hoofd geblesseerd, dat operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Bij het ter perse gaan van dit blad luidden de laatste berichten, dat Piet's toestand zeer gunstig was. Piet, houd je taai en spoedig algehele beterschap. BROWN. beamen. Oom Elek Schwartz was over het door Ben ver toonde spel in de wolken. Volgens een speciale verslaggever wat is dat eigenlijk voor een dure persoon? Iemand die normaliter over een vioolconcert of over een pianorecital schrijft? moet Oom gezegd hebben: „Bennie speelt ge weldig. Hij is in grote vorm en niet alleen de laatste weken. Ajax stelde hem enkele maanden geleden in het tweede elftal op. Waarom? Hij was niet in conditie, verklaarden de Amsterdammers. Geloof me, Muller speelde ook toen sterk. Zo sterk zelfs, dat ik hem in de selectieploeg op nam. Ik had hem nodig. Ajax niet. Het bestuur zei, dat Muller in het Nederlands elftal bedorven werd. Hij zou bij voorzitter Melchers hebben geklaagd, dat het zo niet kon: de ene week kreeg hij in het oranje-team de opdracht te verdedigen en enkele dagen later werd hem door zijn club opgedragen als halfspeler in de aanval te opereren. Ik heb met Bennie gesproken en hij heeft mij verzekerd dergelijke uitspraken niet te hebben gedaan. Maar de werkelijke reden? Ajax heeft hem destijds achteruit ge zet, omdat enkele buitenlandse clubs grote interesse voor hem toonden. Dat kon het bestuur niet verdragen". Dat was dan het verhaal van de speciale verslaggever. Wie de goede man is weten wij echt niet. Misschien een enorme voetbal-expert, waarvoor we echt ons burgerpetje moeten afnemen. De heer Rien Bal, sportredacteur van „Het Parool", zei in, zijn krant over dit tranenverwekkende verhaal: „Als de bondscoach zich werkelijk in deze bewoordingen heeft uit gelaten, is hij in zijn overmoed wel op hol geslagen. Muller en Ajax zijn er allerminst mee gediend. Elek Schwartz zelf trouwens ook niet". Dat was heel goed gezien van de heer Bal. Jammer, dat er „speciale verslaggevers" a raison van een vrij kaartje op de tribunes zitten. Dat schijnen „speciaal-nare-mannetjes" te zijn. Die schrijven schijnbaar „to-make-money". Of hun verhaal beledigend, roddel of waar is, legt geen gewicht in de schaal. De weg naar het loket „Uitbetaling" is het tere punt. Iedere sportverslaggever en zeker iedere Amsterdamse sportreporter weet met betrekking tot het geval Ajax-Ben Muller, hoe de vlag erbij hangt. Laten we aannemen, dat de „speciale verslaggevers" nog nooit van Muller of Ajax hebben of hadden gehoord, 't Lijkt onwaarschijnlijk, maar niets is onmogelijk in dit aardse dal, vol tranen en lach buien. Deze voetbal-analfabeten kladden een paar kantjes vol. Omdat het voetbal-analfabeten zijn, zwammen ze maar wat in de ruimte. Moeten we ons daarover kwaad maken? Neen, natuurlijk. Maarhun geklad gaat naar de sport redactie van de krant, die zij „speciaal" vertegenwoordigen. En nu wordt het minder prettig, want die sportredactie wist en weet wel degelijk van de Ajax-hoed en de Muller- rand. Die sportredactie doet dus heel zacht, maar dan ook héél zacht gezegd, verbazend onsympathiek. Het lijkt zelfs heel veel op „boosaardig". Nu zijn wij, hiermede bedoelen we uiteraard onze club, op het gebied van sportjournalis tiek heel wat gewend, maar zo'n misproduct zijn we tot op heden niet tegengekomen. Jammer, voor de sportjournalis tiek en het wordt onzes inziens hoog tijd, dat de persbroe ders deze „speciale reportage" eens stevig aanpakken. En de heer Schwartz? Zijn enthousiasme, na het gelijke spel tegen de Belgen kunnen we, gezien de povere resul taten van ons nationale elftal, begrijpen, zijn houding tegenover onze vereniging niet. We menen te weten, dat de heer Schwartz in het Ajax-huis altijd gastvrijheid ge niet en onze club altijd voor hem klaar staat. Ook in voor onze vereniging moeilijke tijden hem een willig oor verleende en onmiddellijk bereid was te helpen, toen anderen verstek lieten gaan. Daar vragen we echt geen „dankje" voor, maar wel, als heel kleine tegenprestatie, een behandeling, die het elementair begrip „goed fatsoen" een tikkeltje eer aandoet. Meer niet. Jammer, dat de heer Schwartz, toen hij zijn „veto" naar het gretig luisterend sportjournalistieke forum slingerde, niet één momentje achter zich heeft gekeken. We bedoelen in het verleden. Dat was, „voetbal-politiek" gezien, een enorme fout. Die fout kan werken als een Australisch werphout. De tijd zal het leren. Ben Muller schijnt het in deze match uitstekend gedaan 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 2